جذابیت بار سوم؟ ARK و 21Shares دوباره برای بیت کوین ETF به SEC اعمال می شوند


ARK کتی وود و شرکت سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال 21Shares تلاش خود را برای دریافت مجوز برای ایجاد یک ETF بیت کوین در ایالات متحده سه برابر کرده اند.

به نظر نمی رسد که ARK Invest کتی وود و شرکت سرمایه گذاری ارز دیجیتال اروپایی 21Shares از محیط نظارتی کریپتو ایالات متحده آزاردهنده باشند و دوباره به دنبال تایید یک محصول مالی مبتنی بر بیت کوین (BTC) هستند.

در 25 آوریل، این دو شرکت از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) درخواست کردند تا ایجاد یک صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) را تأیید کند، علیرغم اینکه قبلاً دو بار رد شده بود.

این دو شرکت ابتدا در 28 ژوئن 2021 برای ایجاد ETF بیت کوین لحظه ای درخواست دادند و بعداً در آوریل 2022 توسط SEC رد شدند. رگولاتور گفت این محصول همچنین شرایط لازم برای فهرست کردن یک محصول مالی را تحت قوانین اجرایی خود ندارد. مثل قانون تغییر.

این زوج برای دومین بار در ماه مه 2022 درخواست دیگری ارائه کردند و کمیسیون SEC مجدداً یک درخواست را در 26 ژانویه سال جاری رد کرد.

یک ETF به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا در معرض یک دارایی خاص قرار بگیرند بدون اینکه واقعاً محصول مالی اساسی را در اختیار داشته باشند. یک ETF بیت کوین به سرمایه گذاران با سهامی که قیمت بیت کوین را در زمان واقعی و بدون نگهداری واقعی بیت کوین ردیابی می کنند، در معرض غیر مستقیم ارز دیجیتال قرار می گیرد.

در حالی که SEC تعدادی از ETFهای آتی بیت کوین را تأیید کرده است که خریداران را در معرض ارزش بالقوه آینده بیت کوین قرار می دهد، تا کنون هر درخواستی را برای ETF بیت کوین لحظه ای رد کرده است، و دلیل آن مشکلات در «حفاظت از سرمایه گذاران و منافع عمومی» در برابر تقلب و دستکاری است. .

مرتبط با: علیرغم شفافیت مقرراتی، ETFهای رمزنگاری هنگ کنگ تقاضای کمی دارند

به گفته تحلیلگران ETF از بلومبرگ، به نظر می رسد احتمال دارد که ETF بیت کوین تا اواسط سال جاری در ایالات متحده به واقعیت تبدیل شود.

گروه ارز دیجیتال کریپتو (DCG) در حال حاضر در تلاش است تا تراست سرمایه گذاری بیت کوین پرچمدار خاکستری (GBTC) خود را به یک ETF بیت کوین تبدیل کند و از SEC به دلیل رد پیشنهاد آن شکایت کرده است.

کریگ سالم، افسر ارشد حقوقی Grayscale فوق الذکر او در توییتی در 12 ژانویه گفت: «پرونده به سرعت پیش می‌رود. در حالی که زمان بندی نامشخص است، بحث های شفاهی می تواند در سه ماهه دوم باشد. [2023]”

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید