ترکیه از هویت دیجیتال مبتنی بر بلاک چین برای خدمات عمومی آنلاین استفاده خواهد کرد

ترکیه از هویت دیجیتال مبتنی بر بلاک چین برای خدمات عمومی آنلاین استفاده خواهد کرد


مدت کوتاهی پس از تکمیل اولین آزمایشات CBDC بانک مرکزی ترکیه، ترکیه اپلیکیشن هویت دیجیتال مبتنی بر بلاک چین خود را اعلام کرد.

ترکیه که قبلاً ترکیه نام داشت، قصد دارد از فناوری بلاک چین برای جلسات خدمات عمومی آنلاین استفاده کند. E-Government، پورتال دولتی دیجیتالی که برای دسترسی به طیف گسترده ای از خدمات عمومی ترکیه استفاده می شود، از هویت دیجیتال مبتنی بر بلاک چین برای احراز هویت شهروندان ترکیه در هنگام ورود استفاده خواهد کرد.

به گزارش اخبار کوین تلگراف ترکیه، فوات اوکتای معاون رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که شهروندان در رویداد Digital Turkey 2023 با استفاده از هویت دیجیتال مبتنی بر بلاک چین می توانند به اپلیکیشن کیف پول الکترونیکی دسترسی پیدا کنند.

اوکتای با توصیف برنامه مبتنی بر بلاک چین به عنوان انقلابی برای مطالعات دولت الکترونیک، افزود که با بلاک چین، خدمات آنلاین امن‌تر و در دسترس‌تر خواهند بود. کاربران می توانند اطلاعات دیجیتال خود را در تلفن همراه خود نگه دارند.

با سیستم ورود به سیستم که در محدوده برنامه کیف پول الکترونیکی کار می کند، شهروندان ما می توانند با هویت دیجیتال ایجاد شده در شبکه بلاک چین وارد دولت الکترونیک شوند.

مربوط: بانک مرکزی ترکیه اولین آزمایش CBDC و موارد دیگر را در سال 2023 انجام داد

ترکیه چندین سال است که چندین پروژه مبتنی بر بلاک چین را اعلام کرده است، اما تاکنون تعداد کمی از آنها اجرا شده است. برنامه های این کشور برای زیرساخت ملی بلاک چین به سال 2019 بازمی گردد. با این حال، جدا از برخی پروژه‌های اثبات مفهوم و آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی پس از چندین تاخیر، ثمره جاه‌طلبی‌های مبتنی بر بلاک چین هنوز در راه است.

مرکز فرهنگی ترکیه، قونیه، در حال توسعه یک پروژه پول شهری بود که شهروندان از آن برای پرداخت هزینه خدمات عمومی استفاده می کردند، اما هیچ به روز رسانی بیشتری در دو سال گذشته منتشر نشده است.


نویسنده: Hazal Orta

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉