با احیای بیت کوین و آلت کوین ها از سقوط FTX، ارزش کل بازار کریپتو به 850 میلیون دلار می رسد.


بازار کلی کریپتو در حال بازیابی زمین های از دست رفته است زیرا خطرات سرایت مرتبط با فروپاشی FTX شروع به حل شدنی کرده اند.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال طی هفت روز گذشته با 2 درصد افزایش به 850 میلیارد دلار رسیده است. علیرغم حرکت مثبت و کانال صعودی که در 20 نوامبر راه اندازی شد، روحیه کلی نزولی است و زیان سال تا به امروز به 63.5 درصد رسیده است.

کل ارزش بازار کریپتو به دلار، 4 ساعت. منبع: TradingView

قیمت بیت کوین (BTC) نیز در طول هفته تنها 2 درصد افزایش یافت، اما سرمایه گذاران چیزی برای جشن گرفتن ندارند زیرا سطح فعلی 16800 دلار نشان دهنده کاهش 64 درصدی از ابتدای سال است.

صرافی ورشکستگی FTX پس از اینکه هکر به انتقال برخی از 477 میلیون دلار دارایی های سرقت شده به عنوان تلاشی برای پولشویی ادامه داد، همچنان در مرکز خوراک خبری باقی ماند. در 29 نوامبر، تحلیلگران ادعا کردند که برخی از وجوه سرقت شده به OKX منتقل شده است.

حماسه FTX باعث می شود که سیاستمداران با صدای بلندتر در مورد فراخوان ها برای تنظیم مقررات فریاد بزنند. در 28 نوامبر، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB)، کریستین لاگارد، تنظیم و نظارت بر رمزارزها را “ضروری مطلق” توصیف کرد. ماکسین واترز، رئیس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده، اعلام کرد که قانونگذاران در تحقیقی در ماه دسامبر در مورد سقوط FTX تحقیق خواهند کرد.

در 28 نوامبر، کراکن، یک صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده، موافقت کرد که بیش از 362000 دلار را به عنوان بخشی از توافقنامه ای برای “تسویه مسئولیت قانونی احتمالی خود” به دلیل نقض تحریم ها علیه ایران بپردازد. به گفته دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده، کراکن خدماتی را برای کاربرانی که به نظر می رسد هنگام انجام تراکنش های ارز مجازی در ایران هستند، صادر کرده است.

افزایش هفتگی 2 درصدی ارزش کل بازار عمدتاً ناشی از عملکرد مثبت 7 درصدی قیمت اتر (ETH) بود. احساسات صعودی همچنین به طور قابل توجهی بر آلت کوین ها تأثیر گذاشته است، به طوری که 6 مورد از 80 رالی برتر 10٪ یا بیشتر در این دوره داشته اند.

برندگان و بازندگان هفتگی در میان 80 سکه برتر. منبع: Nomiks

Fantom (FTM) در میان گزارش‌هایی مبنی بر اینکه بنیاد Fantom در حال کسب سود مداوم و داشتن 30 سال باند بدون فروش هیچ توکن FTM است، 29.3 درصد افزایش یافت.

Dogecoin (DOGE) 26.8٪ افزایش یافت زیرا سرمایه گذاران انتظار داشتند که چشم انداز توییتر 2.0 ایلان ماسک شامل نوعی ادغام DOGE باشد.

ApeCoin (APE) پس از اینکه DAO تحت رهبری جامعه از دارندگان ApeCoin بازار خود را برای خرید و فروش NFT از اکوسیستم Yuga Labs راه اندازی کرد، 15.6 درصد افزایش یافت.

Chainlink (LINK) قبل از راه‌اندازی بتای سرویس‌های staking در 6 دسامبر 11.1٪ افزایش یافته است و فرصت‌های دریافت جوایز را برای دارندگان افزایش می‌دهد.

اهرم تعادل تقاضا بین گاو نر و خرس

قراردادهای دائمی، همچنین به عنوان سوآپ معکوس شناخته می شوند، دارای نرخ تسویه شده ای هستند که معمولاً هر هشت ساعت یک بار شارژ می شود. صرافی ها از این کارمزد برای جلوگیری از عدم تعادل ریسک ارز استفاده می کنند.

نرخ مثبت تامین مالی نشان می دهد که بلندمدت (خریداران) اهرم بیشتری را طلب می کنند. با این حال، برعکس زمانی اتفاق می‌افتد که موقعیت‌های فروش (فروشندگان) به اهرم اضافی نیاز دارند و باعث می‌شوند نرخ تامین مالی منفی شود.

معاملات آتی دائمی نرخ سرمایه 7 روزه را در نوامبر جمع آوری کردند. منبع: Coinglass

نرخ تامین مالی 7 روزه برای بیت کوین، اتر و XRP نزدیک به صفر بود، بنابراین داده ها حاکی از وجود تقاضای متعادل بین خریداران (خریداران) و فروشندگان (فروشندگان) است.

تنها استثنا BNB بود که نرخ 1.3% بودجه هفتگی را برای کسانی که دارای اهرم کوتاه مدت بودند ارائه می کرد. اگرچه برای فروشندگان سنگین نیست، اما نشان دهنده ناراحتی سرمایه گذاران از خرید BNB در سطح قیمت فعلی است.

معامله گران همچنین باید بازارهای آپشن را تجزیه و تحلیل کنند تا بفهمند آیا نهنگ ها و میزهای آربیتراژ روی استراتژی های صعودی یا نزولی بالاتر شرط بندی می کنند.

نسبت فروش/خرید گزینه به طور متوسط ​​در حال افزایش است

معامله گران می توانند احساسات کلی بازار را با اندازه گیری اینکه آیا فعالیت بیشتر از طریق گزینه های خرید (خرید) یا فروش (فروش) انجام می شود، ارزیابی کنند. به طور کلی، گزینه های فراخوان برای استراتژی های صعودی استفاده می شود در حالی که گزینه های فروش برای استراتژی های نزولی استفاده می شود.

نسبت خرید به فروش 0.70 نشان می دهد که نرخ باز شدن گزینه فروش 30 درصد از فراخوان های صعودی بیشتر عقب است و بنابراین صعودی است. در مقابل، اندیکاتور 1.20 از گزینه های فروش تا 20 درصد پشتیبانی می کند که می تواند یک روند نزولی در نظر گرفته شود.

نرخ بهره باز گزینه های BTC. منبع: Laevitas.ch

اگرچه قیمت بیت کوین در 30 نوامبر نتوانست مقاومت 17000 دلاری را بشکند، اما تقاضای بیش از حدی برای محافظت در جهت نزولی با استفاده از گزینه ها وجود نداشت. در نتیجه نرخ خرید نزدیک به 0.53 ثابت ماند. بازار گزینه‌های بیت‌کوین همچنان با استراتژی‌های خنثی تا نزولی پرجمعیت‌تر است، همانطور که سطح فعلی پشتیبانی از گزینه‌های خرید (تماس‌ها) نشان می‌دهد.

علیرغم افزایش هفتگی قیمت آلتکوین های انتخابی و حتی افزایش 7.1 درصدی قیمت اتر، هیچ نشانه ای از بهبود احساسات بر اساس معیارهای مشتق وجود نداشت.

تقاضای متعادلی برای اهرم با استفاده از قراردادهای آتی وجود دارد و معیار ارزیابی ریسک گزینه های بیت کوین حتی با آزمایش قیمت بیت کوین سطح 17000 دلار بهبود نیافته است.

در حال حاضر، شانس به نفع کسانی است که شرط می‌بندند مقاومت 870 میلیارد دلاری تقویت شود، اما یک حرکت نزولی 5 درصدی به سمت حمایت 810 میلیارد دلاری کافی نیست تا کانال صعودی را باطل کند که می‌تواند فضای بسیار مورد نیاز گاوها را در اختیار گاوها قرار دهد. از سرایت جلوگیری کنید خطرات ناشی از ورشکستگی FTX.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید