قیمت بیت کوین به سمت 20000 دلار حرکت می کند در حالی که ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال به یک میلیون دلار نزدیک می شود

قیمت بیت کوین به سمت 20000 دلار حرکت می کند در حالی که ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال به یک میلیون دلار نزدیک می شود


با هدف قرار دادن قیمت بیت کوین به 20000 دلار و افزایش کل ارزش بازار کریپتو به بیش از 900 میلیارد دلار، معامله گران کریپتو به دنبال گزینه های خنثی تا صعودی هستند.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در 13 ژانویه پس از رسیدن به بیش از 900 میلیارد دلار در 12 ژانویه به بالاترین حد در دو ماه گذشته رسید.

در حالی که افزایش 15.5 درصدی از سال تا به امروز امیدوارکننده به نظر می رسد، این سطح هنوز 50 درصد کمتر از سقف 1.88 تریلیون دلاری ارزش بازار رمزنگاری است که قبل از فروپاشی اکوسیستم Terra-Luna در آوریل 2022 مشاهده شد.

کل سرمایه بازارهای کریپتو، USD. منبع: TradingView

«شک و تردید امیدوارکننده» احتمالاً بهترین توصیف از احساسات بیشتر سرمایه‌گذاران در حال حاضر است، به‌ویژه پس از تلاش برای بازپس‌گیری ارزش یک تریلیون دلاری بازار در اوایل نوامبر. این افزایش به 1 تریلیون دلار به دنبال اصلاح 27.6 درصدی در سه روز بود که هر حرکت صعودی مورد انتظار معامله گران را باطل کرد.

بیت کوین (BTC) تا به امروز 15.7 درصد افزایش یافته است، اما سناریوی متفاوتی برای آلت کوین ها ظاهر شده است که تعداد انگشت شماری از آنها 50 درصد یا بیشتر در مدت مشابه افزایش یافته است. برخی از سرمایه گذاران این افزایش را به داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده که در 12 ژانویه منتشر شد، نسبت می دهند که این تز را تأیید می کند که تورم همچنان در حال کاهش است.

در حالی که شرایط اقتصاد کلان بهبود یافته است، وضعیت برای شرکت های رمزنگاری تاریک به نظر می رسد. بانک تجاری متروپولیتن (MCB) مستقر در نیویورک در 9 ژانویه اعلام کرد که دارایی های رمزنگاری شده را به صورت عمودی می بندد و دلیل آن تغییرات در محیط نظارتی و رکودهای اخیر صنعت است. مشتریان مرتبط با رمزارز 6 درصد از کل سپرده های بانک را تشکیل می دهند.

در 12 ژانویه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) وام دهنده کریپتو Genesis Global Capital و صرافی ارز دیجیتال Gemini را به ارائه اوراق بهادار ثبت نشده از طریق برنامه “Earn” Gemini متهم کرد.

ضربه نهایی در 13 ژانویه پس از اعلام موج جدیدی از اخراج کارکنان Crypto.com وارد شد که در 13 ژانویه نیروی کار جهانی را 20 درصد کاهش داد. دیگر صرافی‌های ارزهای دیجیتال که ماه گذشته اخراج شدند عبارتند از Kraken، Coinbase و Huobi.

علی‌رغم جریان اخبار وحشتناک، بادهای آخر اقتصاد کلان که از دارایی‌های پرخطر حمایت می‌کردند، تنها باعث شد UNUS SED (LEO) 13 روز اول سال 2023 را با مشکل بسته شود.

برندگان و بازندگان هفتگی در میان 80 سکه برتر. منبع: Nomiks

Lido DAO (LDO) در حالی که سرمایه گذاران منتظر ارتقای اتریوم شانگهای هستند، 108٪ افزایش یافت، که به برداشت های سهامدار اتر اجازه می دهد تا تقاضا برای پروتکل های استیکینگ مایع را افزایش دهد.

Aptos (APT) پس از شروع به افزایش حجم برخی از برنامه‌های غیرمتمرکز، از جمله Liquidswap DEX، سهامداری و بازدهی Ditto Finance، و بازار NFT Topaz Market، 98 درصد افزایش یافت.

پس از راه اندازی شبکه لایه 2، خوش بینی (OP) 70 درصد افزایش یافت و در صورت ترکیب با رقیب Arbiturm، از تراکنش های زنجیره ای اصلی اتریوم پیشی گرفت.

اهرم تعادل تقاضا بین گاو نر و خرس

قراردادهای دائمی، همچنین به عنوان سوآپ معکوس شناخته می شوند، نرخ پنهانی دارند که معمولاً هر هشت ساعت یک بار شارژ می شود. صرافی ها از این کارمزد برای جلوگیری از عدم تعادل ریسک ارز استفاده می کنند.

نرخ مثبت تامین مالی نشان می دهد که بلندمدت (خریداران) اهرم بیشتری را طلب می کنند. با این حال، برعکس زمانی اتفاق می‌افتد که موقعیت‌های فروش (فروشندگان) به اهرم اضافی نیاز دارند و باعث می‌شوند نرخ تامین مالی منفی شود.

معاملات آتی دائمی نرخ سرمایه 7 روزه را در ژانویه انباشته کردند. منبع: Coinglass

نرخ تامین مالی 7 روزه برای بیت کوین و آلت کوین ها نزدیک به صفر بود، به این معنی که داده ها نشان دهنده تقاضای متعادل بین موقعیت های خرید اهرمی (خریداران) و موقعیت های فروش (فروشندگان) است.

اگر خرس‌ها هفته‌ای 0.3 درصد برای حفظ شرط‌های اهرمی خود در Solana (SOL) و BNB بپردازند، این تنها 1.2 درصد در ماه است که برای اکثر معامله‌گران اینطور نیست.

مربوط: قیمت بیت کوین به 19 هزار دلار افزایش یافت، اما تحلیلگر می گوید پس از آن می توان 17.3 هزار دلار را دوباره آزمایش کرد.

تقاضای معامله گران برای گزینه های خنثی به گاوی افزایش یافت

معامله گران می توانند احساسات کلی بازار را با اندازه گیری اینکه آیا فعالیت بیشتر از طریق گزینه های خرید (خرید) یا فروش (فروش) انجام می شود، ارزیابی کنند. به طور کلی، گزینه های فراخوان برای استراتژی های صعودی استفاده می شود در حالی که گزینه های فروش برای استراتژی های نزولی استفاده می شود.

نسبت خرید به فروش 0.70 نشان می دهد که سود باز گزینه های فروش 30 درصد از فراخوان های صعودی عقب است که صعودی است. در مقابل، اندیکاتور 1.40 گزینه های فروش را تا 40 درصد پشتیبانی می کند که می تواند یک روند نزولی در نظر گرفته شود.

نرخ فروش حجم گزینه BTC. منبع: laevitas.ch

از 4 ژانویه تا 6 ژانویه، با صعود شاخص به بالای 1، گزینه های قرار دادن محافظ بر میدان غالب بود. این حرکت در نهایت فروکش کرد و عکس آن ظاهر شد زیرا تقاضا برای گزینه های خرید خنثی تا صعودی از اول ژانویه بیش از حد بود. 7.

فقدان شورت اهرمی و تقاضای محافظ، نشانه روند صعودی است

با توجه به افزایش 15.7 درصدی از ابتدای سال 2023، معیارهای مشتق، نشان دهنده علامت تقاضای صفر از موقعیت های فروش اهرمی یا گزینه های فروش محافظ است. در حالی که گاوها ممکن است جشن بگیرند که مقاومت 900 میلیارد دلاری کل ارزش بازار با مقاومت کمی روبرو شده است، معیارهای مشتقات نشان می‌دهند که خرس‌ها هنوز صبورانه منتظر یک نقطه ورودی برای موقعیت‌های فروش کوتاه خود هستند.

با توجه به جریان اخبار نزولی در بازار، امید اصلی گاوها در چارچوب یک محیط مثبت اقتصاد کلان است که تا حد زیادی به نحوه انتشار داده های خرده فروشی در هفته آینده بستگی دارد.

انتظار می رود چین در 16 ژانویه و ایالات متحده نیز در 18 ژانویه ارقام اقتصادی خود را اعلام کنند. یکی دیگر از تأثیرات احتمالی روی قیمت می تواند داده های CPI انگلستان باشد که در 18 ژانویه منتشر خواهد شد.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Marcel Pechman

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉