Total crypto market cap rises above $1T, and data suggests more upside is in store

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال به بیش از 1 میلیون دلار افزایش یافته است و داده ها نشان می دهد که در آینده بیشتر خواهد بود


اخبار بد همچنان بر سرفصل های رسانه های کریپتو تسلط دارند، اما به نظر می رسد که بیت کوین و بازار گسترده تر به آن اهمیتی نمی دهند.

با وجود هجوم اخیر اخبار منفی ارزهای دیجیتال و اقتصاد کلان، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در 21 ژانویه به بیش از 1 تریلیون دلار رسید. این یک نشانه دلگرم کننده است که اقدامات مشتقه افزایش تقاضا از سوی معامله گران را که در حال حاضر روند نزولی دارند نشان نمی دهد.

کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال به دلار برای 1 روز. منبع: TradingView

قیمت بیت کوین (BTC) در هفته 8 درصد افزایش یافت زیرا بازارها تأثیر بالقوه ورشکستگی جنسیس کاپیتال در 19 ژانویه را ارزیابی کردند و در نزدیکی سطح 23,100 دلار در 27 ژانویه در ساعت 18:00 UTC تثبیت شد.

یکی از زمینه های نگرانی این است که بزرگترین وام گیرنده جنسیس کپیتال، شرکت مادر آن، گروه ارز دیجیتال (DCG) است. در نتیجه، مدیریت صندوق Grayscale ممکن است در خطر باشد، بنابراین سرمایه‌گذاران مطمئن نیستند که آیا دارایی‌های Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) منحل می‌شوند یا خیر. این وسیله سرمایه گذاری در حال حاضر بیش از 14 میلیارد دلار موقعیت بیت کوین برای دارندگان خود دارد.

دادگاه استیناف ایالات متحده استدلال های مربوط به شکایت Grayscale Investment علیه کمیسیون اوراق بهادار و بورس (SEC) را در 8 مارس خواهد شنید. مدیر صندوق تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای رد راه اندازی صندوق قابل معامله در بورس با پشتوانه دارایی (ETF) را زیر سوال برد. .

نگرانی های نظارتی پس از آن که دادستان های کره جنوبی به دنبال صدور حکم بازداشت برای مالک بورس سهام Bithumb کانگ جونگ هیون بودند، بر بازارها تأثیر گذاشت. در 25 ژانویه، بخش تحقیقات مالی 2 دادستانی ناحیه جنوبی سئول، کانگ و دو مدیر اجرایی Bithumb را به ارتکاب معاملات غیرقانونی متقلبانه محکوم کرد.

افزایش هفتگی 7 درصدی ارزش کل بازار با عملکرد منفی 0.3 درصدی قیمت اتر (ETH) مسدود شد. با این حال، احساسات صعودی به طور قابل توجهی بر آلتکوین ها تأثیر گذاشته است، به طوری که 11 ارز از 80 ارز دیجیتال برتر، 18 درصد یا بیشتر در این دوره به دست آورده اند.

برندگان و بازندگان هفتگی در میان 80 سکه برتر. منبع: مساری

Aptos (APT) پس از اینکه ارزش کل قفل شده شبکه قرارداد هوشمند (TVL) با پشتیبانی PancakeSwap DEX به رکورد 58 میلیون دلار رسید، 91 درصد افزایش یافت.

Phantom (FTM) پس از اعلام سیستم پایگاه داده جدید خود Carmen و 50 درصد افزایش یافت ماشین مجازی فانتوم جدیدتوسکا

خوش بینی (OP) پس از افزایش شدید حجم معاملات طی یک برنامه تشویقی NFT به نام Optimism Quest، با افزایش 21 درصدی مواجه شد.

تقاضای اهرمی اندکی به نفع گاو نر است

قراردادهای دائمی، همچنین به عنوان سوآپ معکوس شناخته می شوند، دارای نرخ تسویه شده ای هستند که معمولاً هر هشت ساعت یک بار شارژ می شود. صرافی ها از این کارمزد برای جلوگیری از عدم تعادل ریسک ارز استفاده می کنند.

نرخ مثبت تامین مالی نشان می دهد که بلندمدت (خریداران) اهرم بیشتری را طلب می کنند. با این حال، برعکس زمانی اتفاق می‌افتد که موقعیت‌های فروش (فروشندگان) به اهرم اضافی نیاز دارند و باعث می‌شوند نرخ تامین مالی منفی شود.

معاملات آتی دائمی نرخ سرمایه 7 روزه را در ژانویه انباشته کردند. منبع: Coinglass

نرخ تامین مالی 7 روزه برای بیت کوین و اتریوم مثبت بود، به این معنی که داده ها حاکی از تقاضای اندکی بالاتر برای خریدهای بلند (خریداران) در مقایسه با فروشندگان (فروشندگان) است. با این حال، 0.25 درصد هزینه هفتگی تامین مالی برای منصرف کردن خریداران از اهرم کافی نیست.

جالب اینجاست که Aptos تنها استثنا بود زیرا آلتکوین هزینه بودجه هفتگی منفی 0.6٪ را ارائه می کرد – به این معنی که فروشندگان کوتاه مدت برای باز نگه داشتن موقعیت های خود پول پرداخت می کردند. این حرکت را می توان با افزایش 91 درصدی در 7 روز توضیح داد که نشان می دهد فروشندگان منتظر نوعی اصلاح فنی هستند.

نسبت فروش/خرید گزینه هیچ نشانه ای از ترس را نشان نمی دهد

معامله گران می توانند احساسات کلی بازار را با اندازه گیری اینکه آیا فعالیت بیشتر از طریق گزینه های خرید (خرید) یا فروش (فروش) انجام می شود، ارزیابی کنند. به طور کلی، گزینه های فراخوان برای استراتژی های صعودی استفاده می شود در حالی که گزینه های فروش برای استراتژی های نزولی استفاده می شود.

نسبت خرید به فروش 0.70 نشان می دهد که نرخ باز شدن گزینه فروش 30 درصد از فراخوان های صعودی بیشتر عقب است و بنابراین صعودی است. در مقابل، اندیکاتور 1.40 گزینه های فروش را تا 40 درصد پشتیبانی می کند که می تواند یک روند نزولی در نظر گرفته شود.

نرخ فروش حجم گزینه BTC. منبع: laevitas.ch

اگرچه قیمت بیت کوین نتوانست مقاومت 23300 دلاری را بشکند، اما تقاضا برای گزینه های خرید گاو نر از ژانویه گذشته از موقعیت های خرس خنثی پیشی گرفته است.

در حال حاضر، نسبت حجم جستجو نزدیک به 0.50 است، زیرا بازار گزینه‌ها به شدت با استراتژی‌های خنثی صعودی پر شده است و 50 درصد از گزینه‌های خرید (خرید) استقبال می‌کند.

مربوط: پیش بینی بیت کوین قبل از چرخه نزولی 70000 دلاری به 200000 دلار می رسد

بازارهای مشتقه به پتانسیل صعودی بیشتری اشاره می کنند

پس از سومین سود هفتگی متوالی که مجموعاً 40 درصد از سال تا به امروز بدون احتساب استیبل کوین ها بوده است، هیچ نشانه ای از تقاضا از سوی فروشندگان کوتاه مدت مشاهده نمی شود. مهمتر از آن، شاخص های اهرمی نشان می دهد که گاوها از اهرم بیش از حد استفاده نمی کنند.

بازارهای مشتقه به پتانسیل صعودی بیشتری اشاره می کنند و حتی اگر بازار از 18 ژانویه به ارزش 950 میلیارد دلاری بازنگری کند، نیازی به وحشت نیست. در حال حاضر، بازارهای گزینه های بیت کوین نشان می دهد که نهنگ ها و بازارسازان استراتژی های خنثی را به صعودی ترجیح می دهند.

در نهایت، شانس به نفع کسانی است که شرط بندی می کنند که ارزش کل بازار 1 تریلیون دلاری ادامه خواهد داشت و فضا را برای سود بیشتر باز می کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: Marcel Pechman

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉