تام لی قیمت بیت کوین (BTC) شگفت انگیزی را پیش بینی می کند


تام لی، یکی از بنیانگذاران مشهور Fundstrat Global Advisors، روز چهارشنبه در مصاحبه ای با CNBC، پیش بینی صعودی شگفت انگیزی را برای بیت کوین انجام داد.

لی پیش‌بینی می‌کند که بیت‌کوین می‌تواند ظرف ۱۲ ماه آینده به ۱۵۰ هزار دلار افزایش یابد و ظرف پنج سال به نیم میلیون دلار برسد.

تجزیه و تحلیل عوامل کلیدی

موضع خوش بینانه لی در مورد بیت کوین ریشه در تحلیل او از سناریوی اقتصادی فعلی و جنبه های منحصر به فرد بیت کوین دارد.

او استدلال می کند: «عرضه محدودی وجود دارد [of Bitcoin]او با تاکید بر کمبود ارزهای دیجیتال و افزایش علاقه به ارزهای دیجیتال، گفت: «اما اکنون یک افزایش بالقوه عظیم در تقاضا وجود دارد.

این چشم انداز صعودی به ویژه در مقایسه با پیش بینی های محافظه کارانه تر او برای بازار سهام قابل توجه است.

لی پیش بینی می کند که بازار سهام در نیمه اول سال 2024 با چالش هایی روبرو خواهد شد و به دنبال آن در نیمه دوم بهبودی قوی خواهد داشت.

لی در مصاحبه خود گفت: “من فکر می کنم سال 2024 در نهایت سال خوبی برای سهام خواهد بود… اما یک کلمه احتیاط برای شش ماه اول، احتمالا کمی چالش برانگیزتر است.”

او خاطرنشان می کند که این به دلیل پیش بینی تصمیمات سیاستی فدرال رزرو است که به طور قابل توجهی بر احساسات سرمایه گذاران تأثیر می گذارد.

سنجیدن شاخص های اقتصادی

لی نسبت به آینده بیت کوین خوشبین است اما خطرات اقتصادی گسترده تر را رد نمی کند. او احتمال رکود اقتصادی را حدود 20 درصد تخمین می زند، عددی که به نظر او کم اما قابل توجه است.

پیش بینی های این کارشناس همچنین به انتظار کاهش تورم و رویکرد فدرال رزرو به سیاست پولی بستگی دارد.

او معتقد است که تمرکز بر سلامت کلی اقتصادی به جای تکرار کاهش نرخ ها خواهد بود.

لی در مورد چشم انداز اقتصادی گفت: “من فکر می کنم شانس رکود پایین است… از نظر ما، تنها خطر این است که ما دچار رکود شویم.” گفت.


نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید