توکن‌ها اما نه رمزنگاری: SEC نیجریه قوانین جدید دارایی دیجیتال را تدوین می‌کند


حداقل ده ماه طول می کشد تا تنظیم کننده اوراق بهادار نیجریه تصمیم بگیرد که آیا یک شرکت مرتبط با دارایی های دیجیتال را ثبت کند یا خیر.

نیجریه، یکی از کنجکاوترین کشورهای جهان در مورد ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC)، در حال آماده سازی مقررات بخش جدیدی برای پلتفرم های دارایی دیجیتال است.

بلومبرگ در اول ماه مه گزارش داد، کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیجریه (SEC) در حال بررسی اجازه دادن به صرافی های دیجیتال دارای مجوز برای فهرست کردن توکن هایی است که توسط دارایی های خاص پشتیبانی می شوند.

به گفته عبدالقادر عباس، رئیس بخش اوراق بهادار و سرمایه گذاری SEC، این مقام در نظر دارد فقط به فهرست های رمزی بر اساس دارایی هایی مانند سهام، بدهی یا دارایی اجازه دهد. عباس گفت که ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) یا اتر (ETH) جزو این دارایی ها نخواهند بود.

SEC نیجریه قصد دارد شرکت‌های فین‌تک را به‌عنوان کارگزار فرعی دیجیتال، کارگزاران تامین مالی جمعی، مدیران صندوق‌ها و صادرکنندگان توکن‌شده سکه ثبت کند. این مرجع تا زمانی که بانک مرکزی مقررات روشنی را برای بازار کریپتو ارائه نکرده باشد، صرافی های رمزنگاری را ثبت نخواهد کرد.

عباس خاطرنشان کرد که متقاضیان مجوز از یک فرآیند یک ساله “انکوباسیون نظارتی” عبور خواهند کرد که به کمیسیون بورس و اوراق بهادار اجازه می دهد تا عملیات خود را در کشور بررسی کند و خدمات خود را اجاره کند. اضافه:

“تا ماه 10، ما باید تصمیم بگیریم که شرکت را ثبت کنیم، دوره جوجه کشی را تمدید کنیم، یا حتی فعالیت شرکت را متوقف کنیم.”

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، بانک مرکزی نیجریه بانک های محلی را از ارائه خدمات به پلتفرم های مرتبط با ارزهای دیجیتال در اوایل سال 2021 منع کرده است. رگولاتور خطرات بالای تجارت ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین را برای این ممنوعیت ذکر کرد. بانک مرکزی همچنین متعهد شده است که برای هر وام دهنده یا مؤسسه مالی که این بخشنامه را رعایت نکند، مجازات های سختی اعمال خواهد کرد.

مرتبط با: MetaMask امکان خرید مستقیم رمزنگاری در نیجریه را فراهم می کند

با وجود این ممنوعیت، نیجریه به عنوان یکی از فعال ترین کشورها از نظر پذیرش و کنجکاوی در مورد بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ظاهر شده است.

بر اساس داده‌های Google Trends، نیجریه رتبه دوم را در جستجوی کلمه کلیدی «Bitcoin» دارد و تنها پس از السالوادور است که بیت‌کوین را در سال 2021 به عنوان یک ارز قانونی انتخاب کرد. سایر حوزه‌های قضایی در فهرست پنج کشور برتر علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال عبارتند از: اسلوونی، هلند و سوئیس.

علاقه به کریپتو بر اساس کشور منبع: Google Trends

بر اساس شاخص پذیرش رمزنگاری Chainalysis، نیجریه همچنین در سال 2022 در بین 20 کشور برتر از نظر پذیرش رمزنگاری قرار داشت.

در حالی که بانک مرکزی نیجریه ارزهای دیجیتال را ممنوع می کند، به طور فعال ارز دیجیتال بانک مرکزی معروف به eNaira را تبلیغ می کند. پس از شروع آهسته، eNaira به دلیل مواجهه با کمبود شدید ذخایر ملی فیات، طبق گزارش‌ها شاهد افزایش پذیرش بوده است.

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *