برترین توسعه دهندگان بیت کوین به بازگشت خود فکر می کنند


طبق آخرین پست وبلاگ خود، ولادیمیر ون در لان در پاسخ به پیروزی دادگاه COPA علیه CSW، در حال بررسی بازگشت به توسعه بیت کوین است.

ظاهراً او از اظهارات قاضی مبنی بر اینکه کریگ رایت (CSW) نویسنده کتاب سفید بیت کوین نبوده، با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو کار نمی کرد، سیستم بیت کوین را ایجاد نکرده بود و نویسنده نسخه های اولیه بیت کوین نبود، متعجب شد. کتاب سفید بیت کوین نرم افزار بیت کوین

ون در لان به این واقعیت اشاره کرد که پس از سال ها تهمت و آزار، تصمیم سیستم حقوقی غیرمنتظره اما خوشایند بود.

او رایت را یک کلاهبردار و یک فرد وحشتناک نامید که عمداً از عدم صداقت خود برای آسیب رساندن به دیگران استفاده می کند.

ون در لان اشاره کرد که به طور بالقوه می تواند پس از پایان این نبرد قانونی در توسعه بیت کوین فعال تر شود. اما او با توجه به سختی هایی که در سال های اخیر داشته هیچ قولی نداد.

“اکنون که این به پایان رسیده است، من ممکن است دوباره در توسعه بیت کوین فعال تر باشم. اما نمی توانم هیچ قولی بدهم. چند سال گذشته به این دلیل و دلایل دیگر برای من سخت بوده است. اما حذف آن قطعاً از سر راه است. مفید.” او نوشت.

او بر اهمیت تصمیم دادگاه نه تنها برای بیت کوین بلکه برای توسعه منبع باز تاکید کرد. توسعه‌دهنده اضافه کرد که ترول‌های کپی رایت در نهایت علیرغم حمایت مالی و تلاش‌های کلاهبرداری از دست خواهند داد.

این توسعه‌دهنده نرم‌افزار هلندی به‌خاطر کمک‌های قابل‌توجهش به بیت‌کوین کور، نرم‌افزاری که شبکه بیت‌کوین را نیرو می‌دهد، شهرت دارد. او یک چهره برجسته در جامعه توسعه بیت کوین بوده است.

همانطور که توسط U.Today گزارش شده است، دادگاهی در بریتانیا حکم داده است که کریگ رایت، دانشمند کامپیوتر استرالیایی، خالق نام مستعار “ساتوشی ناکاموتو” در پشت بیت کوین نیست، و ادعاهای او را پس از محاکمه ای که توسط اتحادیه ثبت اختراع آزاد کریپتو راه اندازی شد، رد کرد.


نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید