TradFi و DeFi با هم می آیند - داووس 2023

TradFi و DeFi با هم می آیند – داووس 2023


در این قسمت از برنامه Decentralize With Cointelegraph، این تیم هفته خود را که در آن مجمع جهانی اقتصاد در داووس را پوشش می‌دهد، مرور می‌کند، زیرا کریپتو و TradFi همچنان با هم برخورد می‌کنند.

امور مالی سنتی یا TradFi به کاوش در دنیای ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین ادامه می دهد و مجمع جهانی اقتصاد در سال 2023 کارگاه ها و جلسات بیشتری را برای این صنعت برگزار می کند. هفته در داووس، سوئیس. در یک جلسه ضبط آخر شب، تیم همه چیزهایی را که خوانندگان باید برای هفته جدید بدانند، بیان کردند. با کوین تلگراف توزیع کنید فایل صوتی دیجیتال

در داووس، کریستینا لوکرزیا کورنیر، سردبیر کوین تلگراف، میزان دسترسی او را در DEF در مقایسه با سال های گذشته ارزیابی کرد. همچنین هم افزایی را که از رویدادهای متعدد صنعت کریپتو که بین امور مالی سنتی و امور مالی غیرمتمرکز یا DeFi در حال وقوع و در حال وقوع است، آشکار کرد. گرت جنکینسون، خبرنگار کوین تلگراف، وظیفه پوشش دادن این جلسات کریپتو را بر عهده داشت، که در مجموعه ای از مغازه ها که برای رویدادها در تفرجگاه اصلی داووس بازسازی شده بودند، برگزار شد.

جنکینسون در صحبت با چندین متخصص صنعت و مشارکت‌کنندگان TradFi، بر تعامل مداوم بین صنایع تاکید کرد، در حالی که تنها تعداد انگشت شماری از شرکت‌کنندگان رمزارز در گفتگوهای داخل مجمع جهانی اقتصاد شرکت کردند.

از شک و تردید دوباره جیمی دیمون، مدیر عامل JPMorgan Chase نسبت به بیت کوین (BTC) گرفته تا تیم کوین تلگراف که تقریباً توسط دیزل منجمد در مخزن بنزین خود سرگردان شده بودند، داووس 2023 یک سفر سرگرم کننده و آموزشی بوده است.

داووس مدت‌ها خانه معنوی مجمع جهانی اقتصاد بوده است، اما در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌ها، پروژه‌ها و رویدادهای کریپتو و بلاک چین فضایی را در امتداد جاده مرکزی به پردیس کنفرانس WEF اجاره کرده‌اند.

در حالی که حامیان کریپتو با اعضای TradFi و بازدیدکنندگان کنجکاو از موسسات دولتی و خصوصی در تفرجگاه می‌آیند، تنها تعداد انگشت شماری از مؤسسات مرتبط با رمزنگاری در کارگاه‌های آموزشی در WEF شرکت کردند.

کریستینا لوکرزیا کورنیر، سردبیر کوین تلگراف (راست) روی صحنه به همراه رت پاور، ستون نویس فوربس (سمت چپ) میزبان بازی های بنیانگذار وبیت در داووس در طول WEF 2023 هستند. منبع: کوین تلگراف

کوین تلگراف با نمایندگان Circle و Ripple صحبت کرد که نگاهی درونی به درک در حال تغییر WEF از صنعت ارائه کردند، در حالی که روسای پلتفرم‌های metaverse The Sandbox و Upland نیز به برداشت‌های متفاوتی در داخل و خارج از دیوارهای WEF پرداختند.

مربوط: کوین تلگراف برای شرکت در مجمع جهانی اقتصاد به داووس می رود

با افزایش کارگاه‌ها و بحث‌های مرتبط با صنعت از ماه می ۲۰۲۲، به نظر می‌رسید که یک توافق کلی وجود داشته باشد که در مورد فضای کریپتو و بلاک چین بیشتر و بیشتر در WEF صحبت می‌شود.

گرت جنکینسون، خبرنگار Cointelegraph (راست) با بروکس انتویستل (ترک کرد)، مدیر کل APAC در ریپل. منبع: کوین تلگراف

با این حال، سردرگمی بین طرفداران TradFi و DeFi مشهود بود. در رویدادهایی که کوین تلگراف در آن حضور داشتند و مدیریت می‌کردند، صندوق‌های متقابل سنتی، مدیران صندوق‌های تامینی و بانک‌ها همگی بحث‌هایی را در مورد پذیرش و نگهداری ارزهای دیجیتال برانگیخت.

برای شنیدن بازتاب کرنر و جنکینسون در مورد تغییر ادراک و مکالمات رو به رشد بین محافظان قدیمی امور مالی سنتی و اکوسیستم ارزهای دیجیتال و بلاک چین نوآور، به قسمت اول گوش دهید. غیرمتمرکز با Cointelegraph حتماً صفحه پادکست تازه راه‌اندازی شده Cointelegraph و مجموعه جدید نمایش‌ها را بررسی کنید. این قسمت در Spotify نیز موجود است.


نویسنده: Gareth Jenkinson

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉