“پول کافی وجود دارد”: خالق کاردانو جامعه ADA را آرام می کند


چارلز هاسکینسون، خالق Cardano، در پست اخیر خود به نگرانی‌های مربوط به مقیاس‌پذیری بلاک چین اشاره کرد. او تاکید کرد که بودجه کافی در خزانه برای حمایت از یک برنامه جاه طلبانه Leios، Hydra و ZK در صورت انتخاب جامعه برای پیگیری آن وجود دارد.

هاسکینسون همچنین به زیرساخت‌ها و قابلیت‌های موجود در اکوسیستم کاردانو (ADA) اشاره کرد و پتانسیل یک رویکرد موازی را برجسته کرد. وی با اشاره به تحولات قابل توجهی که در دو سال اخیر شاهد بودیم، نسبت به پتانسیل پیشرفت سریع ابراز خوش بینی کرد.

مرتبط با

جامعه کاردانو درگیر بحث‌هایی درباره مقیاس‌پذیری است، به‌ویژه با توجه به رقابت رو به رشد بلاک چین، از جمله پلتفرم‌هایی مانند Solana و Ethereum. مدیر ارشد فناوری Sundae Labs، یکی از علاقه مندان مشهور ADA، با حمایت از Leios، یک طرح جدید برای الگوریتم محاسبه داده های Cardano، به بحث و جدل دامن زد.

یکی دیگر از نوآوری های قابل توجه، محلول پوسته پوسته شدن لایه 2 Hydra است. هدف Hydra افزایش توان تراکنش و به حداقل رساندن تاخیر در بلاک چین با ایجاد شبکه ای از گره های پردازش موازی است. این ابتکار نوید افزایش ظرفیت کاردانو برای پردازش حجم بالاتر تراکنش ها در عین حفظ امنیت و عدم تمرکز را می دهد.

نظر جامعه

پس از اظهارات هاسکینسون، بسیاری از شرکت کنندگان و توسعه دهندگان در اکوسیستم کاردانو به این موضوع پرداختند. در حالی که برخی از مقیاس پذیری ابراز هیجان کردند، آنها نسبت به تخلیه سریع خزانه هشدار دادند، زیرا این می تواند بر قیمت ADA تأثیر بگذارد.

مرتبط با

در نتیجه، احساسات بسیاری در جامعه منعکس کننده تمایل به راه حل های مقیاس پذیر است که برنامه ها را قادر می سازد بهترین عملکرد خود را داشته باشند. مهمتر از آن، ضمن اذعان به چالش‌های فعلی، خوش‌بینی جمعی در مورد بهبودهای مداوم در اکوسیستم نیز وجود داشت.
نویسنده: Gamza Khanzadaev

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید