7 شغل برتر قانونی و انطباق در بازار ارزهای دیجیتال


مهارت های مورد نیاز برای بهترین مشاغل قانونی و مطابقت در بازار ارزهای دیجیتال را کشف کنید.

ارزهای رمزنگاری شده بازاری به سرعت در حال رشد هستند که روش سرمایه گذاری مردم، خرید و فروش کالاها و خدمات و انتقال پول را تغییر می دهد. با این حال، با رشد این بازار نیاز فزاینده ای برای رعایت قوانین و مقررات، به ویژه در مورد مسائلی مانند پولشویی، کلاهبرداری و حفاظت از داده ها وجود دارد.

در نتیجه، تقاضا برای متخصصان حقوقی و انطباق در صنعت ارزهای دیجیتال وجود دارد. موقعیت‌های فهرست‌شده در زیر تنها نمونه‌هایی از موقعیت‌های مختلف قانونی و انطباق موجود در صنعت ارزهای دیجیتال است. هر کدام برای اطمینان از اینکه بازار به طور عادلانه، آزاد و قانونی عمل می کند، بسیار مهم است.

مسئول تطابق

یک افسر انطباق در بازار کریپتو مسئول اطمینان از پیروی این شرکت با تمام قوانین و مقررات مربوطه، از جمله الزامات ضد پولشویی (AML) و شناخت مشتری (KYC) است.

آگاهی از قوانین و مقررات مربوطه، داشتن تفکر تحلیلی قوی و مهارت حل مسئله و توانایی تعامل موثر با ذینفعان داخلی و خارجی از شرایط لازم برای این سمت می باشد.

مشاوران حقوقی

یک مشاور حقوقی در بازار کریپتو مشاوره حقوقی و پشتیبانی را در مورد طیف وسیعی از مسائل حقوقی از جمله رعایت مقررات، قراردادها، مالکیت معنوی و حفاظت از داده ها به شرکت ارائه می دهد.

مشاوران حقوقی در دنیای کریپتو به دلیل ماهیت پیچیده و در حال تحول بازار ارزهای دیجیتال به مهارت های منحصر به فردی نیاز دارند. این نیز به مهارت های فنی و حقوقی نیاز دارد. مشاوران حقوقی باید قوانین و قوانین مربوط به ارزهای دیجیتال و سایر دارایی های دیجیتال و همچنین فناوری های کلیدی مانند بلاک چین و قراردادهای هوشمند را بدانند. علاوه بر این، آنها باید بتوانند محیط نظارتی پویا کسب و کار ارزهای دیجیتال را مدیریت کنند.

آنها همچنین باید دارای توانایی های تحلیلی و حل مسئله استثنایی برای رمزگشایی داده های پیچیده حقوقی و فنی و ارائه مشاوره واضح و مختصر به مشتریان باشند. علاوه بر این، مشاور حقوقی باید مهارت های ارتباطی و مذاکره قوی داشته باشد تا بتواند به طور موثر از موکلان خود در روند دادرسی یا مذاکرات نمایندگی کند.

تحلیلگر انطباق

یک تحلیلگر انطباق در بازار کریپتو مسئول نظارت بر انطباق شرکت با الزامات قانونی، انجام ارزیابی ریسک، و توسعه و اجرای سیاست‌ها و رویه‌های انطباق است.

مهارت های مورد نیاز برای این نقش شامل مهارت های تحلیلی و حل مسئله قوی، دانش قوانین و مقررات مربوطه و توانایی کار مستقل و به عنوان بخشی از یک تیم است.

تحلیلگر KYC/AML

یک تحلیلگر KYC/AML با مصرف کنندگان چک می کند تا مطمئن شود آنها با استانداردهای AML و KYC در بازار کریپتو مطابقت دارند. تحلیلگران KYC/AML در بازار کریپتو نیازمند توجه به جزئیات، دانش نظارتی، ارزیابی ریسک، مهارت‌های تحقیق، تجزیه و تحلیل داده‌ها و مهارت‌های ارتباطی برای اطمینان از انطباق با مبارزه با پولشویی و شناخت نیازهای مشتری خود هستند.

مطالب مرتبط: KYC چیست و چرا صرافی های کریپتو به آن نیاز دارند؟

مدیر صدور مجوز

یک مدیر امور نظارتی در بازار کریپتو مسئول نظارت بر تحولات نظارتی، تجزیه و تحلیل تأثیر بر شرکت، و توسعه استراتژی‌هایی برای اطمینان از انطباق است.

مدیران امور نظارتی در صنعت کریپتو به مهارت‌هایی مانند تسلط بر چارچوب‌های انطباق، دانش سیاست‌های نظارتی، مهارت در مدیریت الزامات نظارتی، و توانایی توسعه راه‌حل‌های استراتژیک برای انجام تعهدات نظارتی نیاز دارند.

افسر ارشد انطباق

افسر ارشد انطباق در بازار کریپتو مسئول نظارت بر عملکرد انطباق شرکت، اطمینان از پیروی شرکت با تمام قوانین و مقررات مربوطه، و توسعه و اجرای سیاست‌ها و رویه‌های انطباق است.

مطالب مرتبط: دارایی های متاورس چگونه مالیات می شوند؟

افسران ارشد انطباق در بازار کریپتو به مهارت هایی مانند رهبری، مدیریت سهامداران، برنامه ریزی استراتژیک، ارزیابی ریسک و چارچوب های انطباق و تسلط بر سیاست های نظارتی برای اطمینان از مدیریت انطباق موثر و کاهش ریسک نیاز دارند.

افسر حفاظت از داده ها

یک افسر حفاظت از داده ها در بازار کریپتو مسئول اطمینان از اینکه شرکت از قوانین و مقررات حفاظت از داده ها مانند مقررات حفاظت از داده های عمومی (GDPR) پیروی می کند، است.

افسران حفاظت از داده ها در صنعت کریپتو به دانش پیشرفته قوانین حریم خصوصی، تخصص در حاکمیت داده ها، مهارت در اجرای پروتکل های امنیتی و توانایی اطمینان از محرمانه بودن، یکپارچگی و در دسترس بودن داده ها نیاز دارند.
نویسنده: Alice Ivey

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *