"صفرهای بسیار بیشتری وجود خواهد داشت" - کوین اولری در مورد خرابی های FTX مانند

“صفرهای بسیار بیشتری وجود خواهد داشت” – کوین اولری در مورد خرابی های FTX مانند


ستاره کوسه تانک گفت که همه صرافی های غیرقانونی در حال حاضر شاهد “خروجی های بزرگ” هستند و به درستی نیز چنین است.

کوین اولری، ستاره و سرمایه‌گذار Shark Tank می‌گوید صرافی‌های غیرقانونی ارزهای دیجیتال پس از FTX مانند دومینو سقوط می‌کنند و «نابودی‌های بیشتری» وجود خواهد داشت.

اولری، سخنگوی سابق و مدافع صرافی FTX که اکنون ورشکسته شده است، در مصاحبه ای در 17 ژانویه به میزبان کیتکو دیوید لین گفت که سقوط تنها یکی از “صرافی های غیرقانونی” است که به احتمال زیاد شکست می خورد:

«اگر از من می‌پرسید که آیا سقوط دیگری به سمت صفر رخ خواهد داد؟ کاملا. این 100% اتفاق خواهد افتاد و بارها و بارها تکرار خواهد شد.”

صرافی های غیرقانونی، صرافی هایی هستند که توسط کمیسیون اوراق بهادار تنظیم، ثبت و تنظیم نمی شوند و بر اساس قوانینی مشابه صرافی ها و شرکت های کارگزاری سنتی عمل نمی کنند.

«خب، همه این صرافی‌ها، همه صرافی‌های غیرقانونی در حال حاضر دچار شکست‌های بزرگی هستند. پول هوشمند شوخی دارد. آنها آنچه را که در FTX اتفاق افتاد دیده‌اند و برای توضیح نمی‌نشینند.»

مصاحبه کوین اولری با کیتکو نیوز. منبع: یوتیوب

ستاره Shark Tank بعداً هشداری جدی به صرافی‌های رمزنگاری به اصطلاح «غیرقانونی» صادر کرد.

«اگر مایل به نظارت نیستید، […] شما کنترل ندارید، نمی خواهید شفاف باشید، نمی خواهید مالکیت را فاش کنید، چرا سرمایه شرکت را حفظ کنید؟ البته او این کار را نخواهد کرد.”

فروپاشی FTX در ماه نوامبر باعث درخواست‌های شدید جامعه برای شفافیت بیشتر مبادلات ارزهای دیجیتال شد. در عرض چند هفته، پنج صرافی مرکزی ممیزی های اثبات ذخیره را تکمیل کردند، در حالی که بسیاری دیگر نیز برنامه هایی را برای انجام همین کار اعلام کردند.

اما برخی از ناظران، از جمله یک مقام ارشد کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، هشدار دادند که اثبات ذخیره تصویر واقعی از وضعیت مالی یک شرکت را نشان نمی دهد و از سرمایه گذاران خواست تا در مورد این اتهامات “بسیار محتاط” باشند. انجام دادن

برخی از ناظران، مانند Mazars، ظاهراً حمایت خود از شرکت های رمزنگاری را معکوس کرده اند. در ماه دسامبر، این شرکت حسابرسی خود را از صرافی ارز دیجیتال Binance لغو کرد و طبق گزارش ها، انجام ممیزی اثبات ذخیره برای شرکت های رمزنگاری را به طور کلی متوقف کرد.

دیگر شرکت‌های حسابرسی، مانند حسابرس FTX، آرمانینو، نیز گزارش شده است که همکاری با صرافی‌های رمزنگاری مانند OKX و Gate.io را متوقف کرده‌اند. اولری اظهار داشت:

بدیهی است که پیدا کردن حسابرسی که بخواهد همین الان به این چیزها دست بزند، به دلیل محیط نابسامان گاوچران، بسیار دشوار است.

اوایل این ماه، مارک کوبان، میزبان O’Leary، همکار Shark Tank، به The Street گفت که تجارت شستشوی کریپتو در صرافی‌های متمرکز عامل “رونق بعدی” کریپتوها خواهد بود.

بر اساس گزارشی که توسط دفتر ملی تحقیقات اقتصادی (NBER) در ماه دسامبر منتشر شد، 70 درصد از حجم صرافی های غیرقانونی مربوط به خریدهای فوری است.

مربوط: بایننس FTX را ورشکست کرد – کوین اولری

علیرغم این سر و صدا، اولری می گوید که سرمایه گذاری در رمزارزها، به ویژه بیت کوین (BTC) را دو برابر می کند.

من اخیراً به بازارهای ارزهای دیجیتال بازگشته ام. هر زمان که بیت کوین به زیر 17000 دلار سقوط کرد، من موقعیت های خود را به آنجا اضافه می کنم.

او افزود: «کریپتو بسیار جالب می‌شود، زیرا ما در نهایت شاهد ورود حامل مقررات به بازی هستیم، و من فکر می‌کنم این در درازمدت چیز خوبی است».


نویسنده: Felix Ng

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉