Toncoin: مروری بر پروژه رمزنگاری تلگرام


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

تاریخچه مختصر TON

در سال 2018، پاول دوروف، مدیر عامل تلگرام، کاغذ سفیدی برای بلاک چین لایه اول شبکه باز تلگرام (TON) منتشر کرد. ایده این پروژه این بود که اپلیکیشن محبوب پیام‌رسان تلگرام را به TON پورت کند و سپس ناشناس‌ترین و امن‌ترین برنامه را ایجاد کند که توسط پراکسی خودش محافظت می‌شود.

TON به عنوان یک پلتفرم برای برنامه ها و خدمات غیرمتمرکز توصیف شده است که به دلیل مقیاس پذیری و توانایی پشتیبانی از میلیون ها تراکنش در ثانیه می تواند به عنوان جایگزینی برای خدمات پردازش پرداخت Visa و MasterCard مورد استفاده قرار گیرد.

شبکه بلاک چین TON با اهداف خاصی طراحی شده است: انعطاف پذیری، سرعت و مقرون به صرفه بودن. این ویژگی‌ها برای جذب میلیون‌ها کاربر و امکان ادغام با برنامه‌های پیام‌رسانی که عملکرد سبک را در اولویت قرار می‌دهند، حیاتی هستند. برای دستیابی به این اهداف، توسعه دهندگان TON یک الگوریتم اجماع سبک وزن، بهبود مقیاس پذیری مانند به اشتراک گذاری، و یک ماشین مجازی (TVM) را پیاده سازی کردند.

شبکه باز تلگرام دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی مانند زنجیره‌های خرده‌ای، مکانیزم خود ترمیم، ذخیره‌سازی غیرمتمرکز داده، سرویس نام دامنه، ماشین مجازی TON و ابزارهای داخلی داخلی بود. ارز رمزنگاری شده پروژه Gram (GRM) نام داشت و برای پرداخت ها و پرداخت کمیسیون استفاده می شد.

برای تامین مالی توسعه بلاک چین، تلگرام یک عرضه اولیه سکه خصوصی برگزار کرد. ICO که در فوریه تا مارس 2018 برگزار شد، موفقیت بزرگی بود. این شرکت در دو دور 1.7 میلیارد دلار از سرمایه گذاران جذب کرد و 44 درصد از کل انتشار توکن را فروخت.

تلگرام، غول اپلیکیشن پیام رسان، برنامه های خود را برای بلاک چین TON پس از نبرد قانونی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در سال 2020 پایان داد. SEC در سال 2019 علیه تلگرام شکایت کرد و مدعی شد که این شرکت با ثبت نکردن توکن خود که در ابتدا “گرام” نامیده می شد در آژانس نظارتی قوانین اوراق بهادار را نقض کرده است.

کیف پول کریپتو و ویژگی تبلیغاتی جدید

در سپتامبر 2023، تلگرام کیف پول رمزنگاری مورد انتظار خود را که بر روی بلاک چین شبکه باز (TON) ساخته شده بود، به 800 میلیون کاربر جهانی خود معرفی کرد. ادغام کیف پول TON در تلگرام منجر به افزایش حدود ۷ درصدی قیمت Toncoin پس از اعلام این خبر شد.

به بلوک

بنیاد TON اعلام کرد که پروژه‌هایی که بر روی بلاک چین TON اجرا می‌شوند به پلتفرم تبلیغاتی تلگرام، تبلیغات تلگرام، در اولویت دسترسی خواهند داشت. در حالی که ویژگی کیف پول در حال حاضر در تنظیمات برای کاربران موجود در دسترس است، یک عرضه جهانی برای ماه نوامبر برنامه ریزی شده است، به استثنای ایالات متحده و سایر کشورهای منتخب.

ماه گذشته، پاول دوروف، مدیرعامل تلگرام اعلام کرد که قصد دارد پلتفرم تبلیغاتی این شرکت را راه‌اندازی کند که به صاحبان کانال اجازه می‌دهد تا پاداش‌های مالی کسب کنند. جوایز با استفاده از Toncoin در بلاک چین TON توزیع می شود و صاحبان کانال 50٪ از کل درآمد را از نمایش تبلیغات در کانال های خود دریافت می کنند.

اگرچه کانال های تلگرام ماهانه یک تریلیون بازدید دارند، اما در حال حاضر تنها 10 درصد از این بازدیدها از طریق تبلیغات تلگرام درآمدزایی می کنند. پلتفرم تبلیغاتی تلگرام قرار است به روی صاحبان کانال در تقریبا صد کشور باز شود که نشان دهنده تغییر قابل توجهی به سمت کسب درآمد از محتوا است.

تاریخچه و پیش بینی قیمت تن کوین

TON از زمان عرضه نتوانسته است روند صعودی را به طور کامل دنبال کند. قیمت در سال‌های 2022 و 2023 عمدتاً زیر قیمت پایه باقی مانده است.

منبع: CoinMarketCap

Toncoin یک سری ابتکارات را در ماه فوریه راه اندازی کرد که حرکت مثبت خود را ادامه داد. آخرین ابتکار شامل توزیع 30 میلیون تن برای مشارکت کاربران در پروژه های اکوسیستم بود.

در اواخر مارس 2024، Toncoin (TON) 31.83 درصد افزایش یافت و به 3.68 دلار رسید و به بالاترین حد در دو سال گذشته رسید که ناشی از پیش بینی عرضه اولیه عمومی آتی تلگرام (IPO) بود. حجم معاملات TON با 301.96% افزایش به 269 میلیون دلار رسید. این نشان می دهد که علاقه معامله گران در حال افزایش است.

به بلوک

این دستاوردها با تصمیم پیام رسان تلگرام برای پرداخت غرامت به صاحبان کانال در ارزهای دیجیتال بابت تبلیغات و راه اندازی معاملات آتی دائمی بایننس برای توکن TON خود، حمایت شد.

طی ماه گذشته، TON انعطاف‌پذیری قابل‌توجهی از خود نشان داده و به سرعت پس از اختلالات خارجی مانند اقدام موقت اعمال شده بر سرویس‌های تلگرام در اسپانیا بهبود یافته است.

منبع: CoinMarketCap

با وجود عقب نشینی، ارز دیجیتال به سرعت به 4.90 دلار افزایش یافت که نشان دهنده پتانسیل TON برای رسیدن به سطح 10 دلار است. اگرچه این نقطه عطف همچنان حدس و گمان است، فعالیت های اخیر در شبکه باز و عملکرد کلی بازار سکه به خوش بینی دامن می زند.

با این حال، قیمت در حال حاضر در منطقه نزولی قرار دارد و در تلاش است تا از یک سطح قیمت کلیدی پیشی بگیرد. تحولات اخیر و برنامه‌های IPO تلگرام می‌تواند به معنای پتانسیل بیت کوین بالای 10 دلار باشد، با توجه به احساسات صعودی کلی بازار قبل از نصف شدن.
نویسنده: Dan Burgin

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید