گزارش: سرمایه‌گذاری‌های دارایی Metaverse متحمل زیان زیادی می‌شوند


ویژگی‌های متاورس معروف مانند Otherdeeds، The Sandbox، Decentraland، Somnium و Voxels همگی در طول سال گذشته، از ۱ ژانویه ۲۰۲۲ تا ۲۴ می ۲۰۲۳، ارزش خود را از دست داده‌اند.

قیمت زمین های مجازی در برخی از بهترین متاورس ها در مقایسه با بالاترین قیمت آنها در سال 2022 به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و اکثر آنها نزدیک به 90 درصد از ارزش خود را از دست داده اند.

مطالعه‌ای که توسط CoinGecko منتشر شده است نشان می‌دهد که ویژگی‌های متاورس محبوب مانند Otherdeeds، The Sandbox، Decentraland، Somnium و Voxels طی سال گذشته، از ۱ ژانویه ۲۰۲۲ تا ۲۴ می ۲۰۲۳، ارزش خود را از دست داده‌اند.

مقایسه قیمت زمین متاورس منبع: CoinGecko

همانطور که در بالا نشان داده شد، Otherdeeds by Otherside، گران‌ترین ملک آن زمان، که زمانی دارایی‌ها را با 5 اتر (ETH) به فروش می‌رساند، اکنون با 78.2 درصد کاهش به 1.09 ETH رسیده است. املاک Sandbox و Decentraland نیز به ترتیب 89.76% و 87.88% سقوط کردند.

CoinGecko اظهار داشت که ارزان ترین زمین در فروشگاه ابرداده را می توان در Voxels یافت که در حال حاضر از 24 می 0.16 ETH دارد. دارایی های مجازی Voxels مشابه Somnium 93.8% از دست داده اند. علیرغم کاهش شدید قیمت ها، Voxels همچنان نسبت به بازگشت خوشبین است. حساب رسمی توییتر اظهار داشت:

ما شماره 5 هستیم! ما شماره 5 هستیم! (این به من هم آسیب می زند، اما زمستان زمستان خواهد بود، تنها کاری که باید انجام داد ادامه ساختن است).

غول های فناوری و اقتصادهای بزرگ همچنان به آزمایش پتانسیل نهایی متاورس از طریق سرمایه گذاری ها و ابتکارات مختلف ادامه می دهند.

مرتبط با: شهر چین طرح کلی سیاست توسعه صنعت متاورس را منتشر می کند

اپل سازنده آیفون به زودی هدست واقعیت ترکیبی را عرضه خواهد کرد که به طور بالقوه می تواند علاقه جهانی را به متاورس دوباره برانگیزد.

جاش گیلبرت، تحلیلگر بازار eToro در گفتگو با کوین تلگراف گفت: با توجه به سابقه اثبات شده اپل در ارائه محصولات با کیفیت بالا و متحول کننده بازار، هدست جدید می تواند بازارها را جرقه بزند. همانطور که گیلبرت اشاره می کند:

وقتی اپل این کار را انجام می دهد، معمولاً آن را به درستی انجام می دهد.»

بر اساس گزارشی از مارک گورمان، پیامبر محصول اپل، هدست جدید اپل در تاریخ 5 ژوئن عرضه خواهد شد.

مجله: وام خانه با استفاده از رمزارز به عنوان وثیقه: آیا خطرات بیشتر از پاداش است؟
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *