بیش از 75 درصد از بازی های Web3 در پنج سال گذشته شکست خورده اند: CoinGecko


بازی‌های بلاک چین «شکست خورده» بازی‌هایی هستند که میانگین متحرک ۱۴ روزه تعداد کاربران فعال بیش از ۹۹ درصد از اوج کاهش یافته است.

طبق یک مطالعه اخیر از CoinGecko، بیش از سه چهارم بازی‌های بلاک چین منتشر شده در پنج سال گذشته پایه‌گذاری شده‌اند.

از 2817 بازی منتشر شده بین سال‌های 2018 تا 2023 که در این تحقیق گنجانده شده‌اند، تنها 690 بازی هنوز دارای یک بازیکن فعال هستند.

CoinGecko یک بازی Web3 «شکست‌خورده» را به عنوان بازی‌ای تعریف می‌کند که در آن میانگین متحرک ۱۴ روزه تعداد کاربران فعال ۹۹ درصد یا بیشتر از اوج کاهش یافته است.

بیش از 75 درصد از بازی های Web3 در پنج سال گذشته شکست خورده اند. منبع: CoinGecko

در حالی که سال 2021 شاهد بیشترین تعداد بازی های بلاک چین منتشر شده در یک سال بود، با 738 بازی، سال بعد که با خرابی های بزرگ کریپتوها همراه بود، بیشترین تعداد بازی با شکست 742 بازی در یک سال را شاهد بودیم.

به گفته CoinGecko، این میانگین نرخ شکست بازی‌های Web3 را در حدود 80 درصد برای هر سال از سال 2018 نشان می‌دهد.

CoinGecko خاطرنشان کرد که سال‌های شکست کمتر با بازگشت بازارهای صعودی همزمان است، در حالی که سال‌های شکست بالاتر مصادف با شروع چرخه‌های بازار نزولی است.

مرتبط با: بازی های رایگان وب 3 کلید پذیرش انبوه هستند – یکی از بنیانگذاران YGG

CryptoKitties یکی از اولین بازی های وب 3 بود که در اواخر سال 2017 مورد توجه قرار گرفت، اما از آن زمان تا کنون با شکست مواجه شده است. Decentraland، The Sandbox و Axie Infinity از دیگر بازی‌های Web3 هستند که در سال‌های گذشته منتشر شده‌اند و امروزه نیز بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به گفته CoinGecko، طبق آخرین داده‌ها، Alien Worlds، Splinterlands و Planet IX دارای سه بالاترین میانگین کیف پول فعال منحصربه‌فرد مورد استفاده بین ۱ ژانویه تا ۲۲ آوریل ۲۰۲۳ بودند.

در حالی که سال 2022 بیشترین تعداد بازی های شکست خورده بود، سال 2023 روند را کاهش داده است و تا 27 نوامبر تنها 507 پروژه شکست خورده بوده است.

CoinGecko گفت: «میزان شکست پایین‌تر شاید می‌تواند نشانه‌ای از ثبات در وضعیت بازی‌های وب 3 باشد.

مجله: کاهش 65 درصدی بازی‌های Web3 در بازی 23، اما موفقیت واقعی در راه است، NFL Rivals NFT: Web3 Gamer به ارزش 26 میلیون دلار


نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید