Tribe Capital در حال بررسی احیای صرافی ورشکسته رمزارز FTX: گزارش


طبق گزارش ها، این شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر در نظر دارد یک کمپین جمع آوری کمک مالی برای جمع آوری 250 میلیون دلار برای احیای FTX انجام دهد.

بلومبرگ در 18 آوریل گزارش داد که شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Tribe Capital مستقر در سانفرانسیسکو که قبلاً در FTX قبل از سقوط آن سرمایه گذاری کرده بود، در حال بررسی امکان تزریق سرمایه جدید برای احیای صرافی ورشکسته ارزهای دیجیتال است.

طبق گزارش‌ها، این شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر در نظر دارد یک کمپین جمع‌آوری مالی 250 میلیون دلاری با مبلغ 100 میلیون دلار از سوی او و شرکای محدودش رهبری کند. بر اساس گزارش بلومبرگ، منابع آگاه با این موضوع می گویند، آرجون ستی، یکی از بنیانگذاران Tribe، در ماه ژانویه با کمیته اعتباردهندگان ناامن FTX برای بحث در مورد این پیشنهاد غیررسمی ملاقات کرد.

بلومبرگ همچنین خاطرنشان کرد که «پیشنهاد ماه ژانویه Tribe شامل حدود 9 میلیون حساب مشتری، FTX US، FTX استرالیا، FTX ژاپن، FTX AB، FTX International و LedgerX بود، در حالی که دارایی‌های کریپتو را از سبد سرمایه‌گذاری خطرپذیر خود و از جمله موارد دیگر حذف کرد.» اگر طرح راه‌اندازی مجدد موفقیت آمیز باشد، صرافی احیا شده نام FTX را حفظ خواهد کرد.

در 18 آوریل، کمیته رسمی FTX در مورد بستانکاران بدون تضمین در توییتر تأیید کرد که “کمیته با وام گیرندگان کار می کند تا همه گزینه ها را برای راه اندازی مجدد یا فروش مبادلات FTX و ایجاد ارزش برای طلبکاران بررسی کند.” با این حال، کمیته گفت: “در حال حاضر هیچ جدول زمانی مشخصی برای از سرگیری یا فروش مبادلات وجود ندارد.”

مطالب مرتبط: وکلای ورشکستگی و مشاوران FTX در ماه فوریه 32.5 میلیون دلار به جیب می زنند

در ژانویه 2023، قاضی ناظر بر روند ورشکستگی FTX، صرافی مشکل دار کریپتو را تایید کرد تا برخی از دارایی های خود را بفروشد تا به آن کمک کند تا بستانکاران خود را بازپرداخت کند. طبق پرونده ای در دادگاه ورشکستگی دلاور، قاضی جان دورسی فروش چهار واحد اصلی FTX را تایید کرده است که شامل پلتفرم مشتقات LedgerX، پلتفرم معاملات سهام Embed و بازوهای منطقه ای صرافی FTX Japan و FTX Europe است.

در 12 آوریل، وکلای سالیوان و کرامول، که نماینده FTX در جلسه دادگاه ورشکستگی ناحیه دلاور ایالات متحده است، اعلام کردند که صرافی حدود 7.3 میلیارد دلار دارایی نقدی خود را بازیابی کرده است.

مجله: آیا می توانید پس از فروپاشی FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟
نویسنده: Judith BannermanQuist

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *