جدول می چرخد: SEC از اجماع شکایت می کند


کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ثبت شد Consensys از توسعه دهنده اتریوم به دلیل فعالیت به عنوان یک کارگزار امنیتی ثبت نشده از طریق Metamask شکایت کرده است.

SEC در پرونده خود می گوید آژانس با عدم ثبت نام به عنوان یک شرکت کارگزاری، سرمایه گذاران را از “حمایت های حیاتی” محروم می کند.

این آژانس ادعا می کند که برنامه های سهام Lido و Rocket Pool به ویژه اوراق بهادار هستند زیرا سرمایه گذاران توکن ها را در یک نهاد شریک با “انتظار منطقی سود” سرمایه گذاری می کنند.

مرتبط با

Consensys از طریق برنامه MetaMask Staking خود به عنوان یک واسطه عمل می کند و قراردادهای سرمایه گذاری Lido و Rocket Pool را برای حساب دیگران معامله می کند. SEC گفت: دو قرارداد سرمایه گذاری بالاترین بازده را ارائه می دهند.

SEC همچنین Polygon (MATIC)، Chiliz (CHZ) و دیگر توکن ها را به عنوان نمونه هایی از اوراق بهادار ثبت نشده ذکر کرد.

تنها چند روز قبل از آخرین شکایت، SEC اعلام کرد که تحقیقات خود در مورد اتریوم 2.0 را که توسط Consensys به عنوان یک پیروزی بزرگ برای توسعه دهندگان مورد استقبال قرار گرفته بود، کنار می گذارد. اما جوزف لوبین، بنیانگذار Consensys تاکید کرد که مبارزه برای یک “محیط نظارتی حمایتی” هنوز به پایان نرسیده است.

مرتبط با

پسندیدن گزارش شده توسط U.Todayاستودیوی معروف اتریوم در ماه آوریل از SEC شکایت کرد و رگولاتور را به تلاش برای آسیب رساندن به اکوسیستم اتریوم متهم کرد. او به دنبال حکم دادگاهی بود که آژانس را از شکایت از Consensys در مورد MetaMask Swaps یا Staking جلوگیری کند.

طبق گزارش CoinGecko، قیمت اتریوم در 24 ساعت گذشته 2 درصد کاهش یافته است.


نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید