فرانکلین تمپلتون – مدیر عامل شرکت فرانکلین تمپلتون – “امنیت سازی بر روی استروئیدها” است


جنی جانسون در سخنرانی CNBC در رویداد Delivering Alpha بحث کرد که چگونه دارایی های دیجیتال بازارهای مالی و اوراق بهادار را مختل می کنند.

جنی جانسون، مدیر عامل فرانکلین تمپلتون، یکی از بزرگترین مدیران دارایی جهان، معتقد است که اوراق بهادارسازی، عملی با بیش از 50 سال سابقه، دستخوش تحولی شگرف شده است.

جانسون در جریان رویداد تحویل آلفا CNBC ثبت شده است این توکن‌سازی (فرآیند تبدیل حقوق مالکیت دارایی به توکن‌های دیجیتال در یک بلاک چین) شبیه به «امنیت‌سازی بر روی استروئیدها» است، اصطلاحی که اغلب برای توصیف چیزی استفاده می‌شود که فراتر از انتظارات است.

اظهارات جانسون بخشی از تحلیل آینده ابزارهای سرمایه گذاری جایگزین بود. این مدیر اجرایی خاطرنشان کرد که اختلال در سرمایه و فناوری موجود، شرکت‌ها و مدیران عامل بیشتری را برای سرمایه‌گذاری در «چیزهای آینده‌گرا» مانند فناوری بلاک چین جذب می‌کند. جانسون گفت:

یکی این که امکان مکانیزم پرداخت را فراهم می کند. دوم، اجازه می دهد تا قراردادهای هوشمند در توکن برنامه ریزی شوند. سوم، از آنجایی که این دفتر کل است، منبع حقیقت وجود دارد. به عبارت دیگر، مهم نیست که چه کسی صاحب آن نشانه باشد، تمام حقوق آن نشانه به آن شخص داده می شود.

جانسون از ریحانا به عنوان مثال برای توضیح دیدگاه خود استفاده کرد. در ماه فوریه، این خواننده یکی از آهنگ‌های محبوب خود را به‌عنوان توکن غیرقابل تعویض (NFT) منتشر کرد که به مالکان این امکان را می‌دهد تا حق امتیاز جزئی را از جریان دریافت کنند. او درباره مجموعه NFT که درست قبل از Super Bowl عرضه شد، گفت: «نمونه مورد علاقه من ریحانا است.

من فقط می دانم که شما در حال آزمایش بازار روی این 300 NFT هستید […]. پس چرا او می تواند این کار را انجام دهد؟ می‌تواند این کار را انجام دهد، زیرا وقتی Spotify یک آهنگ ریحانا را پخش می‌کند، می‌تواند قرارداد هوشمند را ربوده، آن را اجرا کند و بگوید: «اینجا حق امتیاز به من بدهکار است، بنابراین هیچ‌کس نیازی به دخالت ندارد». و او می تواند پرداخت کسری را بگیرد و به فرانک که از طرفداران بزرگ ریحانا است برود.

به گفته جانسون، ورزشکاران همچنین می توانند از توکن سازی بهره مند شوند:

“فکر کردن [about] ورزشکاران قرارداد بزرگی امضا خواهند کرد. آنها به طرفداران خود خواهند گفت: “من قصد دارم توکن هایی به ارزش 10٪ از جریان درآمد آینده خود را بفروشم.” من 100000 توکن می فروشم و منفجر می شود، طرفداران احتمالاً برای آن حق بیمه پرداخت خواهند کرد. بنابراین این یک راه خواهد بود، و اگر در مورد آن فکر کنید، فقط اوراق بهادار کردن روی استروئیدها است.

جانسون بیش از 30 سال با فرانکلین تمپلتون بوده و در حال حاضر به عنوان رئیس و مدیر عامل شرکت در قله رهبری اجرایی شرکت قرار دارد. فرانکلین، یک مدیر دارایی 1.5 تریلیون دلاری که دفاتری در سرتاسر جهان دارد، یکی از شرکت‌هایی است که در انتظار تاییدیه نظارتی ایالات متحده برای صندوق معامله بیت‌کوین (ETF) است.

مجله: توکن کردن حق امتیاز موسیقی به عنوان NFT می تواند به تبدیل شدن به تیلور سویفت بعدی کمک کند
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید