انگلستان شامل سرمایه گذاری های رمزنگاری تحت معافیت مدیر سرمایه گذاری می شود


این اقدام به صندوق‌های بریتانیایی علاقه‌مند به سرمایه‌گذاران خارجی کمک می‌کند تا دارایی‌های دیجیتال را در پرتفوی خود بپذیرند.

تراکنش‌های «دارایی‌های رمزنگاری‌شده تعیین‌شده» که از سال مالیاتی 2022 تا 2023 وارد شده‌اند، واجد شرایط معافیت مدیر سرمایه‌گذاری در بریتانیا خواهند بود. برخی از قوانین در ماه آوریل توسط دولت بریتانیا اعلام شد و اکنون توسط کمیسران درآمد و گمرکات اعلیحضرت (HMRC) اجرا می شود.

در 20 دسامبر، HMRC قانون خود را برای تعریف «دارایی های رمزنگاری شده تعیین شده» و گنجاندن آنها در لیست تراکنش های سرمایه گذاری که واجد شرایط معافیت مدیر سرمایه گذاری هستند، منتشر کرد.

این مقررات که از اول ژانویه 2023 اجرایی می شود، دارای تعریف مثبتی برای “دارایی های رمزنگاری شده تعیین شده” نیست. با این حال، با استناد به بخش دوم آیین نامه معاملات سرمایه گذاری (مالیات) سال 1393، به طور خاص به کلاس “معاملات سرمایه گذاری” اشاره شده است. بنابراین، در حالی که دارایی رمزنگاری شده توسط یک فرد غیر مقیم بریتانیا نگهداری می شود، تراکنش برای ارائه خدمات محاسبه نخواهد شد.

معافیت مدیر سرمایه گذاری (IME) به انگلستان به عنوان ابزاری برای تقویت وضعیت این کشور به عنوان یک مرکز مالی خدمت می کند. این به سرمایه‌گذاران غیر بریتانیایی این حق را می‌دهد که مدیران سرمایه‌گذاری مقیم بریتانیا را برای انجام معاملات سرمایه‌گذاری خاصی از طرف آن‌ها بدون مشمول مالیات بریتانیا منصوب کنند.

مربوط: بریتانیا تلاش‌های کریپتو را از طریق اصلاحات خدمات مالی به جلو می‌برد

بنابراین، «دارایی‌های رمزنگاری‌شده» با سهام و سایر دارایی‌های تحت مدیریت صندوق‌های بریتانیایی که از طرف سرمایه‌گذاران غیربریتانیایی عمل می‌کنند، برابر می‌شوند. یکی از این اقدامات در 4 آوریل به عنوان بخشی از استراتژی بخش فین تک دولت معرفی شد. همانطور که در سند مشاوره آمده است:

این امر به مدیران سرمایه‌گذاری بریتانیا و سرمایه‌گذاران غیرانگلیسی که به دنبال گنجاندن دارایی‌های رمزنگاری‌شده در پرتفوی خود هستند، اطمینان حاصل می‌کند، و ما پیش‌بینی می‌کنیم که این امر همچنین باعث تشویق کسب‌وکارهای مدیریت سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال جدید در بریتانیا خواهد شد.»

نشانه‌هایی از تغییر ارتفاع در میان تنظیم‌کنندگان بریتانیایی وجود دارد زیرا تصمیم HMRC منعکس‌کننده استراتژی بلندمدت دولت قبلی است. اشلی آلدر، که کنترل اداره رفتار مالی بریتانیا (FCA)، تنظیم کننده اصلی مالی در این کشور را بر عهده خواهد گرفت، اخیراً به اعضای خزانه داری گفت که مشاغل مرتبط با ارزهای دیجیتال “عمداً راه گریز” هستند و نشان می دهد که صنعت پولشویی را تسهیل می کند.


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید