ایالات متحده باید قبل از اینکه خیلی دیر شود از USDC پشتیبانی کند


USDC ثبات را برای ارز دیجیتال به ارمغان می آورد. برای سیستم مالی مناسب است که سیاستگذاران اقداماتی را برای تشویق پذیرش اتخاذ کنند.

سخنگویان روز قیامت را نادیده بگیرید. ایالات متحده همچنان پیشروترین اقتصاد جهان است و خواهد ماند. ایالات متحده با استخر استعدادهای جهانی و مؤسسات در سطح جهانی، تقریباً در هر فناوری نوظهوری دارای مزیت رقابتی است. Web3 نیز از این قاعده مستثنی نیست.

آمریکا با وجود مزایایی که دارد، شانس خود را برای تسلط بر اقتصاد دیجیتال از دست می دهد. استیبل کوین نیمه رسمی آمریکا USD Coin (USDC) در حال از دست دادن جایگاه خود در برابر رقیب سابق ایالات متحده Tether (USDT) است، چیزی که رایان سلکیس، مدیر عامل مساری، به درستی آن را “شکست گسترده سیاست عمومی” نامید. اگر سیاستگذاران به زودی اقدام نکنند، آمریکا می تواند کاملاً عقب بماند.

سرنوشت در فراجهان متجلی شد

تا همین اواخر، USDC به نظر می‌رسید که تبدیل به ارز ذخیره واقعی Web3 شود. USDC که توسط وزارت خزانه داری ایالات متحده تنظیم شده و توسط Circle Internet Financial اداره می شود، نمایش نادری از مسئولیت در رمزارزها است. همچنین فوق العاده سیال است. USDC با نرخ 1:1 برای دلارهایی که Circle به عنوان پول نقد یا سپرده در یک ذخیره شفاف مدیریت شده توسط BlackRock نگهداری می کند، قابل بازخرید است.

مرتبط با: جهان ممکن است به لطف CBDC ها با آینده ای تاریک روبرو شود

کاربران متوجه شدند. طبق گزارش Circle، از زمان عرضه آن در سال 2018 تا سال گذشته، عرضه در گردش USDC با نرخ متوسط ​​سالانه 860٪ رشد کرده است. تا اواسط سال 2022، ارزش بازار USDC به 55 میلیارد دلار رسید. در همین حال، Circle شروع به اجرای طرح مارشال واقعی برای زیرساخت Web3، از جمله ریل های سطح شیب دار و راه حل های حفاظتی کرد. در حال حاضر در حال جذب مشتریان شرکتی است.

مهمتر از آن، Circle به شدت بر رعایت مقررات ایالات متحده، از جمله تحریم های ایالات متحده تأکید می کند. خوب یا بد، Circle ممکن است USDC را در کیف پول های لیست سیاه به صلاحدید خود مسدود کند. به گفته Dune، تا به امروز، بیش از 8 میلیون USDC را در بیش از 150 کیف پول مسدود کرده است. واضح است که USDC در حال حاضر ابزار قدرتمندی برای انعکاس قدرت آمریکا در زنجیره است و این تازه شروع شده است.

تغییر ثروت

سال گذشته، ثروت USDC به طرز چشمگیری تغییر کرد. از زمان اوج خود در سال 2022، ارزش بازار آن تقریباً به نصف کاهش یافته و به نزدیک به 30 میلیارد دلار رسیده است. در یک جهش کوتاه اما نگران کننده در ماه مارس، قیمت USDC در برخی صرافی ها به زیر 0.90 دلار سقوط کرد. حتی نگران‌کننده‌تر، USDC شروع به از دست دادن موقعیت خود در برابر رقبای سابق آمریکایی خود، به ویژه Tether کرده است.

البته، کاهش USDC تا حدی منعکس کننده جریان خروجی صنعت است، و سقوط آن ناشی از سقوط بانک سیلیکون ولی محصول وحشت بازار بود، نه عوامل بنیادی ضعیف. با این حال، در حالی که ارزش بازار USDC در ماه‌های اخیر کاهش یافته است، واقعیت این است که تتر نزدیک به 15 میلیارد دلار افزایش یافته است.

اکنون، با بیش از 80 میلیارد دلار عرضه در گردش، تسلط USDT در بازار بلامنازع است. این یک پیروزی برای iFinex Inc، شرکت مادر هنگ کنگ Tether است که صرافی رمزنگاری Bitfinex را نیز اداره می کند. اما این ضربه ای به منافع ایالات متحده و همچنین به کل وب 3 است.

از دیدگاه سیاست گذاران ایالات متحده، iFinex همزاد شرور Circle است. ذخایر فیات Circle شفاف هستند، در حالی که iFinex مات هستند. در حالی که رابطه Circle با تنظیم کننده های ایالات متحده دوستانه است، iFinex تیره است. و Circle با منافع آمریکا هماهنگ است، در حالی که iFinex یک مزدور است.

جهت گیری

هنوز برای USDC دیر نیست که تعادل خود را به دست آورد. در واقع، حتی بدون حمایت فعال سیاستگذاران، USDC احتمالاً بر اساس شایستگی های خود رشد خواهد کرد. نظارت خزانه داری ایالات متحده USDC را به عنوان استاندارد طلایی در بین استیبل کوین ها تعیین کرده است و پشته زیرساخت Circle مطمئناً کاربران جدیدی را جذب می کند.

مرتبط با: اتریوم سرمایه گذاری را متحول خواهد کرد

با این حال، مقامات آمریکایی نباید نتیجه را به شانس واگذار کنند. قانون گذاری رمزنگاری دو حزبی می تواند دشوار باشد، اما در حال حاضر اهرم های زیادی وجود دارد که می تواند به USDC با هزینه ناچیز مزیتی بدهد. برای شروع، فدرال رزرو باید برای برنامه مخزن معکوس خود به دایره چراغ سبز نشان دهد که USDC را با چاه عمیقی از وام های بسیار نقدشونده و بدون ریسک تقویت می کند.

به طور مشابه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار باید تکثیر اوراق بهادار توکن شده و مطابق با USDC را تشویق کند. در همین حال، تنظیم‌کننده‌ها باید از طرح‌های زیرساختی Circle با راهنمایی‌های واضح در مورد مشتری خود را بشناسید، مبارزه با پول‌شویی و گزارش‌های مالی پشتیبانی کنند.

ایالات متحده برای مدت طولانی Web3 را یک سردرد نظارتی و نه یک اولویت استراتژیک در نظر گرفته است. در رقابت برای تسلط بر استیبل کوین، ریسک آنقدر زیاد است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. زمان آن فرا رسیده است که ایالات متحده طرف هایی را انتخاب کند.

الکس اودانل او بنیانگذار و مدیر عامل Umami Labs است و یکی از اولین مشارکت کنندگان Umami DAO بود. قبل از Umami Labs، او هفت سال را به عنوان خبرنگار مالی در رویترز گذراند و در آنجا M&A و IPO ها را دنبال کرد.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Alex O’Donnell

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *