لمس، بو، رویداد بزرگ بعدی متاورس در نمایشگاه CES 2023 خواهد بود

لمس، بو، رویداد بزرگ بعدی متاورس در نمایشگاه CES 2023 خواهد بود


شرکتی به نام OVR Technology یک هدست واقعیت مجازی با هشت طعم را به نمایش گذاشته است که می توان آنها را برای ایجاد رایحه های مختلف ترکیب کرد.

حس بویایی به تجربه واقعیت مجازی (VR) اضافه شده است، همانطور که در نمایشگاه Consumer Electronics (CES) 2023 توسط شرکت های متمرکز بر Metaverse به نمایش گذاشته شد.

یک گزارش اخیر از شرکت مشاوره McKinsey & Company تخمین می‌زند که متاورس به طور بالقوه می‌تواند تا سال 2030 ارزش 5 تریلیون دلاری تولید کند. با این حال، این گزارش خاطرنشان می کند که موفقیت متاورس به جنبه انسانی پیشرفته تری نیاز دارد که تجربیات مثبتی را به کاربران خود ارائه دهد. یکی از این کاتالیزورها می تواند ادغام حس بویایی و لامسه در تجربیات واقعیت مجازی باشد که در آخرین نمایشگاه CES به نمایش گذاشته شد.

همانطور که توسط Fortune گزارش شده است، یکی از شرکت ها به نام OVR Technology یک هدست حاوی ظرفی برای هشت طعم را به نمایش گذاشت که می توان آن ها را با هم مخلوط کرد و رایحه های مختلفی ایجاد کرد. هدست واقعیت مجازی قرار است در سال 2023 عرضه شود. نسخه قدیمی‌تری که برای بازاریابی عطر استفاده می‌شود، به کاربران این امکان را می‌دهد تا محیط‌های مختلف، از کباب گل ختمی گرفته تا بستری از گل رز را استشمام کنند.

به گفته Aaron Wisniewski، مدیر عامل OVR Technology، واقعیت افزوده به زودی با تجارت، سرگرمی، ارتباطات اجتماعی، آموزش و رفاه ادغام خواهد شد. مدیر عامل شرکت تاکید کرد که رایحه به این تجربیات “قدرت بی نظیری” می دهد.

Aurora Townsend، یکی از مدیران شرکت FireFlare Games، همچنین به اشتراک گذاشت که به محض اینکه این فناوری در بازار موجود شود، شرکت آنها یک برنامه دوستیابی VR را راه اندازی خواهد کرد که شامل احساسات فراگیر مانند لمس است.

در همین حال، مصرف کنندگان ممکن است در مورد توسعه جدید خیلی هیجان زده نباشند. اوزان اوزاسکینلی، شرکت کننده در CES، برخی از محصولات لمسی را آزمایش کرده و تاکید کرده است که در حال حاضر “دور از واقعیت” است. با این حال، مشاور فناوری همچنین گفت که می تواند به طور بالقوه در جلسات آنلاین ادغام شود زیرا کاربران واقعاً می توانند چیزی را از طریق فناوری احساس کنند.

مربوط: صنعت به دنبال راه حل هایی برای فجایع میزبانی تصویر NFT است

در سال 2022، فناوری بلاک چین و متاورس رویداد CES را فرا گرفت. چهره‌های مختلفی در فضای کریپتو در این رویداد شرکت کردند، از جمله مدیران شبکه FTX و سلسیوس که در حال حاضر درگیر هستند. برندها در غرفه های خود پیشرفت های بلاک چین و متاورس را به نمایش گذاشتند، از جمله سامسونگ که پلتفرم NFT را اعلام کرد.


نویسنده: Ezra Reguerra

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉