مشکل در باهاما پس از سقوط FTX: گزارش


مردم محلی می گویند که مجبور شده اند با آپارتمان های خالی و از دست دادن فرصت های شغلی که زمانی توسط بازار سهام در حال سقوط بود، مقابله کنند.

پس از فروپاشی صرافی رمزارز FTX، که دفتر مرکزی آن در کشور جزیره‌ای باهاما قرار دارد، باهاماها همچنان در تلاش هستند تا راهی برای درک همه چیز بیابند و در عین حال به آینده خوشبین هستند.

بر اساس گزارش WSJ، کشور جزیره‌ای که شرکت‌های رمزنگاری را تشویق می‌کند تا با «نظارت‌های نظارتی هم‌زمان» خود، احساس راحتی کنند، با انفجار FTX متزلزل شده است.

باهاما که در سال 2019 توسط طوفان دوریان و مدت کوتاهی پس از آن در سال 2020 به شدت تحت تاثیر این بیماری همه گیر قرار گرفت، در حال تلاش برای یافتن راه هایی برای تقویت اقتصاد خود بود که به شدت به گردشگری و بانکداری فراساحلی برای تولید ناخالص داخلی خود متکی است. به نظر می رسد که فیلیپ دیویس، نخست وزیر باهاما و دولت او معتقدند که ارز دیجیتال می تواند نقش مهمی در بهبود اقتصادی جزیره داشته باشد.

اکنون جامعه استدلال می کند که انفجار ناگهانی FTX ردپایی از بیکاری را در این جزیره کوچک 80 مایل مربعی به جا گذاشته است. FTX در حالی که با ظرفیت کامل کار می کرد، زمینه اشتغال مردم محلی را فراهم کرد زیرا طبق گزارش ها “بیش از 100000 دلار در هفته برای خدمات پذیرایی” هزینه می کرد و همچنین یک سرویس ویژه برای حمل و نقل کارگران در سراسر جزیره راه اندازی کرد. به گفته WSJ، FTX همچنین تعدادی از اهالی باهام را در زمینه هایی مانند تدارکات، برنامه ریزی رویداد و رعایت مقررات استخدام کرده است.

با فروپاشی FTX، تعداد زیادی از خارجی‌های پرخرج که برای این شرکت کار می‌کردند و زمانی اقتصاد محلی را تقویت می‌کردند، طبق گزارش‌ها، جزیره را ترک کردند و نگهبانی از ساختمان‌های تقریباً خالی را به نگهبانان امنیتی باهاما واگذار کردند.

مطالب مرتبط: مدیران SBF و FTX طبق گزارش‌ها میلیون‌ها دلار برای املاک در باهاما خرج کردند

در پی سقوط FTX، برخی از اعضای جامعه کریپتو گفته اند که با تأثیرات فروپاشی FTX بر این کشور جزیره ای کوچک موافق نیستند.

یک مشارکت کننده در اخبار هکرها با نام کاربری matkoniecz نظر داد. با توجه به اینکه باهاما به افراد و شرکت های ثروتمند کمک می کند تا از مالیات فرار کنند، همدردی من برای عواقب منفی آن محدود است.»

کاربر دیگری که به نام Exendroinient00 نامیده می شود، با اشاره به قوانین جزیره ای که به نظر می رسد فعالیت های بانکی فراساحلی در جزیره او را تشویق می کند، به اشتراک گذاشت: “هیچ اشکالی ندارد که از هر کلاهبردار دعوت کنید تا در جزایر خود کلاهبرداری کند.”

در 18 اکتبر، کوین تلگراف گزارش داد که رگولاتور اوراق بهادار باهامایی دستور داده است که دارایی های دیجیتال FTX به یک کیف پول متعلق به کمیسیون “برای اهداف امنیتی” منتقل شود.

بر اساس بیانیه‌ای که نیروی پلیس سلطنتی باهاما در نوامبر به رویترز ارسال کرد، تحقیقات در مورد سوءرفتار جنایی احتمالی مرتبط با ورشکستگی FTX توسط بازرسان مالی و تنظیم‌کنندگان اوراق بهادار باهاما در حال انجام است.


نویسنده: Judith BannermanQuist

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید