ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال به 840 میلیارد دلار سقوط کرد، اما داده های مشتقات نشان می دهد معامله گران بی طرف هستند

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال به 840 میلیارد دلار سقوط کرد، اما داده های مشتقات نشان می دهد معامله گران بی طرف هستند


فشار نظارتی همچنان هر صعودی را محدود می کند، اما داده ها دلایل قانع کننده ای را برای افزایش احتمالی بازار کریپتو نشان می دهد.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال طی هفت روز گذشته 1.5 درصد کاهش یافته و به 840 میلیارد دلار رسیده است. حرکت منفی خفیف روند صعودی را که از 12 نوامبر آغاز شده بود شکست نداد، اما روحیه کلی همچنان نزولی با زیان سال تا به امروز بالغ بر 64٪ است.

کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال به دلار، 12 ساعت. منبع: TradingView

قیمت بیت کوین (BTC) در طول هفته 0.8٪ کاهش یافت و در روز 8 دسامبر در ساعت 10:00 UTC در نزدیکی سطح 16,800 دلار تثبیت شد – علیرغم اینکه در اواخر روز به بالای 17,200 دلار رسید. مناقشات بر سر تنظیم بازارهای کریپتو، بازارها را تحت فشار قرار داده است، و سقوط صرافی FTX اشتهای معامله گران را کاهش داده است، و قانونگذاران را بر آن داشته تا توجه خود را به تأثیر بالقوه بر موسسات مالی و عدم حمایت از سرمایه گذاران معطوف کنند.

شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN) در 6 دسامبر گفت که به دقت به امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) نگاه می کند، در حالی که مدیر موقت آژانس، Himamauli Das گفت که اکوسیستم دارایی دیجیتال و ارزهای دیجیتال “یک حوزه اولویت کلیدی” هستند. برای آژانس، تنظیم‌کننده به‌ویژه نگران «پتانسیل کاهش یا حذف نقش واسطه‌های مالی» بود که برای تلاش‌های DeFi و AML و CFT حیاتی است.

شورای قانونگذاری هنگ کنگ رژیم مجوز جدیدی را برای ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی تصویب کرده است. از ژوئن 2023، صرافی‌های ارزهای دیجیتال مشمول قوانین مشابهی خواهند بود که موسسات مالی سنتی از آن پیروی می‌کنند. این تغییر به اقدامات سختگیرانه تری در مبارزه با پولشویی و حمایت از سرمایه گذاران قبل از تضمین مجوز بهره برداری نیاز دارد.

در همین حال، تنظیم‌کننده‌های مالی استرالیا به طور فعال در حال کار بر روی روش‌های گنجاندن استیبل کوین‌های پرداخت در چارچوب نظارتی بخش مالی هستند. در 8 دسامبر، بانک مرکزی استرالیا گزارشی در مورد استیبل کوین ها منتشر کرد که به آن خطرات اختلال در بازارهای تامین مالی، افزایش ریسک بانکی و نقدینگی اشاره کرد. این تجزیه و تحلیل آسیب پذیری خاص استیبل کوین های الگوریتمی را برجسته کرد و به فروپاشی اکوسیستم Terra-Luna اشاره کرد.

کاهش 1.5 درصدی هفتگی ارزش کل بازار عمدتاً ناشی از عملکرد منفی 3 درصدی قیمت اتر (ETH) و BNB بود که 2.5 درصد کاهش داشت. با این حال، روند نزولی به طور قابل توجهی بر آلت کوین ها تأثیر گذاشته است، به طوری که 10 سکه از 80 سکه برتر در این دوره 8 درصد یا بیشتر سقوط کردند.

برندگان و بازندگان هفتگی در میان 80 سکه برتر. منبع: Nomiks

Trust Wallet (TWT) با به دست آوردن سهم بازار از طریق افزونه مرورگر، 18.6٪ افزایش یافت. کیف پول در اواسط نوامبر راه اندازی می شود.

Axie Infinity (AXS) 17.6% افزایش یافت زیرا سرمایه گذاران انتظارات خود را پس از اصلاح 89% قابل توجه از سه ماهه اول 2022 تعدیل کردند.

Chainlink (LINK) پس از دسترسی زودهنگام برنامه سهام در 6 دسامبر، 10.1% اصلاح شد که نشان می دهد سرمایه گذاران منتظر این رویداد هستند.

1INCH پس از باز شدن 15 درصد از عرضه در 1 دسامبر، بر اساس برنامه بررسی اولیه 4 ساله، 15.2٪ کاهش یافت.

اهرم تعادل تقاضا بین گاو نر و خرس

قراردادهای دائمی، همچنین به عنوان سوآپ معکوس شناخته می شوند، دارای نرخ تسویه شده ای هستند که معمولاً هر هشت ساعت یک بار شارژ می شود. صرافی ها از این کارمزد برای جلوگیری از عدم تعادل ریسک ارز استفاده می کنند.

نرخ مثبت تامین مالی نشان می دهد که بلندمدت (خریداران) اهرم بیشتری را طلب می کنند. با این حال، برعکس زمانی اتفاق می‌افتد که موقعیت‌های فروش (فروشندگان) به اهرم اضافی نیاز دارند و باعث می‌شوند نرخ تامین مالی منفی شود.

معاملات آتی دائمی نرخ سرمایه 7 روزه را در دسامبر انباشته کردند. منبع: Coinglass

نرخ تامین مالی 7 روزه برای بیت کوین و آلت کوین ها نزدیک به صفر بود، به این معنی که داده ها نشان دهنده تقاضای متعادل بین خریداران (خریداران) و فروشندگان کوتاه مدت (فروشندگان) است.

معامله گران همچنین باید بازارهای آپشن را تجزیه و تحلیل کنند تا بفهمند آیا نهنگ ها و میزهای آربیتراژ روی استراتژی های صعودی یا نزولی بالاتر شرط بندی می کنند.

نسبت فروش/خرید گزینه نشان دهنده افزایش متوسط ​​است

معامله گران می توانند احساسات کلی بازار را با اندازه گیری اینکه آیا فعالیت بیشتر از طریق گزینه های خرید (خرید) یا فروش (فروش) انجام می شود، ارزیابی کنند. به طور کلی، گزینه های فراخوان برای استراتژی های صعودی استفاده می شود در حالی که گزینه های فروش برای استراتژی های نزولی استفاده می شود.

نسبت خرید به فروش 0.70 نشان می دهد که نرخ باز شدن گزینه فروش 30 درصد از فراخوان های صعودی بیشتر عقب است و بنابراین صعودی است. در مقابل، اندیکاتور 1.40 گزینه های فروش را تا 40 درصد پشتیبانی می کند که می تواند یک روند نزولی در نظر گرفته شود.

نرخ فروش حجم گزینه BTC. منبع: laevitas.ch

حتی با وجود اینکه قیمت بیت کوین نتوانست مقاومت 17500 دلاری را در 5 دسامبر بشکند، تنها تقاضای موقتی برای محافظت از نزول با استفاده از گزینه ها وجود داشت.

در حال حاضر، نسبت حجم جستجو نزدیک به 0.40 است زیرا بازار گزینه ها به شدت با استراتژی های خنثی نزولی پر شده است و 60 درصد از گزینه های فراخوانی (خرید) استقبال می کند.

مربوط: قانونگذاران ایالات متحده از تنظیم کننده های فدرال در مورد روابط بانک ها با شرکت های رمزنگاری سوال می کنند

بازارهای مشتقه به پتانسیل صعودی اشاره می کنند

با وجود افت هفتگی قیمت چند آلتکوین و کاهش 2 درصدی در کل سرمایه بازار، بر اساس معیارهای مشتقات، هیچ نشانه ای مبنی بر بدتر شدن احساسات وجود ندارد.

تقاضای متعادلی برای اهرم با استفاده از قراردادهای آتی وجود دارد و معیار ارزیابی ریسک گزینه های بیت کوین حتی پس از اینکه قیمت بیت کوین از سطح 17500 دلار بالاتر نرود، مثبت باقی می ماند.

در مجموع، شانس به نفع کسانی است که شرط می‌بندند کانال صعودی پیروز شود و کل سرمایه بازار را به مقاومت 875 میلیارد دلاری برساند. یک استراحت بالای کانال پس از یک هفته اخبار منفی به گاوهای نر اتاق تنفس بسیار مورد نیاز می دهد.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Marcel Pechman

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉