قیمت بیت کوین، شیبا، دوج کوین/امروز20 دی+ تحلیل و بررسی
قیمت بیت کوین، شیبا، دوج کوین/امروز20 دی+ تحلیل و بررسی

قیمت بیت کوین، شیبا، دوج کوین/امروز20 دی+ تحلیل و بررسی

قیمت بیت کوین، شیبا، دوج کوین/امروز20 دی+ تحلیل و بررسی
قیمت بیت کوین 17,210.61 دلار است که در 24 ساعت گذشته تا ساعت 9:05 صبح تغییر 0.10- درصدی داشته است. اقدام اخیر قیمت بیت کوین، ارزش بازار توکن ها را به 331,412,921,550.57 دلار رساند. تا اینجای سال، بیت کوین 4.05 درصد تغییر داشته است. بیت کوین تحت عنوان استاندارد طبقه بندی دارایی دیجیتال به عنوان یک ارز طبقه بندی می شود.
قیمت شیبا اینو 0.00 دلار است، تغییری 2.68-% در 24 ساعت گذشته تا ساعت 9:06 صبح داشته است. اقدام اخیر قیمت در شیبا اینو، ارزش بازار توکن ها را در 5,125,300,840.61 دلار باقی گذاشت. در سال جاری، شیبا اینو 7.52 درصد تغییر داشته است. شیبا اینو به عنوان یک ارز تحت استاندارد طبقه بندی دارایی دیجیتال طبقه بندی شده است.
قیمتDogecoin 0.08 دلار است، تغییر 0.29٪ در 24 ساعت گذشته تا ساعت 9:08 صبح داشته است. اقدام اخیر قیمت در Dogecoin ارزش بازار توکن ها را در 10,446,139,470.40 دلار به همراه داشت. تا کنون در سال جاری، Dogecoin تغییر 8.01٪ داشته است. Dogecoin به عنوان یک ارز تحت استاندارد طبقه بندی دارایی طبقه بندی می شود.
ساتوشی ناکاموتو
ساتوشی ناکاموتو نامی است که توسط شخص یا گروهی از افراد ناشناس که بیت کوین را خلق کرده اند و آن را توسعه داده اند، مقاله سفید بیت کوین را نوشته اند و پیاده سازی مرجع اصلی بیت کوین را ایجاد و اجرا کرده اند، استفاده می شود. به عنوان بخشی از فرآیند ساخت بیت کوین، آنها همچنین اولین پایگاه داده بلاک چین را ابداع کردند.
ناکاموتو تا دسامبر 2010 در ساخت و توسعه بیت کوین فعال بود. تقریباً در این زمان، او کنترل مخزن کد و کلید هشدار شبکه را به Gavin Andresen منتقل کرد و کنترل دامنه namebitcoin.org را به اعضای برجسته مختلف واگذار کرد. اعتقاد بر این است که ناکاموتو یک نام مستعار است و مشخص نیست که آیا او یک فرد مستقل هست یا گروهی از افراد. اگر ناکاموتو یک فرد مستقل است، با توجه به بسیاری از جنبههای سبک نوشتاری او احتمالاً ژاپنی است، اما این امر چندان قطعی نیست.
هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو ناشناخته است.
استخراج بیت کوین چیست؟
استخراج بیت کوین فرآیندی است که توسط آن بیت کوین ایجاد می شود. استخراج بیت کوین یک فرآیند غیرمتمرکز است زیرا هیچ مرجع مرکزی بر آن نظارت ندارد. ماینرها به خاطر کارشان در راستیآزمایی و انجام تراکنشها به بلاک چین، یک دفتر کل عمومی تمام تراکنشهای بیتکوین، با بیتکوین پاداش میگیرند.

بیت کوین ها به عنوان پاداشی برای استخراج کنندگانی که تراکنش های بلاک چین را تایید و انجام می دهند، ایجاد می شود. فرآیند ایجاد بیت کوین های جدید ماینینگ نامیده می شود. استخراج شامل حل یک مسئله پیچیده ریاضی است که به عنوان اثبات کار عمل می کند. اولین ماینری که مشکل را حل می کند پاداش بلوکی دریافت می کند که در حال حاضر 12.5 بیت کوین است.

دشواری مشکل ماینینگ خود را طوری تنظیم می کند که به طور متوسط هر ده دقیقه یا بیشتر یک بلوک جدید در شبکه پیدا می شود بدون توجه به اینکه چند ماینر در آن شرکت می کنند. این امر مانع از کسب مزیت هر فردی با افزودن قدرت محاسباتی بیشتر به شبکه می شود.

برای اینکه یک تراکنش در یک بلوک گنجانده شود، باید توسط ماینرها تأیید شود. تأیید شامل حل یک مسئله ریاضی است که مشروعیت معامله را اثبات می کند. پس از تأیید، تراکنش به بلاک چین اضافه می شود و نمی توان آن را تغییر داد یا حذف کرد.
تحلیل تکنیکال چیست؟
تحلیل تکنیکال روشی برای تجزیه و تحلیل اوراق بهادار با مطالعه داده های قیمت و حجم است. برای شناسایی روندها و پیش بینی قیمت های آینده استفاده می شود. تحلیل فنی به ارزش اساسی یک اوراق بهادار مربوط نمی شود، بلکه بیشتر به حرکت قیمت مربوط می شود.
دو نوع اصلی تحلیل تکنیکال وجود دارد: دنبال کردن روند و بازگشت میانگین. استراتژیهای پیرو روند به دنبال سود بردن از حرکت پایدار قیمت در هر جهت هستند. هدف استراتژیهای بازگشت میانگین سود بردن از انحرافات موقت از قیمت متوسط است.
تحلیلگران فنی از ابزارهای مختلفی برای کمک به شناسایی روندها و پیش بینی قیمت های آینده استفاده می کنند. این ابزارها شامل نمودارها، اندیکاتورها و نوسانگرها هستند. تحلیلگران فنی همچنین از سطوح حمایت و مقاومت برای شناسایی نقاط عطف بالقوه در بازار استفاده می کنند.
تحلیل فاندامنتال چیست؟
تحلیل فاندامنتال یک روش ارزش گذاری سهام است که از عوامل اقتصادی، اجتماعی و سیاسی برای تعیین ارزش ذاتی اوراق بهادار استفاده می کند.
تحلیلگران فاندامنتال بر این باورند که با تجزیه و تحلیل صورت های مالی یک شرکت و سایر اطلاعات در دسترس عموم، می توانند تصویر دقیقی از ارزش واقعی یک اوراق بهادار به دست آورند. این ارزش واقعی به عنوان ارزش ذاتی امنیت شناخته می شود.
تحلیل فاندامنتال اغلب همراه با تحلیل تکنیکال استفاده میشود، که به حرکتهای قیمت گذشته و الگوهای معاملاتی نگاه میکند تا حرکت قیمت آینده را پیشبینی کند. بسیاری از سرمایه گذاران بر این باورند که ترکیب این دو رویکرد به آنها بهترین شانس را برای سرمایه گذاری سودآور می دهد.
بیت کوین کش چیست؟
بیت کوین کش یک ارز دیجیتال است که در آگوست 2017 ایجاد شد. این ارز دیجیتال یک انشعاب از بیت کوین است، به این معنی که از پایگاه کد و تاریخ یکسانی برخوردار است. با این حال، برخی از تفاوت های کلیدی بین این دو وجود دارد.
برای یک، بیت کوین کش محدودیت اندازه بلوک بزرگتر 8 مگابایتی دارد. این بدان معنی است که تراکنش های بیشتری را می توان در هر بلوک پردازش کرد و بنابراین شبکه می تواند ترافیک بیشتری را مدیریت کند.
دوم اینکه بیت کوین کش از الگوریتم اثبات کار متفاوتی نسبت به بیت کوین استفاده می کند. این امر استخراج را کمی دشوارتر می کند، اما همچنین امکان استفاده از تجهیزات تخصصی استخراج را فراهم می کند.
در نهایت، بیت کوین کش تغییراتی را در نحوه محاسبه کارمزد تراکنش ایجاد کرده است.

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉