این استراتژی ساده گزینه های بیت کوین به معامله گران اجازه می دهد تا در بلندمدت با ریسک نزولی محدود معامله کنند.

این استراتژی ساده گزینه های بیت کوین به معامله گران اجازه می دهد تا در بلندمدت با ریسک نزولی محدود معامله کنند.


بیت کوین در حال افزایش است اما آیا از نقدینگی آتی می ترسید؟ در اینجا نحوه استفاده معامله گران حرفه ای از گزینه ها برای شرط بندی ایمن تر است.

گاوهای بیت کوین (BTC) امیدوار بودند که افت به 15500 دلار در 21 نوامبر پایان چرخه را نشان دهد، اما بیت کوین در هجده روز گذشته نتوانسته است یک بسته روزانه بالای 17600 دلار ایجاد کند.

معامله گران به وضوح از اقدام فعلی قیمت ناراضی هستند و تأیید پایان یافتن BlockFi در 28 نوامبر به هیچ بازیابی بالقوه قیمت بیت کوین کمکی نکرده است. پلتفرم وام‌دهی ارزهای دیجیتال چند هفته پس از توقف برداشت‌های شرکت، اعلام ورشکستگی فصل 11 در ایالات متحده کرد.

راهول ادوانی، رهبر سیاست APAC ریپل، در بیانیه‌ای که برای کوین تلگراف ارسال شد، گفت که انتظار دارد ورشکستگی صرافی FTX باعث بررسی بیشتر مقررات کریپتو شود.

متأسفانه، سرمایه‌گذاران راهی ندارند که بدانند چه زمانی احساسات بهبود می‌یابد و یک روند صعودی جدید ایجاد می‌کند. با این حال، برای معامله گرانی که معتقدند بیت کوین تا 30 دسامبر به 20000 دلار خواهد رسید، یک استراتژی گزینه های کم ریسک وجود دارد که می تواند بازده خوبی را با ریسک محدود ارائه دهد.

معامله گران حرفه ای چگونه از استراتژی کندور آهنی صعودی استفاده می کنند؟

معاملات آتی بیت کوین در بازارهای صعودی جواب می دهد، اما مشکل در برخورد با نقدینگی زمانی است که قیمت بیت کوین کاهش می یابد. به همین دلیل است که معامله‌گران حرفه‌ای از استراتژی‌های آپشن برای به حداکثر رساندن سود و محدود کردن ضرر خود استفاده می‌کنند.

استراتژی کندور آهنی گاو خمیده می تواند سود نزدیک به 21000 دلار را تا پایان سال 2022 به حداکثر برساند و اگر قیمت انقضا زیر 18000 دلار باشد، ضرر را محدود می کند. شایان ذکر است که بیت کوین در زمان قیمت گذاری این مدل با قیمت 16168 دلار معامله می شد.

گزینه های بیت کوین Iron Condor دارای استراتژی تاب خورده است. منبع: Deribit Position Builder

اختیار خرید به دارنده حق خرید دارایی با قیمت ثابت در آینده می دهد. برای این امتیاز، خریدار هزینه ای را پرداخت می کند که به عنوان حق بیمه شناخته می شود.

در همین حال، اختیار فروش به دارنده آن اجازه می‌دهد تا دارایی را در آینده با قیمت ثابت بفروشد، که این یک استراتژی پوشش ریسک است. از طرفی فروش (قرار دادن) این ساز باعث بالا رفتن قیمت می شود.

Iron Condor شامل فروش گزینه های تماس و فروش در همان قیمت و تاریخ انقضا است. مثال بالا با استفاده از قراردادهای 30 دسامبر ایجاد شده است، اما می تواند برای بازه های زمانی دیگر تطبیق داده شود.

همانطور که در بالا نشان داده شد، منطقه سود هدف 18350 تا 24000 دلار است. برای شروع معامله، معامله‌گر باید 2 قرارداد برای یک اختیار خرید 20000 دلاری و دو قرارداد برای یک اختیار فروش 20000 دلاری کوتاه کند (فروش). در مرحله بعد، خریدار باید این روش را برای گزینه های 22000 دلاری با استفاده از همان ماه انقضا تکرار کند.

همچنین خرید 5.8 قرارداد از گزینه فروش 18000 دلاری برای محافظت در برابر نزولی احتمالی ضروری است. در نهایت، خرید 5.3 قرارداد از گزینه تماس 24000 دلاری برای محدود کردن ضررهای بالاتر از سطح ضروری است.

مربوط: کراکن با وزارت خزانه داری ایالات متحده OFAC به دلیل نقض تحریم های ایالات متحده توافق می کند

اگر بیت کوین در 30 دسامبر بین 18350 تا 24000 دلار معامله شود، این استراتژی سود خالص را به همراه خواهد داشت. سود خالص به 0.485 دلار بیت کوین (7860 دلار به قیمت های فعلی) بین 20000 تا 22000 دلار می رسد، اما در صورت معامله بیت کوین بالای 0.10 BTC (1620 دلار در قیمت های فعلی) باقی می ماند. در محدوده 18350 و 23600 دلار قرار دارد.

سرمایه گذاری مورد نیاز برای باز کردن این استراتژی Iron Condor حداکثر ضرر است، بنابراین 0.103 دلار بیت کوین یا 1670 دلار. اگر بیت کوین در 30 دسامبر زیر 18000 دلار معامله شود، این اتفاق می افتد. بازگشت در برابر ضرر احتمالی

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Marcel Pechman

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉