وزیر دارایی هند پیشنهاد می کند که جهان باید رویکرد “اقدام جمعی” را برای مقررات اتخاذ کند


Nirmala Sitharaman امیدوار است که وزرای دارایی و روسای بانک مرکزی بتوانند در نشست G-20 در بنگالورو در اواخر این ماه در مورد مقررات ارزهای دیجیتال به توافق برسند.

نیرمالا سیتارامان، وزیر دارایی هند در یک مصاحبه تلویزیونی اخیر اظهار داشت که مقررات «نمی‌تواند توسط یک کشور انجام شود»، به «اقدام جمعی» نیاز دارد.

سیتارامان در حال صحبت با راهول جوشی در CNBC-TV18 در هند در 3 فوریه ثبت شده است بانک مرکزی “مرجع انتشار ارزهای دیجیتال” است، در حالی که بقیه دارایی های دیجیتالی ایجاد شده در خارج از “از فناوری های مالی بسیار مفید استفاده می کنند”.

سیتارامان گفت که پیش از میزبانی هند از نشست وزیران دارایی و روسای بانک مرکزی G20 در بنگلور در اواخر این ماه، هند به دنبال یک رویه عملیاتی استاندارد جهانی «توافق شده» (SOP) برای تنظیم دارایی‌های رمزنگاری خود است.

او پیشنهاد کرد که مقررات ارزهای دیجیتال تنها در صورتی موثر خواهند بود که اجماع جهانی در مورد آنها وجود داشته باشد. وی خاطرنشان کرد:

“تنظیمات نمی تواند توسط هیچ کشوری به تنهایی انجام شود، باید یک اقدام جمعی باشد زیرا فناوری هیچ مرزی را گروه بندی نمی کند.”

مرتبط با: هند با صندوق بین المللی پول در زمینه مشاوره ارزهای دیجیتال همکاری می کند

این پس از انتشار خبری منتشر شد مبنی بر اینکه سیتارامان هیچ تغییری در قوانین مالیات بر درآمد مربوط به کریپتو، ارز دیجیتال بانک مرکزی یا فناوری بلاک چین در بودجه اتحادیه در ماه فوریه ذکر نکرده است.

اخیراً تحولات متعددی در مورد مقررات کریپتو توسط کشورهای مختلف در G20 صورت گرفته است.

وزارت خزانه داری استرالیا یک مقاله مشاوره در مورد “تطابق نشانه” در فوریه منتشر کرد. اگرچه این مقاله هیچ ابتکار قانونی ارائه نکرد، نویسندگان آن پیشنهاد کردند قوانین موجود را برای بخش بزرگی از اکوسیستم رمزنگاری تطبیق دهند.

در یک سخنرانی در پاریس در تاریخ 5 ژانویه، رئیس بانک فرانسه، فرانسوا ویلروی دو گالهو، گفت که فرانسه نباید منتظر قوانین ارزهای دیجیتال اتحادیه اروپا باشد و در عوض «در اسرع وقت» نسبت به صدور مجوز اقدام کند.

برزیل و آرژانتین در مورد ایجاد یک “ارز مشترک” با هم برای کاهش وابستگی به دلار آمریکا بحث می کنند.

در همین حال، هوانگ ییپینگ، یکی از اعضای سابق کمیته سیاست پولی بانک خلق چین (PBoC)، معتقد است که دولت چین باید در ممنوعیت تجارت ارزهای دیجیتال تجدید نظر کند و نشان می دهد که ممکن است در بلندمدت پایدار نباشد.
نویسنده: Ciaran Lyons

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید