ادغام TON Telegram هم افزایی جامعه بلاک چین را برجسته می کند


توسعه دهندگان مستقل از جامعه شبکه باز یک ربات تلگرام برای تجارت و انتقال ارزهای دیجیتال ایجاد کرده اند.

در نتیجه ارتقای اخیر ربات کیف پول، کاربران اپلیکیشن تلگرام اکنون می توانند بدون خروج از اپلیکیشن، ارزهای رمزنگاری شده را خریداری و بفروشند. ربات کیف پول توسط The Open Network (TON، سابقاً شبکه باز تلگرام) در ماه آوریل توسعه داده شد. این ربات در ابتدا به کاربران امکان خرید، فروش و تجارت Toncoin (TON) را در برنامه تلگرام می داد، اما به روز رسانی جدید یک کیف پول رمزنگاری کاملاً کاربردی به برنامه اضافه کرده است.

یک تیم مستقل از توسعه دهندگان TON، ربات کیف پول را برای ساده سازی تراکنش های رمزنگاری برای کاربران تلگرام ایجاد کرده اند. نماینده ای از بنیاد TON به کوین تلگراف گفت: “ایجاد ربات کیف پول توسط یک تیم توسعه مستقل انجام می شود، و ما کاملا خوشحالیم که پروژه های بیشتری TON را برای ایجاد محصولات جدید انتخاب می کنند.”

TON برای میلیون ها کاربر است و یکی از اهداف ما این است که استفاده از بلاک چین را پیچیده تر از استفاده از برنامه هایی کنیم که کاربران به آن عادت کرده اند.

ربات کیف پول همچنین به عنوان یک لانچر فیات عمل می کند و به کاربران این امکان را می دهد تا با استفاده از کارت های اعتباری خود در برنامه تلگرام، TON خریداری کنند. در حال حاضر ارزهای فیات پشتیبانی شده برای تجارت Toncoin عبارتند از: دلار آمریکا، یورو، گریونای اوکراین، روبل بلاروس و تنگه قزاقستان.

در تراکنش‌های داخل تلگرام، سرویس صرافی که آن‌ها را تسهیل می‌کند نیز به‌عنوان ضمانت عمل می‌کند و هرگونه اختلاف ضروری را که ممکن است بین دو طرف درگیر معامله ایجاد شود، حل می‌کند. طرف مقابل می تواند معاملات را کاملاً ناشناس انجام دهد. با این حال، کاربران باید شماره تلفن همراه خود را قبل از درگیر شدن در هر گونه فعالیت مرتبط با ارز دیجیتال که توسط برنامه قابل دسترسی است، در اختیار ربات قرار دهند.

اخیرا: ماینرهای بیت کوین به دنبال نرم افزاری هستند که به تثبیت شبکه تگزاس کمک می کند

ربات کیف پول برای خرید رمزارز از طریق تلگرام هیچ کارمزدی دریافت نمی کند، اما برای هر تراکنش تکمیل شده، کارمزدی معادل 0.9 درصد از قیمت فروش از بازرگانان دریافت می شود. در حال حاضر، این برنامه فقط برای خرید Toncoin (TON) و Bitcoin (BTC) قابل استفاده است. با این حال، بنیاد TON قصد دارد تعداد ارزهای دیجیتال قابل خرید را افزایش دهد. علاوه بر این، برای انتقال رمزارز از طریق عملکرد end-to-end در تلگرام، کاربران باید در شبکه باز ثبت نام کنند.

هنگامی که کاربران رمزارز را به شخص دیگری منتقل می کنند، سکه ها را به جای آدرس گیرنده به دسته تلگرام گیرنده ارسال می کنند. یکی از نمایندگان بنیاد TON بر این ویژگی تأکید کرد: «تیم ربات @wallet در حال برداشتن گام‌های بزرگی در این مسیر است زیرا اکنون می‌توانید بدون ترک تلگرام، تون‌کوین‌ها را بخرید، معامله کنید و برای مخاطبین خود ارسال کنید. نیازی به آدرس های طولانی یا برنامه های خاص نیست. ما فکر می کنیم که آینده در چنین پروژه هایی است.

تاریخچه تلگرام و شبکه باز

پیام رسان تلگرام به دلیل ارسال پیام های رمزگذاری شده و توانایی ایجاد چت های گروهی، محبوبیت زیادی در جامعه رمزنگاری به دست آورده است. عملکرد ربات همچنین خودکار کردن وظایف در گروه ها و چت ها را آسان می کند. به عنوان مثال، ربات ها می توانند کاربران را ممنوع کنند، به سؤالات پاسخ دهند و کاربران را به منابع مفید یک پروژه متصل کنند.

در سال ۲۰۱۷، تلگرام برنامه‌های کسب درآمد را برای این اپلیکیشن آغاز کرد زیرا از تبلیغات استفاده نمی‌کند. به عنوان بخشی از این طرح، شبکه باز تلگرام یا شبکه باز توسط بنیانگذاران تلگرام پاول و نیکولای دوروف تاسیس شد و وایت پیپر در ژانویه 2018 منتشر شد. شبکه باز به عنوان برنامه های کاربردی غیرمتمرکز و یک پلت فرم پرداخت جایگزین توسعه یافته است. پردازش شبکه به شبکه های بزرگ مانند ویزا.

برای جمع‌آوری سرمایه برای توسعه TON، تلگرام یک فروش ویژه برای GRAM برگزار کرد که سرمایه‌گذاران می‌توانند پس از انتشار آن را با توکن TON مبادله کنند. با این حال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده بعداً فروش توکن را به عنوان یک پیشنهاد اوراق بهادار ثبت نشده طبقه بندی کرد. در نتیجه، تلگرام تصمیم گرفته است تا در سال 2020 به رابطه فعال خود با TON پایان دهد.

در 11 ژوئن 2020، تلگرام و SEC به توافقی دست یافتند که در آن تلگرام موافقت کرد که 1.22 میلیارد دلار هزینه فسخ قراردادهای خرید GRAM را بازپرداخت کند و SEC را 18.5 میلیون دلار جریمه کند. تلگرام همچنین موافقت کرده است که در صورتی که این شرکت قصد فروش هر گونه دارایی دیجیتالی را در سه سال آینده داشته باشد، پیشاپیش به SEC اطلاع دهد.

در 7 می 2020، Free TON به عنوان یک ابتکار مستقل برای ادامه توسعه شبکه باز تلگرام با استفاده از کد منبع آزادانه راه اندازی شد. سپس این انجمن تا ژانویه 2021 به بیش از 30000 عضو افزایش یافت و تیم تلگرام دامنه ton.org و مخزن GitHub را تا 4 آگوست 2021 به بنیاد TON منتقل کرد.

بنیاد TON مسئولیت ارز دیجیتال زیربنایی (TON) توکن تلگرام را بر عهده گرفته است. قبل از آن، کاربران این برنامه ها در تلاش برای جمع آوری کمک های مالی برای این هدف همکاری می کردند. در نتیجه، آنها بیش از 1 میلیارد دلار به رشد اکوسیستم TON کمک کرده اند که با کمک های خود امکان پذیر شده است.

در آینده چه چیزی در انتظار TON و تلگرام است؟

این احتمال وجود دارد که بروزرسانی ربات تلگرام جدید بنیاد TON بتواند راه را برای یک سرویس پرداخت جهانی ارزهای دیجیتال هموار کند. همچنین، از آنجایی که این اپلیکیشن بیش از 500 میلیون کاربر فعال در سراسر جهان دارد، در صورت محبوبیت ربات کیف پول، می‌تواند به عنوان یک کاتالیزور برای پذیرش بیشتر رمزنگاری عمل کند.

هنگامی که از یکی از نمایندگان بنیاد TON در مورد آینده تلگرام و شبکه باز پرسیده شد، به کوین تلگراف گفت: “تلگرام یک پلت فرم کاربر پسند برای همه افراد در دنیای وب 3 است تا محصولاتی را با استفاده از فناوری های ارتباطی و مخرب توسعه دهند. همچنین، پلت فرم باز به توسعه دهندگان اجازه می دهد. به آنها اجازه می دهد محصولاتی بسازند که با موارد استفاده در دنیای واقعی کار کنند.”

ربات کیف پول مبتنی بر TON یک مثال عالی از این است. همچنین، تلگرام دارای خدمات بسیاری است که در حال حاضر از TON استفاده می کنند، مانند اهدا، موبایل و غیره.

علاوه بر ربات کیف پول، شبکه باز ربات‌های تلگرام دیگری نیز توسعه داده است که اهداف مختلفی را انجام می‌دهند. ربات اهدایی به سازندگان اجازه می‌دهد پیام‌هایی را برای پذیرش کمک‌های مالی از طریق دکمه‌های اقدام سفارشی ارسال کنند که فرآیند پرداخت را در برنامه تلگرام تسهیل می‌کند. این فرآیند زمانی اتفاق می‌افتد که کاربر با ربات اهدایی تماس می‌گیرد و دستورالعمل‌ها را دنبال می‌کند.

اخیراً: فروپاشی FTX می تواند استانداردهای حاکمیت صنعت کریپتو را برای همیشه تغییر دهد

همچنین کاربر باید ربات را به عنوان ادمین به کانال اضافه کند و اطلاعات پرداخت خود را برای دریافت کمک های مالی ارسال کند. ربات موبایل به کاربران این امکان را می دهد که در صورت عدم وجود وای فای به اینترنت دسترسی داشته باشند. مزایده نام کاربری تلگرام به کاربران امکان خرید و حراج دستگیره تلگرام برای توکن های TON را می دهد.

آخرین به روز رسانی ربات کیف پول تلگرام می تواند عموم مردم را برای استفاده از این ارز دیجیتال باز کند. همچنین می‌تواند شهرت تلگرام را به عنوان یکی از برنامه‌های کاربردی برای پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین که به دنبال ایجاد جامعه هستند، تقویت کند، به خصوص اگر توکن‌های اضافی به پلتفرم اضافه شوند. تلگرام در حال حاضر دارای تعداد زیادی انجمن رمزنگاری است که از این برنامه استفاده می‌کنند و توانایی خرید و انتقال رمزنگاری می‌تواند کاربران غیر رمزنگاری را به بازار بیاورد.


نویسنده: Anthony Clarke

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید