شبکه TON تحت حمله: کاربران باید مراقب باشند


با توجه به اینکه اکوسیستم TON در حال حاضر در بازار منفجر می شود، ما شاهد هستیم که بسیاری از بازیگران غیرقانونی اقدامات مخرب خود را همانطور که انتظار می رفت کنار می کشند و خطر فعالیت در بلاک چین تلگرام را افزایش می دهند. اما روش هایی وجود دارد که به شما کمک می کند تا از هر گونه مشکلی جلوگیری کنید.

اخیراً هشداری توسط SlowMist در مورد افزایش حملات فیشینگ در اکوسیستم TON صادر شده است. دارایی های کیف پول TON توسط این حملات به خطر می افتد، که اغلب از طریق گروه ها توزیع می شوند و از ایردراپ های جعلی و تکنیک های دیگر استفاده می کنند.

مرتبط با

اگر کاربر تأیید دو مرحله ای یا رمز عبور جداگانه را فعال نکند، در صورت به دست آوردن کلیدهای خصوصی کاربر، اکانت تلگرام در معرض خطر است. این حملات فیشینگ از تکنیک های نسبتا ساده اما موثری استفاده می کنند. پیوندها یا ربات های فیشینگ از طریق گروه های پیام توزیع می شوند. آنها اغلب به شکل ایردراپ یا سایر معاملات جذاب هستند. اگر کاربر به این ترفندها بیفتد، طولی نمی‌کشد که کیف پول TON از NFT و سایر دارایی‌ها پاک می‌شود.

مرتبط با

برای محافظت از خود، همیشه باید هوشیار باشید و این اقدامات توصیه شده را دنبال کنید. اگر می‌خواهید در صورت بعید بودن که مهاجم اطلاعات تلگرام شما را در اختیار بگیرد، امنیت حساب تلگرام خود را بیشتر کنید، باید تایید دو مرحله‌ای را فعال کنید.

  • مراقب ایردراپ باشید: قبل از پذیرش هر پیشنهاد یا شرکت در ایردراپ، مطمئن شوید که قانونی است. کانال های تایید شده معمولا کانال هایی هستند که برای اعلام ایردراپ های رسمی استفاده می شوند.
  • از کلیک روی پیوندهای ناشناخته اجتناب کنید: پیوندهای فیشینگ اغلب قانع کننده به نظر می رسند. از کلیک کردن روی پیوندهای منابع ناشناس یا مشکوک، به ویژه منابعی که سکه های رایگان یا مشوق های دیگر ارائه می دهند، خودداری کنید.
  • در جریان اخبار امنیتی باشید: برای به‌روزرسانی‌ها و هشدارها در مورد جدیدترین طرح‌های فیشینگ و خطرات امنیتی در اکوسیستم TON، مکرراً با منابع معتبر مشورت کنید.


نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید