این استراتژی گزینه های بیت کوین به معامله گران اولیه اجازه می دهد تا برای انفجار بعدی بیت کوین آماده شوند.


معامله گران کریپتو امیدوار بودند که یک معکوس قیمت بتواند از این استراتژی گزینه ها برای موقعیت خود در بیت کوین استفاده کند.

قیمت بیت کوین (BTC) در 30 روز 12.3 درصد کاهش یافت و به زیر مقاومت 55 روزه خود در 12 می، به زیر 27000 دلار رسید. اما مهمتر از آن، از شاخص S&P 500 خارج شد که اساساً ثابت است و 15 درصد کمتر از بالاترین رکورد خود در 30 روز پیش است.

قیمت بیت کوین به دلار (راست) و آتی S&P 500 (سمت چپ)، 12 ساعته. منبع: TradingView

همانطور که نمودار نشان می دهد، به دلایلی، سرمایه گذاران بیت کوین معتقدند که روندهای مثبت اقتصاد کلان برای بازارهای پرریسک تحت الشعاع ادراک فزاینده ریسک صنعت ارزهای دیجیتال قرار گرفته است.

بحران مالی می تواند افزایش قیمت بیت کوین را تسریع کند

به گفته جانت یلن، رئیس خزانه داری ایالات متحده، برای شروع، بحران قریب الوقوع سقف بدهی دولت ایالات متحده وجود دارد که می تواند باعث “یک فاجعه اقتصادی و مالی” شود. از نظر تئوری، افزایش ریسک نکول به نفع دارایی های کمیاب خواهد بود، زیرا سرمایه گذاران از دلار ضعیف تر آمریکا پناه می برند.

بازار املاک تجاری 5.6 تریلیون دلاری در ایالات متحده به دلیل نرخ بهره بالا و بانک های منطقه ای مشکل دار در معرض خطرات بیشتری قرار دارد. آن والش، مدیر ارشد سرمایه گذاری در Guggenheim Partners می گوید: «ما احتمالاً وارد رکود اقتصادی شده ایم، اما نه در کل بازار املاک.

همچنین اخبار مثبتی در مورد جبهه نظارتی ارزهای دیجیتال وجود دارد زیرا این صنعت در برابر تلاش‌های نظارتی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) حمایت بیشتری کسب می‌کند. اتاق بازرگانی ایالات متحده در 9 مه یک جلسه توجیهی دوستانه ارائه داد و از صرافی Coinbase دفاع کرد و SEC را به ایجاد عمدی یک چشم انداز ناپایدار و نامطمئن متهم کرد.

امیدهای سرمایه گذاران، نصف شدن بیت کوین مورد انتظار برای آوریل تا می 2024 است، زمانی که مشوق ماینر در هر بلوک از 6.25 BTC به 3.125 BTC کاهش می یابد. بر اساس گزارش شرکت تحلیلی Glassnode، تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای نشان داد که آدرس‌های دارای ۱ بیت کوین یا بیشتر در ۱۳ می به یک میلیون رسید. از فوریه 2022، در مجموع 190000 “کل کوین” اضافه شده است.

با وجود ضعف اخیر قیمت بیت کوین، انگیزه و محرک های بالقوه کافی برای حفظ روند صعودی قابل توجه در ماه های آینده وجود دارد. معامله گران حرفه ای از خطرات انحلال مرتبط با قراردادهای آتی آگاه هستند، بنابراین استراتژی های سرمایه گذاری ترجیحی آنها شامل ابزارهای اختیار معامله است.

چگونه استراتژی برگشت ریسک را در بیت کوین پیاده سازی کنیم؟

معاملات گزینه‌ها به معامله‌گران فرصت‌هایی برای سود بردن از افزایش نوسانات یا جلوگیری از افت شدید قیمت ارائه می‌دهد، و این استراتژی‌های سرمایه‌گذاری پیچیده که شامل کارگزاران متعدد است به عنوان «ساختارهای گزینه» شناخته می‌شوند.

معامله‌گران می‌توانند از استراتژی گزینه‌های «ریسک معکوس» برای محافظت از ضرر از نوسانات غیرمنتظره قیمت استفاده کنند. معامله گر از ماندن در اختیار خرید برای مدت طولانی سود می برد، اما با فروش گزینه های فروش سود می کند. اساساً، این راه‌اندازی ریسک معاملات سهام را حذف می‌کند و در صورت معامله دارایی‌ها، ریسک محدودی به همراه دارد.

پیش بینی سود و زیان. منبع: Deribit Position Builder

معامله فوق فقط بر روی گزینه های 30 ژوئن متمرکز است، اما معامله گران با استفاده از سررسیدهای مختلف الگوهای مشابهی را پیدا خواهند کرد. بیت کوین در زمان قیمت گذاری 27438 دلار معامله می شد.

ابتدا، معامله‌گر باید با خرید 2.3 بیت کوین به ارزش 22000 دلار، از یک حرکت نزولی محافظت کند (فروش). در مرحله بعد، معامله گر قرارداد اختیار معامله 2.0 BTC 25000 دلاری را به بازده خالص بالاتر از این سطح می فروشد (فروش). در نهایت، معامله گر باید 3.2 قرارداد خرید (خرید) 34000 دلاری را برای قرار گرفتن در معرض قیمت مثبت خریداری کند.

سرمایه گذاران تا سقف 25000 دلار محافظت می شوند

این ساختار اختیاری منجر به سود و زیان بین 25000 دلار (کاهش 9 درصد) و 34000 دلار (افزایش 24 درصد) نمی شود. بنابراین، سرمایه گذار شرط بندی می کند که در 30 ژوئن در ساعت 08:00 UTC، قیمت بیت کوین بالاتر از این محدوده باشد و به سود نامحدود و حداکثر بازده منفی 0.275 BTC دسترسی پیدا کند.

اگر قیمت بیت کوین به 37250 دلار (36 درصد افزایش) افزایش یابد، این سرمایه گذاری 0.275 بیت کوین به دست خواهد آمد. همچنین، بازده خالص 0.41 بیت کوین پس از رسیدن به 39000 دلار بود که در 45 روز 42 درصد افزایش داشت. در اصل، سود نامحدود با ضرر محدود.

اگرچه هیچ هزینه اولیه ای در رابطه با این ساختار گزینه وجود ندارد، صرافی برای پوشش ریسک منفی به سپرده حاشیه 0.275 BTC نیاز دارد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید