ترزور هشدار مهمی داد: چه اتفاقی افتاد؟


Trezor، ارائه‌دهنده پیشرو کیف پول‌های سخت‌افزاری ارزهای دیجیتال، اخیراً هشداری درباره کلاهبرداری احتمالی در پلتفرم رسانه اجتماعی X صادر کرده است. این شرکت به کاربران خود در مورد وجود یک پلتفرم سرمایه گذاری به نام Trezor Group هشدار داد که به دروغ ادعا می کرد که با سازنده کیف پول سرد مرتبط است.

این اخطار به دلیل تعداد زیادی از گزارش‌های پشتیبانی مشتری است که Trezor دریافت کرده است و سردرگمی کاربران را برجسته می‌کند. شرکت مادر سازنده کیف پول، SatoshiLabs، تاکید کرد که هیچ ارتباطی با گروه Trezor ندارد. این شرکت تاکید کرد که هرگز از کاربران خود درخواست وجوه یا دارایی نخواهد کرد و از کاربران خواست مراقب کلاهبرداری های احتمالی باشند.

مرتبط با

توصیه های Trezor بر اهمیت دقت کاربران و تأیید صحت پلتفرم ها و درخواست ها تأکید می کند. در دنیای پرشتاب ارزهای دیجیتال، کلاهبرداری‌ها و فعالیت‌های کلاهبرداری به طور فزاینده‌ای پیچیده‌تر می‌شوند و اطلاع‌رسانی و تردید در مورد درخواست‌های ناخواسته پول یا اطلاعات شخصی را برای کاربران ضروری می‌سازد.

این شرکت به کاربران یادآوری می‌کند که همیشه کانال‌های رسمی را برای به‌روزرسانی بررسی کنند و مراقب پلتفرم‌ها یا افرادی باشند که ادعا می‌کنند به طور رسمی به Trezor یا SatoshiLabs وابسته هستند.

مرتبط با

این وضعیت یادآور چالش های فعلی در صنعت ارزهای دیجیتال است. زیان ناشی از کلاهبرداری در سال 2023 به 3.94 میلیارد دلار رسید که 53 درصد از 2.57 میلیارد دلار در سال 2022 افزایش یافته است. و این فقط در ایالات متحده آمریکا صادق است. در همین حال، کلاهبرداری سرمایه گذاری کلی 37 درصد از 3.3 میلیارد دلار به 4.56 میلیارد دلار افزایش یافته است.
نویسنده: Gamza Khanzadaev

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید