پس از اعلام خروج بایننس از فهرست، توکن تورنادو کش 57 درصد کاهش یافت


پس از اینکه بایننس اعلام کرد که دیگر این سکه را حمل نخواهد کرد، TORN از 3.90 دلار به 1.66 دلار کاهش یافت.

طبق داده‌های Coingecko، توکن حاکمیتی میکسر رمزنگاری Tornado Cash (TORN) در ۲۶ تا ۲۷ نوامبر بیش از ۵۰ درصد سقوط کرد. این سقوط در همان روزی رخ داد که صرافی رمزارز بایننس اعلام کرد که این توکن را از فهرست حذف می کند.

نمودار 24 ساعته تورنادو کش. منبع: Coingecko.

Tornado Cash یک پروتکل اختلاط ارزهای دیجیتال است. توکن TORN برای رای دادن به پیشنهادات برای ارتقای پروتکل استفاده می شود. در 26 تا 27 نوامبر، توکن با کاهش 57 درصدی از 3.90 دلار به تنها 1.66 دلار کاهش یافت. این کاهش قیمت در حالی اتفاق می‌افتد که بایننس، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان، در 8 دسامبر اعلام کرد که پذیرش سپرده‌های TORN را متوقف می‌کند و دیگر برداشت‌های پس از 7 مارس 2024 را پردازش نمی‌کند.

در 8 آگوست، تورنادو کش توسط دفتر کنترل دارایی های خارجی ایالات متحده (OFAC) به اتهام تسهیل در پولشویی تحریم شد. این امر به طور قانونی ساکنان ایالات متحده را از استفاده از پروتکل منع می کرد.

مرتبط با: انجمن بلاک چین برای رفع تحریم های تورنادو نقدی درخواست پشتیبانی می کند

بایننس در ابتدا ادعا کرد که به ساکنان ایالات متحده اجازه استفاده از صرافی را نمی دهد. با این حال، در 21 نوامبر، وزارت دادگستری ایالات متحده اعلام کرد که با Binance به توافق نامه ای دست یافته است. به عنوان بخشی از تسویه حساب، بایننس اعتراف کرد که بدون داشتن مجوز برای انجام تجارت در ایالات متحده، به برخی از مشتریان ایالات متحده خدمات ارائه می دهد.

بایننس در اطلاعیه خود اعلام کرد که TORN را به دلیل عدم رعایت استانداردهای دارایی های قابل فهرست به دلیل عوامل مختلف TORN از فهرست خارج کرده است. تیم بایننس گفت: «ما به‌طور دوره‌ای هر دارایی دیجیتالی را که در بایننس فهرست می‌کنیم، بررسی می‌کنیم تا مطمئن شویم که همچنان استاندارد بالایی را که انتظار داریم برآورده می‌کند. زمانی که یک سکه یا توکن دیگر با این استاندارد مطابقت ندارد یا صنعت تغییر می‌کند، بررسی عمیق‌تری انجام می‌دهیم و احتمالاً آن را از فهرست حذف می‌کنیم.»


نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید