ترس های مالی سنتی، جریان سرمایه گذاری دارایی دیجیتال را به 160 میلیون دلار می رساند


بر اساس گزارش CoinShares، محصولات سرمایه گذاری Crypto بیشترین ورودی هفتگی 160 میلیون دلاری را از جولای 2022 تجربه کرده اند.

در 27 مارس، شرکت سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال اروپایی CoinShares “گزارش جریان وجوه دارایی دیجیتال” خود را منتشر کرد و نشان داد که دارایی‌های دیجیتال همچنان توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب می‌کند زیرا نگرانی‌ها در مورد ثبات مالی سنتی (TradFi) همچنان در حال افزایش است.

بر اساس آخرین گزارش، محصولات سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال در هفته گذشته بیشترین ورود 160 میلیون دلاری را از جولای 2022 تجربه کردند که پس از شش هفته خروج کل 408 میلیون دلاری، بازدهی قابل توجهی را نشان داد. در این گزارش همچنین اشاره شد که «علی‌رغم ورود ورودی‌ها نسبتاً دیر در مقایسه با بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال،» سرمایه‌گذاران به طور فزاینده‌ای نگران ثبات بخش مالی سنتی هستند.

سرمایه گذاری ها از کشورهای مختلف از جمله ایالات متحده، آلمان و کانادا به ترتیب به مبلغ 69 میلیون دلار، 58 میلیون دلار و 26 میلیون دلار انجام شد.

بر اساس این گزارش، محصولات بیت کوین (BTC) 128 میلیون دلار ورودی دریافت کردند زیرا مشتریان برای اولین بار آن را به عنوان یک “پناهگاه امن” دیدند. با این حال، همه سرمایه‌گذاران این دیدگاه را نداشتند، زیرا محصولات کوتاه‌مدت بیت‌کوین نیز شاهد 31 میلیون دلار ورودی بودند. با این حال، بیت‌کوین کوتاه، اگر بهترین محصول از نظر قیمت نباشد، محصول سرمایه‌گذاری با بیشترین ورودی‌ها از سال تا امروز باقی می‌ماند.

از سوی دیگر، محصولات اتر (ETH) هفته گذشته به 5.2 میلیون دلار رسید و برای سومین بار متوالی عرضه شد. این گزارش این روند را به نگرانی سرمایه گذاران در مورد ارتقاء شانگهای نسبت می دهد که انتظار می رود در 12 آوریل رخ دهد. آلتکوین‌های مختلف نیز ورودی‌هایی را مشاهده کرده‌اند، محصولات Solana (SOL)، Polygon (MATIC) و XRP با جذب ۴.۸ میلیون دلار، ۱.۹ میلیون دلار و ۱.۲ میلیون دلار. ، به ترتیب.

مطالب مرتبط: آخرین لحظه: اولین سیتیزنز بانک سیلیکون ولی را ربود – شعبه ها دوشنبه باز می شوند

به طور کلی، این گزارش نگرانی‌های فزاینده در مورد ثبات مالی سنتی را دلیل علاقه فزاینده به دارایی‌های دیجیتال ذکر می‌کند و بسیاری از سرمایه‌گذاران شروع به تلقی این بخش به‌عنوان یک «پناهگاه امن» کرده‌اند.

علاوه بر این، در چند هفته گذشته، بسیاری از سرمایه‌گذاران به دلیل بحران بانکی، سرمایه‌گذاری‌های پرتفوی خود را تغییر داده‌اند که منجر به ارسال بیش از 286 میلیارد دلار در ماه مارس به صندوق‌های بازار پول ایالات متحده شده است. بار.

هجوم پول به وجوه بازار پول را می توان به نگرانی در مورد ثبات سیستم مالی نسبت داد، زیرا بانک های ایالات متحده و اروپا به دلیل سیاست های پولی سختگیرانه با محدودیت نقدینگی مواجه هستند. در مواقع عدم اطمینان، صندوق های بازار پول گزینه سرمایه گذاری ترجیحی برای بسیاری هستند زیرا نقدینگی بالا و ریسک پایین ارائه می کنند. در حال حاضر، این صندوق‌ها برخی از بهترین بازده‌ها را در سال‌های اخیر به دلیل افزایش مداوم نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا با هدف کاهش تورم ارائه می‌کنند.


نویسنده: Judith BannermanQuist

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید