“اتاق جنگ ناامید بود” – اسکاراموچی سقوط FTX را در اجماع توصیف می کند


بنیانگذار Skybridge گفت که Changpeng Zhao، مدیرعامل Binance مسئول سقوط نیست.

در 27 آوریل، آنتونی اسکاراموچی، بنیانگذار Skybridge، فاش کرد که روزهای پایانی FTX چگونه بوده است، و مدعی شد که بسیاری از کارکنان صرافی ورشکسته رمزارز احتمالاً نمی‌دانستند که مدیران آنها پشت درهای بسته چه می‌کنند تا اینکه خیلی دیر شده باشد.

“FTX: چه اتفاقی افتاد؟” در اجماع 2023، اسکاراموچی آنچه را که از دیدگاه او اتفاق افتاده بود، شرح داد. موسس Skybridge گفت که به یاد دارد که سم بانکمن-فرید، مدیر عامل FTX، اظهار نظر منفی درباره مدیر عامل بایننس، چانگپنگ ژائو، که به عنوان “CZ” نیز شناخته می شود، شنیده است.

اسکاراموچی ادعا کرد که CZ با فروش سهم خود از توکن های FTX پاسخ داد. با این حال، دلیل اعلام شده CZ برای دامپینگ توکن های FTX «مدیریت ریسک پس از خروج» بود، که احتمالاً به دلیل بررسی ترازنامه فاش شده توسط شرکت بود که نشان دهنده ارتباط مرتبط بین FTX و شرکت خواهرش Alameda Research بود. با این حال، اسکاراموچی بیانیه زیر را بیان کرد و تاکید کرد که CZ باعث ورشکستگی FTX نشده است:

“اگر سام کسب و کار را به درستی اداره می کند. […] کار خوب خواهد بود […] عده ای اینطوری روی صحنه رفتند و گفتند: “سی زد سام را از کار انداخت.” نه نه. سام با شیوه ای که او آن کسب و کار را اداره می کرد، سام را ورشکست کرد.

اسکاراموچی گفت که به تازگی از سخنرانی در فلوریدا در 6 یا 7 نوامبر بازگشته است. پس از صحبت با پدر Bankman-Freid، او متوجه شد که FTX نوعی مشکل نقدینگی دارد. او فکر می‌کرد که صرافی دارایی‌هایی برای بازپرداخت سپرده‌گذاران دارد، اما این دارایی‌ها نمی‌توانست به سرعت فروخته شود و این تهدیدی است که صرافی را مجبور به توقف برداشت می‌کند.

اسکاراموچی گفت که می خواهد در تجارت کمک کند. این در حالی است که با اشاره به میزان دلاری کسری نقدینگی، «این رقم بعد از ظهر از 1 میلیارد به 4.5 میلیارد رسید». این او را متقاعد کرد که چیز جدی تری در بازار سهام در حال وقوع است. او بلافاصله یک پرواز به باهاما رزرو کرد تا از مقر FTX بازدید کند و بفهمد چه خبر است. وقتی وارد شد، گفت: اتاق جنگ ناامید بود و می‌توانم بگویم برای چند نفر واضح بود که گروه بسیار کمی از مردم کارهایی را انجام می‌دهند که به دیگران اجازه نمی‌دادند. توضیح داد.

مرتبط با: FTX Ledger X را به یک شرکت تابعه از هلدینگ صرافی مستقر در میامی به قیمت 50 میلیون دلار می فروشد.

اسکاراموچی گفت که فروپاشی FTX نمونه ای از این است که چرا کلاهبرداری ها تقریباً همیشه توسط گروه کوچکی از افراد انجام می شود:

«روش ارتکاب جنایات توسط گروه های بسیار کوچک است. ارتکاب چنین جنایتی با گروه بزرگی از مردم بسیار دشوار است زیرا مهم نیست که از روانشناسی و جامعه شناسی چه چیزی یاد بگیرید، همیشه وجدانی وجود دارد که می گوید: “هی، من نمی خواهم این کار را انجام دهم.”

اسکاراموچی با اشاره به اینکه FTX یک کلاهبرداری است و فقط قربانی بحران نقدینگی ناشی از رویدادهای بازار نیست، گفت:

«سه نفر از این چهار نفر قبلاً به جرم خود اعتراف کرده اند. بچه ها، وقتی پنجره ها باز می شود و صدای تق تق از بیرون می شنوید، اسب است. این گورخر نیست […] دیدن اینکه سم چگونه به تنهایی تصمیم می گیرد بسیار جالب خواهد بود.”

FTX در ماه نوامبر اعلام ورشکستگی کرد. دو تن از مدیران آن، گری وانگ و نیشاد سینگ، به همراه کارولین الیسون، مدیر عامل سابق آلامدا ریسرچ، به دلیل کلاهبرداری مجرم شناخته شدند. بانکمن-فرید نیز به کلاهبرداری متهم شد. با این حال، او خود را بی گناه دانست و مدعی شد که می توان بخشی از پول از دست رفته را بازگرداند.


نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید