تاکر کارلسون برای توضیح افزایش قیمت بیت کوین نظریه دیوانه وار را خلاصه می کند: "حداکثر فویل قلع"

تاکر کارلسون برای توضیح افزایش قیمت بیت کوین نظریه دیوانه وار را خلاصه می کند: “حداکثر فویل قلع”


اعضای کریپتو توییتر بلافاصله تاکر کارلسون را مورد تمسخر قرار دادند که هیچ مدرکی برای حمایت از ادعاهایش ارائه نکرد.

مجری جنجالی تلویزیون خبری فاکس، تاکر کارلسون، تئوری توطئه جالبی را ارائه کرده است که تلاش می کند تاخیر خطوط هوایی در ایالات متحده و کانادا را به افزایش قیمت بیت کوین مرتبط کند.

او پیشنهاد کرد که قطع کامپیوتر پشت تاخیرهای گسترده ممکن است ناشی از باج افزار باشد، و او این نظریه را مطرح کرد که دولت ایالات متحده ممکن است مبالغ زیادی بیت کوین را برای پرداخت باج خریداری کرده باشد.

با این حال، او هیچ مدرکی برای ادعای خود ارائه نکرد.

کارلسون در اپیزود 17 ژانویه “Tucker Carlson Tonight” شبکه فاکس نیوز استدلال کرد بلافاصله پس از تصویب این کاهش در 11 ژانویه توسط اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده (FAA)، قیمت بیت کوین (BTC) 20% + افزایش یافت:

«تقریباً تمام باج‌هایی از این دست به بیت کوین پرداخت می‌شود. بنابراین اگر دولت ایالات متحده مقادیر زیادی بیت کوین برای پرداخت باج بخرد، قیمت بیت کوین البته افزایش خواهد یافت. بنابراین سوال این است که آیا این اتفاق افتاده است؟ بله اشکالی ندارد.”

از زمان توقف زمینی در سراسر کشور در پنجشنبه گذشته، قیمت بیت کوین حدود 20 درصد افزایش یافته است. آیا این یک تصادف است؟” اضافه.

در حالی که به نظر می رسد پایگاه طرفداران آنلاین تاکر معتقد است که این تئوری قابل قبول است، اما جامعه رمزارزها از آن استقبال کمتری کرده است. نیک آلموند، بنیانگذار FactoryDAO، نظریه دیوانه وار تاکر را به عنوان “حداکثر فویل قلع” به 13500 دنبال کننده توییتر خود توصیف کرد:

بادام پاسخ داد به طرفداران این نظریه که او بسیار بدبین است که دولت ایالات متحده میلیاردها بیت کوین در بازار آزاد برای پرداخت باج بخرد.

مدیر عامل Blockstream و سایفرپانک آدام بک نیز کارلسون را به 506000 دنبال کننده توییتر خود مسخره کرد و به او گفت که این دو رویداد دقیقاً همانطور که کارلسون توصیف کرد اتفاقی بودند:

سایر استدلال‌ها علیه این نظریه در توییتر کریپتو شامل این است که دولت ایالات متحده در حال حاضر مقدار زیادی بیت‌کوین توقیف شده را در اختیار دارد، اگر بیت‌کوین را بخرد آن را خارج از بورس می‌خرد، و از آنجایی که بیت‌کوین قابل ردیابی و شفاف است، احتمال باج‌گیری‌های بزرگ بیشتر است. با Monero پرداخت می شود.

استک هادلر به 30000 دنبال کننده خود اشاره کرد که بازیابی 5 میلیارد دلار دارایی توسط FTX توضیح محتمل تری برای بهبود در بازارهای کریپتو است:

در دو روز اول قطعی، بیش از 1300 پرواز لغو و 10000 پرواز دیگر با تاخیر مواجه شد.

مربوط: Ripple CTO تئوری توطئه XRP ChatGPT را خاموش می کند

FAA در 11 ژانویه اعلام کرد که این قطعی به دلیل “فایل پایگاه داده آسیب دیده” بوده است که به گفته آنها حمله سایبری به سیستم Notice to Air Mission (NOTAM) ایجاد نشده است.

گزارش شده است که این مشکل برطرف شده و بیشتر پروازها از آن زمان به حالت عادی از سر گرفته شده اند.
نویسنده: Brayden Lindrea

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉