7 بهترین فیلم واقعیت مجازی که باید به لیست تماشای خود اضافه کنید


هفت فیلم واقعیت مجازی با بقا، اکتشاف و پیوندهای غیرمنتظره را کاوش کنید.

فیلم های واقعیت مجازی (VR) با غوطه ور کردن بینندگان در یک محیط سه بعدی کاملاً تحقق یافته، بعد جدیدی به سرگرمی می بخشند. تجربه همه جانبه بینندگان را به دنیاهای جدید و هیجان انگیز منتقل می کند و به آنها اجازه می دهد تا به طور کامل محیط اطراف خود را کاوش کرده و با آن تعامل داشته باشند. این تعامل و تعاملی را فراهم می کند که فیلم های کلاسیک به سادگی نمی توانند آن را ثبت کنند.

فیلم‌های VR همچنین می‌توانند حس غوطه‌وری و واقع‌گرایی بالاتری را ارائه دهند و به بینندگان این امکان را می‌دهند که واقعاً احساس کنند که بخشی از داستان هستند. علاوه بر این، فناوری VR ممکن است تکنیک‌های داستان‌سرایی جدید و مبتکرانه مانند داستان‌سرایی 360 درجه را امکان‌پذیر کند که می‌تواند تجربه‌ای فراگیرتر و جذاب‌تر را برای بینندگان فراهم کند.

در اینجا هفت بهترین فیلم واقعیت مجازی برای افزودن به لیست تماشای خود آورده شده است.

آواتار

این فیلم که در آینده اتفاق می‌افتد، داستان یک ملوان فلج است که به سیاره‌ای دور فرستاده می‌شود تا در ماموریت استخراج منابع ارزشمند شرکت کند. او در نهایت عاشق سبک زندگی بیگانه می شود و بین وفادار ماندن به همکاران انسانی خود و دوستان بیگانه تازه یافته اش درگیر می شود.

ماتریس

یک فیلم علمی تخیلی جاودانه که به بررسی ماهیت واقعیت و معنای انسان بودن می پردازد. قهرمان داستان یک برنامه نویس کامپیوتری است که می فهمد دنیایی که او معتقد است واقعی است در واقع یک شبیه سازی کامپیوتری است که توسط یک سری ماشین اجرا می شود.

مطالب مرتبط: سایفرپانک چیست؟

شروع

این مهیج سورئال درباره گروهی از دزدان با استعداد است که می توانند به رویاهای مردم نفوذ کنند و اسرار آنها را بدزدند. با این حال، وقتی برای انجام یک کار به ظاهر غیرممکن استخدام می شوند، همه چیز به سرعت از کنترل خارج می شود.

Wizard 2 (Enfield 360 Experience)

این فیلم ترسناک که بر اساس یک رویداد واقعی ساخته شده است، پژوهشگرانی فراطبیعی را دنبال می‌کند که سعی می‌کنند به خانواده‌ای در لندن کمک کنند که خانه‌شان توسط یک روح بدخواه درگیر است. بینندگان به لطف تجربه واقعیت مجازی کاملاً در یک محیط وحشتناک غوطه ور هستند.

مریخی

مریخی یک فیلم علمی تخیلی درباره فضانوردی است که پس از اینکه خدمه‌اش باور کردند مرده است در مریخ گیر افتاده است. تا زمانی که یک اکسپدیشن نجات آن را پیدا کند، او باید از تخصص و نبوغ خود برای زنده ماندن استفاده کند زیرا منابع کمی دارد و راهی برای ارتباط با زمین ندارد.

مطالب مرتبط: 9 بهترین فیلم سایبرپانک تمام دوران

زئوتوپیا

در انیمیشن کمدی Zootopia، یک پلیس خرگوش اختصاصی و یک کلاهبردار روباه حیله‌گر با هم همکاری می‌کنند تا معمایی را در شهری که شکارچیان و طعمه در آن زندگی می‌کنند، حل کنند. تجربه VR به بینندگان اجازه می دهد تا به طور کامل دنیای پر جنب و جوش و رنگارنگ Zootopia را کشف کنند.

زندگی پای

این درام ماجراجویی در مورد پسر جوان هندی است که با یک ببر بنگالی به نام ریچارد پارکر در یک قایق نجات در اقیانوس آرام گیر افتاده است. همانطور که آنها در سراسر اقیانوس سفر می کنند، پسر باید یاد بگیرد که زنده بماند و در عین حال با دوست غیرمنتظره خود پیوند برقرار کند.

آیا همه فیلم های واقعیت مجازی توسط یک هدست واقعیت مجازی پشتیبانی می شوند؟

Avatar، The Matrix، Inception، The Conjuring 2 (Enfield 360 Experience)، The Martian، Zootopia و Life of Pi فیلم هایی هستند که می توان آنها را در واقعیت مجازی تماشا کرد. با این حال، هدست واقعیت مجازی خاصی که از این فیلم‌ها پشتیبانی می‌کند به پلتفرمی که در دسترس هستند بستگی دارد. برای مثال، آواتار و مریخی که می‌توانند در هدست‌های Oculus Quest یا Oculus Rift VR مشاهده شوند، در پلتفرم Oculus در دسترس هستند.

Inception را می توان در Google Daydream و The Conjuring 2 (Enfield 360 Experience) در Samsung Gear VR مشاهده کرد. Zootopia و Life of Pi در برنامه YouTube VR در دسترس هستند که می‌توانید از پلتفرم‌های VR مختلف از جمله Oculus Quest و HTC Vive به آن دسترسی داشته باشید.


نویسنده: Alice Ivey

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *