ارزش کل بازار کریپتو ضربه دیگری می خورد، اما معامله گران بی طرف می مانند

ارزش کل بازار کریپتو ضربه دیگری می خورد، اما معامله گران بی طرف می مانند


ارزش کل بازار کریپتو در خطر سقوط به زیر 825 میلیارد دلار است، اما داده ها نشان می دهد که معامله گران به طور فعال در حال افزایش موقعیت های خرید و فروش خود هستند.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در دو روز گذشته پس از شکستن مقاومت 880 میلیارد دلاری در دسامبر 8.1 درصد کاهش یافته است.

رد کانال صعودی 4 هفته ای را باطل نکرد، اما بسته شدن یک هفته ای زیر 825 میلیارد دلار حرکت به باند پایین را تایید می کند و سطح حمایت را به 790 میلیارد دلار کاهش می دهد.

کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال به دلار، 12 ساعت. منبع: TradingView

تمایل کلی سرمایه گذاران نسبت به بازار نزولی است و زیان سال تا به امروز در مجموع 66 درصد بوده است. با وجود این، قیمت بیت کوین (BTC) تنها 2 درصد در هفته کاهش یافت و به 16800 دلار در 16 دسامبر در ساعت 17:00 UTC رسید.

سناریوی بسیار متفاوتی برای آلت‌کوین‌ها به وجود آمده است که به دلیل مقررات معلق و ترس از ورشکستگی صرافی‌های بزرگ و استخراج‌کنندگان تحت فشار قرار گرفته‌اند. این توضیح می دهد که چرا کل سرمایه بازار از دسامبر 4.7 درصد کاهش یافته است.

بر اساس اسناد دادگاهی که در 15 دسامبر ثبت شد، یک هیئت امنای ایالات متحده کمیته مسئول بخشی از روند ورشکستگی FTX را اعلام کرد. اینها شامل Wintermute Asia، یک بازارساز پیشرو، و GGC International، یک شرکت تابعه پلتفرم وام دهی مشکل دار جنسیس است. سرمایه گذاران در مورد اینکه بزرگترین طلبکاران گروه مبادله ای شکست خورده FTX چه کسانی هستند، در تاریکی باقی می مانند، و این گمانه زنی ها مبنی بر ادامه شیوع این بیماری را تقویت می کند.

در 15 دسامبر، بانک مرکزی هلند به سرمایه گذارانی که از KuCoin استفاده می کنند هشدار داد و گفت که صرافی بدون ثبت قانونی کار می کند. De Nederlandsche Bank اضافه کرد که این شرکت رمزنگاری “به طور غیرقانونی خدمات” را برای کاربران ارائه می دهد و “به طور غیرقانونی کیف پول های ذخیره سازی ارائه می دهد”.

علاوه بر این درام، در 16 دسامبر، گزارش شد که Mazars Group، شرکتی که به خدمات حسابرسی اثبات ذخیره برای شرکت‌های رمزنگاری معروف است، اسناد اخیر را که جزئیات حسابرسی‌های بازار سهام را نشان می‌دهد از وب‌سایت خود حذف کرده است. این شرکت قبلاً به عنوان حسابرس رسمی برای به‌روزرسانی‌های اثبات ذخیره بایننس منصوب شده بود، حرکتی که توسط Kucoin و Crypto.com دنبال شد.

صنعت ماینینگ بیت کوین نیز از اصلاح شدید قیمت ارزهای دیجیتال و افزایش هزینه های انرژی آسیب دیده است. به معدنچی عمومی Core Scientific وام اضطراری 72 میلیون دلاری برای جلوگیری از ورشکستگی پیشنهاد شده است. وام دهنده مالی نیاز دارد که تمام پرداخت ها به وام دهندگان تجهیزات Core Scientific معلق شود در حالی که بیت کوین زیر 18500 دلار باقی می ماند.

کاهش هفتگی 4.7 درصدی ارزش کل بازار عمدتاً ناشی از عملکرد منفی 5.4 درصدی قیمت اتر (ETH) و BNB بود که 15.1 درصد کاهش داشت. در نتیجه، روند نزولی به طور قابل توجهی بر آلتکوین ها تأثیر گذاشته است، به طوری که 14 سکه از 80 سکه برتر در این دوره 12 درصد یا بیشتر سقوط کرده اند.

برندگان و بازندگان هفتگی در میان 80 سکه برتر. منبع: Nomiks

شبکه باز (TON) پس از اینکه تلگرام شروع به مناقصه برای شماره تلفن های ناشناس فروخته شده برای توکن های TON کرد، 30 درصد افزایش یافت.

بیت کوین SV (BSV) پس از اینکه ساتوشی ناکاموتو خودخوانده و رهبر پروژه آلتکوین کریگ رایت درخواست تجدید نظر برای ضرر وی در دادگاه های نروژ کردند، 11.7 درصد افزایش یافت.

Trust Wallet (TWT) پس از اینکه شرکت مادرش (Binance) در عرض 24 ساعت با 1.9 میلیارد دلار برداشت مواجه شد، 27.2 درصد اصلاح شد.

اهرم تعادل تقاضا بین گاو نر و خرس

در حال حاضر، داده ها نشان می دهد که تقاضا برای اهرم بین گاوها و خرس ها تقسیم شده است.

قراردادهای دائمی، همچنین به عنوان سوآپ معکوس شناخته می شوند، دارای نرخ تسویه شده ای هستند که معمولاً هر هشت ساعت یک بار شارژ می شود. صرافی ها از این کارمزد برای جلوگیری از عدم تعادل ریسک ارز استفاده می کنند.

نرخ مثبت تامین مالی نشان می دهد که بلندمدت (خریداران) اهرم بیشتری را طلب می کنند. با این حال، برعکس زمانی اتفاق می‌افتد که موقعیت‌های فروش (فروشندگان) به اهرم اضافی نیاز دارند و باعث می‌شوند نرخ تامین مالی منفی شود.

معاملات آتی دائمی نرخ سرمایه 7 روزه را در دسامبر انباشته کردند. منبع: Coinglass

نرخ تامین مالی 7 روزه برای بیت کوین و آلت کوین ها نزدیک به صفر بود، به این معنی که داده ها نشان دهنده تقاضای متعادل بین خریداران (خریداران) و فروشندگان کوتاه مدت (فروشندگان) است.

معامله گران همچنین باید بازارهای آپشن را تجزیه و تحلیل کنند تا بفهمند آیا نهنگ ها و میزهای آربیتراژ روی استراتژی های صعودی یا نزولی بالاتر شرط بندی می کنند.

حجم فروش/خرید گزینه نشان دهنده بازار خنثی است

معامله گران می توانند احساسات کلی بازار را با اندازه گیری اینکه آیا فعالیت بیشتر از طریق گزینه های خرید (خرید) یا فروش (فروش) انجام می شود، ارزیابی کنند. به طور کلی، گزینه های فراخوان برای استراتژی های صعودی استفاده می شود در حالی که گزینه های فروش برای استراتژی های نزولی استفاده می شود.

نسبت خرید به فروش 0.70 نشان می دهد که سود باز گزینه های فروش 30 درصد از تماس های صعودی بیشتر عقب تر است که صعودی است. در مقابل، اندیکاتور 1.40 گزینه های فروش را تا 40 درصد پشتیبانی می کند که می تواند یک روند نزولی در نظر گرفته شود.

نرخ فروش حجم گزینه BTC. منبع: laevitas.ch

اگرچه قیمت بیت کوین نتوانست مقاومت 18000 دلاری را در 14 دسامبر بشکند، اما تقاضای بیش از حدی برای محافظت در جهت نزولی با استفاده از گزینه ها وجود نداشت. به طور دقیق تر، این شاخص از 12 دسامبر به زیر 1.00 رسیده است که تا حدودی خوش بینانه است.

در حال حاضر، نسبت حجم خرید نزدیک به 0.88 است، زیرا بازار گزینه‌ها به شدت با استراتژی‌های خنثی به صعودی پر شده است که از گزینه‌های خرید (خرید) تا 12 درصد پشتیبانی می‌کنند.

بازارهای مشتقات خنثی اما اخبار منفی است

با وجود کاهش قابل توجه قیمت هفتگی در تعداد انگشت شماری از آلتکوین ها و کاهش 4.7 درصدی در کل سرمایه بازار، معیارهای مشتقات هیچ نشانه ای از وحشت را نشان نمی دهند.

تقاضای متعادلی برای معاملات بلندمدت و کوتاه مدت با استفاده از قراردادهای آتی وجود دارد. در مجموع، معیار ارزیابی ریسک گزینه های بیت کوین حتی پس از اصلاح 8.5 درصدی بیت کوین پس از رسیدن به 18370 دلار در دسامبر، مثبت باقی می ماند.

در نهایت، گاوها نباید انتظار داشته باشند که سقف 825 میلیارد دلاری بازار حفظ شود، که این به معنای آزمایش مجدد فوری حمایت 790 میلیارد دلاری نیست.

در حال حاضر، باند پایین کانال صعودی همچنان به فشار صعودی خود ادامه می دهد، اما خوراک خبری برای خرس ها مطلوب به نظر می رسد.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Marcel Pechman

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉