به نظر می رسد توییتر تمام تعاملات با توییت های حاوی لینک های Substack را مسدود کرده است


جنبش آزادی بیان ایلان ماسک زمانی که توییتر تعامل با بسیاری از وبلاگ های رمزنگاری، بلاک چین و وب 3 را مسدود کرد، شتاب بیشتری گرفت.

کاربران توییتر هم در موبایل و هم در وب در 7 آوریل قادر به تعامل با توییت‌های حاوی پیوند به صفحات Substack نبودند.

بسیاری از کاربران هنگام تلاش برای لایک کردن، بازتوییت کردن یا پاسخ به پست‌هایی که حاوی لینک‌های Substack هستند، با پیغام خطا مواجه می‌شوند: «برخی از عملکردهای این توییت توسط توییتر غیرفعال شده است». در برخی موارد، کاربران گزارش می‌دهند که رابط کاربری لایک‌ها یا ریتوییت‌های آن‌ها را ذخیره می‌کند، اما به نظر نمی‌رسد که در نتیجه بررسی تعاملات را به حساب نمی‌آورد یا نشان نمی‌دهد.

به نظر می رسد تلاش برای لایک و اشتراک گذاری توییت های Substack غیرفعال شده است.

در حال حاضر مشخص نیست که آیا این مشکل یک اشکال است یا یک ویژگی مورد نظر. به گفته The Verge، به نظر می‌رسد توییتر قابلیت جاسازی توییت‌ها در پست‌های کاربران Substack را از 6 آوریل متوقف کرده است، اما سخنگوی Substack مشخص نکرده است که آیا آنها معتقدند این مشکل یک تغییر یا یک اشکال در API توییتر است. . . ناتوانی کاربران توییتر در تعامل با توییت‌های حاوی لینک‌های Substack، اما به نظر می‌رسد که تقریباً در همان زمان شروع شده است و نشان می‌دهد که این دو موضوع مرتبط هستند.

مشکل از تغییرات مرموز متعددی است که اخیراً در توییتر ایجاد شده است، از جمله چند روزی که این پلتفرم از تصویر دوج به جای لوگوی پرنده توییتر استفاده کرد و رسانه غیرانتفاعی رادیو عمومی ملی (NPR) برچسب “رسانه دولتی” را دریافت کرد. بعد از. .

همچنین شایان ذکر است که Substack در 5 آوریل “Notes” را معرفی کرد، یک برنامه پست مشابه توییتر که می تواند به عنوان رقیبی برای برنامه پرنده دیده شود.

Substack اغلب مکانی برای وبلاگ نویسان در سطح متخصص در نظر گرفته می شود تا افکار خود را با جوامع همفکر خود به اشتراک بگذارند. این چیزی است که جامعه ارزهای دیجیتال نسبتاً بزرگی از آن سود برده است.

تعداد بی‌شماری وبلاگ‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال، بلاک چین و Web3 در Substack با میلیون‌ها مشترک وجود دارد. همانطور که یکی از کاربران توییتر اشاره کرد، مسدود کردن تعامل با پست‌هایی که آثار این نویسندگان را نشان می‌دهند، می‌تواند تأثیری دلخراش بر گفتمان آزاد داشته باشد:

کوین تلگراف برای اظهار نظر به توییتر رفت و در پاسخ یک ایموجی مدفوع دریافت کرد. ما همچنین برای اظهار نظر با Substack تماس گرفتیم اما پاسخ فوری دریافت نکردیم.
نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید