پنج ارز دیجیتال پر جستجو در گوگل در سراسر جهان در سال 2022

پنج ارز دیجیتال پر جستجو در گوگل در سراسر جهان در سال 2022


بیت کوین به دلیل داشتن برند برتر و قرار گرفتن در یک لیگ خاص در مورد تمرکززدایی، تا حد زیادی محبوب ترین ارز دیجیتال در سال 2022 است.

ارزهای رمزنگاری شده توسط یک حمله جنگ طلبانه فدرال رزرو در سال 2022 و انفجار پلتفرم های رمزنگاری FTX، Terra، Celsius Network و غیره به شدت آسیب دیده اند.

بیشترین ارزهای رمزنگاری شده در سال 2022 کدام ها بودند؟

شایان ذکر است، ارزش بازار تمام ارزهای دیجیتال تا به امروز با 70 درصد کاهش به حدود 770 میلیارد دلار رسیده است، که به معنای تسلیم عظیم معامله‌گران و سرمایه‌گذاران است.

طبق گزارش گوگل ترندز، کاهش تقاضا، درخواست های اینترنتی برای کلمه کلیدی «خرید ارز دیجیتال» را به پایین ترین سطح از فوریه 2020 رسانده است.

علاقه کلمه کلیدی “خرید ارزهای دیجیتال” در پنج سال گذشته. منبع: گوگل ترندز

با این حال، آخرین گزارش پرداخت‌های جهانی مصرف‌کننده Accenture در سال 2022 نشان می‌دهد که علاقه خرده‌فروشی به ارزهای دیجیتال با وجود سقوط بازار در سال 2022 همچنان بالاست. دلایل ارائه شده توسط پاسخ دهندگان شامل سرمایه گذاری های بلندمدت (28%)، کنجکاوی (22%)، حدس و گمان کوتاه مدت (21%) و موارد دیگر بود.

در همین حال، یک مطالعه جداگانه توسط پورتال مالی شخصی DollarGeek بر روی ارزهای رمزنگاری شده سال 2022 متمرکز شده است که به دنبال آن در سراسر جهان هستند، بنابراین دیدگاهی کلی از آنچه که بازیکنان خرده‌فروش می‌توانند تا سال 2023 در آن سرمایه‌گذاری کنند، ارائه می‌دهد.

10 ارز دیجیتال برتر بر اساس جستجوهای ماهانه ایالات متحده و جهان. منبع: DollarGeek

بیت کوین همچنان بیشترین جستجو در گوگل را دارد

بیت کوین (BTC) در سال 2022 در تحقیقات DollarGeek با جذب 28.41 میلیون جستجوی ماهانه در گوگل به عنوان بیشترین جستجوی ارز دیجیتال در گوگل ظاهر شد.

علاقه نسبتاً بالا باقی می ماند زیرا کارشناسان کیفیت آن را در مقایسه با سایر دارایی های رمزنگاری در صنعت ارزیابی می کنند. برای مثال، تیم دریپر، سرمایه‌گذار ریسک‌پذیر، فکر می‌کند که سکه‌های ضعیف به نفع بیت‌کوین در میان زمستان جاری ارزهای رمزنگاری‌شده به یادگاری تبدیل خواهند شد.

مطالب مرتبط: تیم دریپر همچنان روی پیش بینی قیمت 250000 دلاری بیت کوین در سال 2023 مثبت است.

قیمت بیت کوین حدود 65 درصد کاهش یافته است و برخی از تحلیلگران پیش بینی می کنند که تا 10000 دلار کاهش یابد. اما جستجوهای اینترنتی در 12 ماه گذشته نشان می دهد که بیشتر مردم به جای فروش بیت کوین به دنبال خرید بیت کوین هستند و این نشان می دهد که اکثر مردم هنوز صاحب بیت کوین نیستند.

علاقه به کلمات کلیدی “خرید بیت کوین” (قرمز) و “فروش بیت کوین” (آبی) در 12 ماه گذشته. منبع: گوگل ترندز

Dogecoin مورد علاقه ایلان ماسک در جایگاه دوم قرار دارد

Dogecoin (DOGE) پس از بیت کوین قرار می گیرد که در سال 2022 به طور متوسط ​​5.85 میلیون جستجو ماهانه در سراسر جهان را به خود جلب کرد.

به لطف ایلان ماسک، که توییتر را خرید و فالوورهایش را به خاطر ایده یکپارچه‌سازی پرداخت‌های DOGE برای پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای، مسخره کرد، استفاده از میم به ارز دیجیتال بیشتر در اخبار منتشر شد. با این حال، پس از ثبت در فهرست رابینهود، یک پلت فرم معاملاتی بدون کمیسیون مستقر در ایالات متحده، مورد توجه قرار گرفت.

روی “Collect” در زیر تصویر در بالای صفحه کلیک کنید، یا این لینک را دنبال کنید.

این رویدادها به Dogecoin کمک کرد تا جهش های موقتی را در جستجوهای اینترنتی ثبت کند، همانطور که در نمودار Google Trends در زیر نشان داده شده است. به عنوان مثال، خرید نهایی ماسک از توییتر در اواخر اکتبر با روندهای اینترنتی برای Dogecoin که به امتیاز کامل 100 رسید همزمان شد.

علاقه به کلمه کلیدی “Dogecoin” در 12 ماه گذشته. منبع: گوگل ترندز

بنابراین، در حالی که قیمت DOGE تقریباً 55٪ کاهش یافته است، داده های جستجوی اینترنتی نشان می دهد که، مشابه بیت کوین، مجموعه خریداران بالقوه می تواند نسبتاً بالاتر از فروشندگان باشد.

علاقه به کلمات کلیدی “خرید دوج کوین” (آبی) و “فروش دوج کوین” (قرمز) در 12 ماه گذشته. منبع: گوگل ترندز

Shiba Inu سوم شد اما Dogecoin را در ایالات متحده شکست داد

جستجوهای اینترنتی ماهیانه شیبا اینو (SHIB) در سراسر جهان به 4.43 میلیون نفر رسید. با این حال، meme-coin با 1.29 میلیون جستجوی ماهانه در مقابل 729000 جستجوی DOGE از بزرگترین رقیب خود در ایالات متحده یعنی Dogecoin برتری داشت.

این با وجود عملکرد ضعیف‌تر قیمت Shiba Inu در مقایسه با Dogecoin در سال 2022 است. SHIB تقریباً 75٪ کاهش یافته است، اما به دلیل ورود به متاورس و راه اندازی بالقوه بلاک چین لایه 2 اتریوم Shiba Inu، Shibarium، در خبرها است.

جستجوهای اینترنتی برای Shiba Inu نیز به لطف Crypto.com، یک صرافی رمزنگاری با بزرگترین موقعیت SHIB از نوامبر 2022 افزایش یافت. بازار می ترسید که Crypto.com ورشکست شود و باعث شود سهام SHIB بفروشد. .

علاقه به کلمه کلیدی “شیبا اینو” در 12 ماه گذشته. منبع: گوگل ترندز

با این حال، کریس مارشالک، مدیرعامل Crypto.com توضیح داد که افزایش ذخایر SHIB به دلیل خرید مشتریان است.

ادغام به اتریوم کمک می کند جایگاه چهارم را حفظ کند

با وجود کاهش ۶۷ درصدی قیمت اتر (ETH) در مقایسه با YTD، اتریوم با ۳.۸۴ میلیون جستجوی ماهانه در سال ۲۰۲۲، چهارمین ارز رمزنگاری شده گوگل در سراسر جهان است.

دومین بلاک چین بزرگ از نظر ارزش بازار در طول سال خبرها بوده است، زیرا از طریق Consolidation از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) تبدیل شده است. به طور خاص، علاقه به کلمه کلیدی “اتریوم” و عبارات مرتبط مانند “اتریوم 2.0” و “تجمیع” در سپتامبر زمانی که انتقال PoS انجام شد به اوج خود رسید.

علاقه به کلمه کلیدی “ترکیب” در 12 ماه گذشته. منبع: گوگل ترندز

جستجوهای اینترنتی اتریوم ممکن است به دلیل نگرانی از تبدیل شدن آن به یک امنیت پس از ارتقاء PoS مورد توجه قرار گرفته باشد. اخیراً پلتفرم رمزنگاری Paxful به دلایل مشابه، پشتیبانی از ETH را حذف کرد.

پمپ کاردانو پنجمین درخواست اینترنتی بالاتر را به ارمغان می آورد

Cardano (ADA) در سال 2022 به طور متوسط ​​1.47 میلیون جستجوی اینترنتی ماهانه جذب کرد و پنجمین ارز رمزنگاری شده پر جستجو در گوگل در سراسر جهان شد.

روند کاردانو به ویژه در ژانویه 2022 شتاب بیشتری گرفت که ADA از نظر قیمت از بیت کوین و اتر بهتر بود. اما پس از آن، علیرغم اینکه هارد فورک Vasil در ماه سپتامبر نتوانست افزایش علاقه را ایجاد کند، تماس ها کاهش می یابد.

علاقه به کلمه کلیدی “کاردانو” در 12 ماه گذشته. منبع: گوگل ترندز

دیگر نام‌های افتخاری از پرطرفدارترین ارزهای دیجیتال در سال 2022 شامل Avalanche (AVAX)، Litecoin (LTC)، XRP (XRP)، SafeMoon (SAFEMOON) و Nexus (NXS) است.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Yashu Gola

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉