مدیر عامل بلاک چین تیتانیوم پشت کلاهبرداری ICO BAR به مدت 4 سال پشت میله ها قرار گرفت


مدیر اجرایی بلاک چین تیتانیوم پس از اعتراف به گناه در جولای سال گذشته سرانجام محکوم شد.

مدیرعامل بلاک چین تیتانیوم مستقر در کالیفرنیا به مدت چهار سال زندانی شد و به حماسه عرضه اولیه سکه (ICO) در سال 2018 پایان داد که 21 میلیون دلار از سرمایه گذاران گرفت.

به گفته وزارت دادگستری، مایکل استولری، که خدمات زیرساخت بلاک چین تیتانیوم (TBIS) را تأسیس کرد، یک چهره کلیدی در «طرح تقلب در ارزهای دیجیتال» بود که شامل عرضه اولیه سکه برای TBIS بود – که بین اواخر سال 2017 و اوایل سال 2018 انجام شد.

سرمایه گذاران برای شرکت در ICO یک ارز دیجیتال به نام BAR خریداری کردند. به گفته وزارت دادگستری، حدود 21 میلیون دلار از ایالات متحده و خارج از کشور جمع آوری شده است.

نمودار قیمت نشان می دهد که چگونه قیمت BAR دلار از فوریه 2018 تا ژوئن 2018 کاهش یافته است منبع: Nomics

با این حال، در شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در سال 2018، Stollery متهم به عدم ثبت ICO در رگولاتوری و سایر اتهامات شد.

در ژوئیه 2022، او به یک کلاهبرداری اوراق بهادار به دلیل نقشش در یک “طرح تقلب” اعتراف کرد.

او اعتراف کرد که برخی از جنبه‌های کاغذهای سفید TBIS را جعل کرده و گواهی‌های نادرست مشتریان را در وب‌سایت TBIS قرار داده است، و همچنین ادعای نادرست روابط تجاری با فدرال رزرو ایالات متحده را داشته است – همه اینها برای گمراه کردن سرمایه‌گذاران در مورد مشروعیت و چشم‌انداز سود TBIS است.

بر اساس گزارش SEC، او همچنین اعتراف کرد که سرمایه‌گذاران ICO را با سرمایه‌های خود ترکیب کرده و از برخی از آن‌ها برای پرداخت هزینه‌های غیرمرتبط مانند صورت‌حساب‌های کارت اعتباری و صورت‌حساب‌های آپارتمانی در هاوایی استفاده کرده است.

اگرچه او تا 20 سال حبس دارد، اما در عوض در مجموع چهار سال و سه ماه حبس را به خاطر مشارکتش سپری خواهد کرد.

مرتبط با: سوء استفاده کننده Euler Finance بیش از 58000 اتر سرقت شده را برگرداند

SEC تحریم ها را تشدید می کند

SEC در سال های اخیر اقدامات خود را علیه فضای ارزهای دیجیتال افزایش داده است.

طبق تحقیقات Cornerstone، تعداد شکایات مربوط به ارزهای دیجیتال که توسط SEC در سال 2022 تنظیم شده است، با 30 پرونده اجرایی در سال علیه فعالان بازار دارایی دیجیتال افزایش یافته است که نسبت به 20 پرونده قضایی در سال 2021، 50 درصد افزایش داشته است.

از مجموع 30 اقدام اجرایی در سال 2022، 14 مورد شامل عرضه اولیه سکه (ICO) بود و بیش از نیمی از آنها شامل تقلب ادعایی بود.

آبه چرنین، معاون رئیس مرکز تحقیقاتی کرنرستون، گفت: «بر اساس درخواست دادگاه عالی ایالات متحده از آزمون هوی، SEC به پیگیری دعاوی مبنی بر اینکه توکن‌های منتشر شده در عرضه‌های اوراق بهادار ثبت نشده مرتبط با ICO، قراردادهای سرمایه‌گذاری مشمول مقررات و اجرای SEC هستند، ادامه می‌دهد. . و رئیس مشترک اپلیکیشن فین تک.

او افزود: «در طول بررسی‌های مربوط به رمزنگاری تحت هدایت جنسلر، ما شاهد افزایش کمک‌ها به SEC از سوی آژانس‌ها و سازمان‌های خارجی بودیم.

آسیا اکسپرس: جاستین سان در مقابل SEC، دو کوون دستگیر شد، بازی 180 میلیون بازیکن شنود شد
نویسنده: Felix Ng

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *