اگر بیت کوین به بالای 27500 دلار برسد، این چهار آلتکوین می توانند برای اقدام صعودی آماده باشند


قیمت بیت کوین می تواند برای یک حرکت تعیین کننده آماده شود که می تواند زمینه را برای XRP، LTC، RNDR و CFX فراهم کند.

معامله‌گران بی‌تجربه معمولاً قیمت‌ها را در پایان مرحله صعودی بالاتر نگه می‌دارند، زیرا می‌ترسند که در رالی از دست بدهند. با این حال، سرمایه گذاران نهادی تمایل دارند قبل از ورود منتظر فروپاشی حباب باشند. بازار نزولی بیت کوین (BTC) در سال 2022 به هیجان مشاهده شده در سال 2021 پایان داد.

Fred Pye، مدیر عامل اولین سرمایه‌گذار بیت‌کوین 3iQ در کانادا، در مصاحبه‌ای با Cointelegraph گفت که «با ناپدید شدن FOMO در بیت‌کوین»، سرمایه‌گذاران نهادی و مدیران پورتفولیو شروع به دیدن بیت‌کوین به‌عنوان «محل برگزاری جدی» کرده‌اند.

مشاهده روزانه داده های بازار رمزنگاری. منبع: سکه 360

در حالی که تحلیلگران در بلندمدت صعودی هستند، تصویر کوتاه مدت نامشخص به نظر می رسد زیرا قیمت در چند روز گذشته در یک محدوده گیر کرده است. تحلیلگران انتظار دارند که این حرکت از هفته آینده یا هفته آینده آغاز شود.

اگر بیت کوین صعودی است، آلتکوین هایی که می توانند آن را بالاتر دنبال کنند کدامند؟ بیایید نمودارهای پنج ارز دیجیتال برتر را که می توانند در کوتاه مدت رشد کنند، بررسی کنیم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین در نزدیکی خط حمایت مثلث متقارن معامله می شود اما گاوها نتوانستند قیمت را به بالای آن برسانند. این نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر فعال هستند.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (27481 دلار) و شاخص قدرت نسبی زیر 42 نشان می دهد که خرس ها دارای مزیت هستند.

اگر فروشندگان قیمت را به زیر حمایت فوری 26.361 دلار کاهش دهند، جفت BTC/USDT می تواند به منطقه حمایت بحرانی 25800 تا 25250 دلار سقوط کند. انتظار می رود خریداران با تمام توان از این منطقه محافظت کنند زیرا در صورت شکست، قیمت این جفت به 20000 دلار کاهش می یابد.

برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، می توانند بیشتر خرید کنند. سپس ممکن است جفت به سمت خط مقاومت مثلث افزایش یابد. اگر این مانع برطرف شود، این جفت می تواند سفر خود را به سمت 32400 دلار آغاز کند.

نمودار 4 ساعته BTC/USDT. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته تشکیل یک الگوی مثلث متقارن را نشان می دهد که عدم قطعیت بین گاوها و خرس ها را نشان می دهد. همسان شدن میانگین های متحرک همچنین به تعادل بین عرضه و تقاضا اشاره می کند.

اگر قیمت به زیر مثلث سقوط کند، روند کوتاه مدت منفی خواهد شد و این جفت می تواند تا 25800 دلار کاهش یابد. هدف مدل مثلث 24773 دلار است.

اگر قیمت به بالای مثلث بشکند، این روند نزولی از بین خواهد رفت. این جفت پس از آن می تواند به 28,400 دلار و به دنبال مدل هدف 29,165 دلار صعود کند.

تحلیل قیمت XRP

XRP (XRP) در حال تلاش برای شروع یک بازیابی است. خریداران از 16 می قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.45 دلار) نگه داشته اند، اما نتوانستند مانع SMA 50 روزه (0.47 دلار) را بشکنند.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

متحرک نمایی 20 روزه شروع به افزایش کرده است و RSI درست بالاتر از نقطه میانی قرار دارد که نشان می دهد گاوها برتری جزئی دارند. این احتمال رالی بالاتر از SMA 50 روزه را افزایش می دهد. جفت XRP/USDT سپس می تواند یک رالی را تا 0.54 دلار و در نهایت 0.58 دلار شروع کند. این منطقه احتمالا شاهد فروش تهاجمی خرس ها خواهد بود.

اولین پشتیبانی برای تماشای منفی متحرک نمایی 20 روزه است. فروشندگان باید قیمت را به زیر این سطح برسانند تا دست بالا را بدست آورند. سپس این جفت می تواند تا 0.43 دلار و سپس به حمایت بحرانی 0.40 دلار کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته XRP/USDT. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته برگشت از خط روند نزولی بهبود را نشان می دهد. این نشان می دهد که خرس ها به شدت خط روند نزولی را حفظ کرده اند. فروشندگان سعی می کنند قیمت را زیر 20-EMA نگه دارند و عقب نشینی را به 50-SMA گسترش دهند.

در عوض، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و از خط روند نزولی بالاتر رود، نشان می دهد که حرکت صعودی کوتاه مدت آغاز شده است. یک مقاومت جزئی در 0.48 دلار وجود دارد اما احتمالاً از آن فراتر خواهد رفت. این جفت می تواند بعداً تا 0.54 دلار افزایش یابد.

تجزیه و تحلیل قیمت لایت کوین

لایت کوین (LTC) در چند روز گذشته در محدوده تنگ بین SMA 50 روزه (89 دلار) و مقاومت سربار 96 دلار معامله شده است. این نشان دهنده عدم تصمیم گیری بین گاو نر و خرس است.

نمودار روزانه LTC/USDT. منبع: TradingView

متحرک نمایی 20 روزه (88 دلار) افزایش یافته است و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان می دهد گاوها غالب شده اند. این احتمال رالی بالاتر از مقاومت 96 دلاری را افزایش می دهد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت LTC/USDT می تواند تا 106 دلار افزایش یابد. این سطح ممکن است دوباره فروش قوی توسط خرس ها را جلب کند.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک کاهش یابد، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل خواهد شد. چنین حرکتی نشان می دهد که این جفت ممکن است برای مدتی بین 79 تا 96 دلار گیر کند.

نمودار 4 ساعته LTC/USDT. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته گاوها را نشان می دهد که سعی می کنند از 20-EMA دفاع کنند. این نشان دهنده تغییر در احساسات از فروش در رالی به خرید در کاهش قیمت است. اگر قیمت از سطح فعلی جهش کند، گاوها سعی خواهند کرد دوباره با 96 دلار از سد سربار عبور کنند.

اما خرس ها بدون مبارزه تسلیم نمی شوند. آنها در تلاشند تا قیمت را به زیر 20-EMA برسانند. اگر آنها موفق باشند، این جفت می تواند به 50-SMA سقوط کند. سقوط این حمایت می‌تواند درها را برای کاهش به 86 دلار و سپس به 82 دلار باز کند.

مرتبط با: بیت کوین و اتریوم دوباره تحت کنترل هستند – نمایش دو معیار مشتق

تحلیل قیمت توکن رندر

توکن رندر (RNDR) در یک روند صعودی قرار دارد. خریداران در 21 می، قیمت را بالاتر از مقاومت سربار 2.60 دلار قرار دادند، اما فتیله بلند روی کندل نشان دهنده فروش بالاتر است.

نمودار روزانه RNDR/USDT. منبع: TradingView

میانگین های متحرک شیب دار به سمت بالا و RSI درست زیر منطقه خرید بیش از حد نشان می دهد که گاوها در فرمان هستند. خریداران تلاش دیگری برای بالا بردن قیمت به بالای سد روانی 3 دلار انجام خواهند داد. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت RNDR/USDT می تواند تا 3.35 دلار افزایش یابد.

اولین حمایتی که در جهت نزولی مشاهده می شود، متحرک نمایی 20 روزه (2.10 دلار) است. اگر این سطح کاهش یابد، نشان می دهد که شکست بالای 2.60 دلار می تواند یک تله گاو باشد. سپس این جفت می تواند به SMA 50 روزه (1.87 دلار) کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته RNDR/USDT. منبع: TradingView

گاوها در تلاش هستند تا قیمت را بالاتر از مقاومت سربار 2.60 دلار نگه دارند که به احتمال تله گاوی اشاره دارد. فروشندگان سعی خواهند کرد با پایین آوردن قیمت به زیر سطح حمایت فوری در 20-EMA، موقعیت خود را تقویت کنند. اگر این کار را انجام دهند، این جفت می تواند به 50-SMA کاهش یابد.

با این حال، افزایش میانگین متحرک و RSI در منطقه اشباع خرید نشان می دهد که سطوح پایین تر قابل خرید هستند. اگر خریداران قیمت را بالای 2.60 دلار نگه دارند، این جفت می تواند تا 3 دلار افزایش یابد.

تحلیل قیمت Conflux

Conflux (CFX) در یک الگوی کانال نزولی معامله می شود. گاوها نزول به خط حمایت را در 12 می خریدند که نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین تر است.

نمودار روزانه CFX/USDT. منبع: TradingView

متحرک نمایی 20 روزه (0.29 دلار) مسطح شده است و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان می دهد فشار فروش در حال کاهش است.

خریداران در 16 می تلاش کردند تا از مانع عمومی در SMA 50 روزه (0.32 دلار) عبور کنند، اما خرس‌ها موضع خود را حفظ کردند. یک مزیت کوچک به نفع گاوها این است که آنها اجازه ندادند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد. این یک سیگنال خرید در مورد کاهش می دهد.

گاوها احتمالاً تلاش دیگری برای بالا بردن قیمت به بالای SMA 50 روزه خواهند داشت. در صورت موفقیت، جفت CFX/USDT می تواند به خط روند نزولی برسد که دوباره به عنوان یک مقاومت سخت عمل می کند.

نمودار 4 ساعته CFX/USDT. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته قیمت را در حال تصحیح افزایش شدید خود از 0.22 دلار به 0.33 دلار نشان می دهد. خریداران در تلاشند تا از سطح اصلاحی فیبوناچی 38.2% یعنی 0.29 دلار دفاع کنند که یک علامت مثبت است.

اگر خریداران قیمت را بالاتر از خط مقاومت نگه دارند، نشان دهنده بازگشت گاوها به صندلی راننده است. این جفت می تواند تا 0.33 دلار و سپس 0.37 دلار افزایش یابد. از طرف دیگر، شکستن و بسته شدن به زیر 0.29 دلار می تواند اصلاح عمیق تری را به سمت 0.28 دلار و سپس 0.27 دلار آغاز کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Rakesh Upadhyay

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید