کنترل حاکمیت تورنادو Cash زمانی بازیابی می‌شود که آرای نمادین پیشنهاد را تأیید کنند


در مجموع 517000 رای نمادین به این پیشنهاد مثبت داده شد و هیچ کس با آن مخالفت نکرد.

دارندگان توکن حاکمیت Tornado Cash به لطف پیشنهاد غیرمنتظره ای که توسط شخص مسئول حمله ارائه شده است، به زودی کنترل عملیات پروتکل را به دست خواهند آورد. این توسعه به جامعه اجازه می دهد تا قدرت را دوباره به دست آورد و پروتکل را به سمت بازیابی و اقدامات امنیتی بهبود بخشد.

در 26 می، پیشنهادی برای بازگرداندن کنترل به صاحبان اصلی حاکمیت تورنادو کش با موفقیت به تصویب رسید. در مجموع 517000 رای نمادین به این پیشنهاد مثبت داده شد و هیچ کس با آن مخالفت نکرد. در زمان نگارش این خبر، زمان باقی مانده برای اجرای حکم 2 ساعت و 40 دقیقه بود. این تصمیم پیامدهای سریعی را برای تصاحب حاکمیت به همراه دارد که خوشبختانه بر خود پروتکل تأثیری نداشت اما منجر به سرقت برخی از نشانه‌های حاکمیتی شد.

تصویر صفحه نمایش نتایج رای گیری.

مهاجم با موفقیت سیستم مدیریت پروتکل را ربود و در یک پیشنهاد مخرب مانور داد که به او 1.2 میلیون رای داد. آنها با استفاده از این قدرت رای دهی قابل توجه، به تصویب پیشنهادهای اضافی ادامه دادند و کنترل روی نشانه های حاکمیتی که قبلاً به آنها واگذار شده بود را به دست آوردند. تاکتیک های آنها منجر به انتقال قدرت به نفع آنها شد و به آنها اجازه داد تا ساختار حکومت را دستکاری کنند.

با کمال تعجب، تنها چند ساعت پس از حمله، مهاجم به طور غیرمنتظره ای با جامعه تورنادو کش تماس گرفت و پیشنهاد جدیدی ارائه کرد که ظاهراً با هدف بازگرداندن کنترل حاکمیتی بود. این حرکت غیرمنتظره بسیاری را شگفت زده و کنجکاو کرد و به بررسی بیشتر نیات و انگیزه های مهاجم منجر شد.

همانطور که مارتین لی، روزنامه نگار داده از سایت تحلیلی رمزنگاری Nansen، مهاجم گزارش داده است دزد تعداد قابل توجهی 483000 توکن TORN. آنها سپس یک سری مبادله انجام دادند که بیشتر توکن های سرقت شده را به 485 ETH معادل حدود 890000 دلار تبدیل کرد. این مانور استراتژیک برای آنها 39000 تورن به ارزش حدود 160000 دلار به همراه داشت. مقداری از اتر به طور هوشمندانه ای از طریق Tornado Cash هدایت شد تا منبع وجوه پنهان شود و لایه دیگری از ناشناس بودن به تراکنش اضافه شود.

مرتبط با: سقوط حملات کریپتوکارنسی در سه ماهه اول چیزی جز «تاخیر موقت» نیست – شرکت بلاک چین

سرویس اختلاط مبتنی بر بلاک چین اتریوم Tornado Cash وقتی رسماً توسط خزانه داری ایالات متحده در آگوست 2022 تأیید شد، درگیر بحث و جدل شد. این تحریم ناشی از ادعاهایی مبنی بر استفاده از پروتکل برای اهداف پولشویی است.

مجله: آیا پروژه های کریپتو باید با هکرها مذاکره کنند؟ شاید
نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید