برای دستگیری یک کلاهبردار: Kraken یک حساب رمزنگاری جعلی ایجاد می کند تا کلاهبرداران را به دام بیندازد


یک کلاهبردار مرکز تماس با جعل هویت رئیس جمهور جو بایدن، سعی کرد آنچه را که به نظر آنها 450000 دلار بیت کوین بود از یک ناشر بدزدد – در عوض هرج و مرج روی داد.

صرافی کریپتو ایالات متحده کراکن روش جدیدی را برای پرچم‌گذاری کیف پول‌های خیانتکار ارائه کرده است – ایجاد یک حساب رمزنگاری جعلی در صرافی برای «فریب» بازیگران بد.

ناشر محبوب کیتبوگا، که محتوایش حول محور کلاهبرداران آزار دهنده می چرخد، در 10 می توییت کرد که کراکن یک “محیط خصوصی” برای او ایجاد کرده و از آن برای ناکام گذاشتن کلاهبردار جعل هویت جو بایدن، که نزدیک به یک هفته با او در مورد آن صحبت کرده بود، استفاده کرده است. . سال پیش.

در کلیپ ویدیویی همراه، کیتبوگا با بیت کوین (BTC) به ارزش نزدیک به 450000 دلار در حساب کریپتو جعلی ایجاد شده توسط کراکن دیده می شود.

سپس کلاهبردار وجوه را از طریق نرم‌افزار اشتراک‌گذاری صفحه نمایش کامپیوتر از راه دور می‌بیند، جایی که او کیتبوگا را فریب می‌دهد تا شخصیت خود را از بین ببرد و در مورد یک روز پرداخت بالقوه بسیار هیجان‌زده می‌شود.

اما مشکل زمانی پیش می‌آید که کیتبوگا، که نقش یک پیرزن را در این ویدئو بازی می‌کند، قبل از ارسال تمام پول، آدرس کیف پول کلاهبردار را به اشتباه وارد می‌کند. در نتیجه کلاهبردار بسیار عصبانی می شود و با فحش های فراوان شروع به سرزنش کیتبوگا می کند.

به طور خاص، به نظر می رسد که کلاهبردار یک آدرس کیف پول بیت کوین میزبان کراکن را ارائه کرده است، که اساساً به صرافی رمزارز اجازه می دهد آنها را شناسایی کند و فعالیت آنها را پرچم گذاری کند.

به نظر می رسد ایده پشت این همکاری توسط نیک پرکوکو، افسر ارشد امنیتی کراکن و کیتبوگا ممکن شده است.

کیتبوگا 1.2 میلیون دنبال کننده در توییچ و 3 میلیون در یوتیوب دارد. محتوای آن اغلب حول محور اتلاف خنده دار زمان کلاهبرداران مرکز تماس با بازی دسته ای از شخصیت های غیرمسلط به فناوری می چرخد.

در برخی موارد نیز موفق به حذف وب سایت های مشکوک با گزارش کلاهبرداری به شرکت های میزبانی شده که این وب سایت ها در آنها ذخیره شده است.

هر روز کلاهبردارانی وجود دارند که از مردم سوء استفاده می کنند. من از آنها می‌خواهم که وقت خود را تلف کنند، مردم را در مورد “سناریوها” و دروغ‌های خود راهنمایی کنند، اطلاعات را تا جایی که می‌توانم گزارش دهند و وضعیت مبهم را روشن کنند.”

Cointelegraph برای اظهار نظر با Kitboga تماس گرفت.

کیتبوگا در ویدئویی در اول ماه مه یک “کلاهبرداری امنیت اجتماعی” جدید مرتبط با بیت کوین را برجسته کرد که قربانیانی را از طریق ایمیل یا پیامک هدف قرار می دهد که ادعا می کنند با حساب های بانکی خود خریدهای عجیبی انجام داده اند.

مرتبط با: کلاهبرداری های رمزنگاری، سوء استفاده ها و هک ها در آوریل باعث زیان 103 میلیون دلاری شد – CertiK

اما زمانی که قربانیان با شماره های ارائه شده تماس می گیرند، کلاهبرداران ادعا می کنند که هویت آنها به سرقت رفته است و آنها مجبور بودند تمام پول نقد خود را برداشت کنند، بیت کوین بخرند و وجوه را به یک “کیف پول ایمن دولتی” بفرستند.

کیتبوگا آشکارا این کلاهبرداران را با تظاهر به خرید 10000 بیت کوین برای “نوه” خود و ارسال آن به آدرس اشتباه، مسخره کرد.

مجله: بیت کوین به ارزش 3.4 میلیارد دلار در جعبه پاپ کورن – داستان هکر جاده ابریشم
نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *