مقامات خزانه داری باید تورنادو کش را به خاطر امنیت ملی تنها بگذارند


تورنادو کش بیش از آنکه به منافع امنیت ملی ما آسیب برساند کمک می کند.

یکی از قوی ترین لحظات در سفر یک کاربر جدید کریپتو زمانی است که برای اولین بار مبالغ هنگفتی را به کیف پول شخصی خود ارسال می کند. این یک لحظه قابل تحسین و جدی است – و کمی ترسناک است که قدرت و مسئولیت شخصی فناوری را با پول واقعی خود تجربه کنید.

دومین لحظه قوی زمانی اتفاق می‌افتد که همان کاربر با یک کاوشگر بلاک ملاقات می‌کند، به آدرس آن‌ها نگاه می‌کند و همان تراکنش را در بلاک چین می‌بیند تا همه ببینند.

چشم اندازهای رقابتی از آنچه بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و سایر ارزهای دیجیتال به دست خواهند آورد وجود دارد. آنها می توانند آینده طلا، پرداخت ها، ارز یا حساب های بانکی باشند. اما دیدگاه شما از ارزهای دیجیتال هر چه باشد، هیچ کدام بدون دستیابی به همان سطحی از حریم خصوصی که پول نقد یا حداقل کارت های اعتباری از آن لذت می برند، کار نمی کند. در حالی که شرکت های کارت اعتباری منحصراً از زندگی مالی ما جاسوسی می کنند، حداقل تراکنش های ما را نمی توان در دفتر کل عمومی مشاهده کرد.

از سکه های حفظ حریم خصوصی گرفته تا میکسرها تا تراکنش های یکپارچه در بلاک چین بیت کوین، تعدادی ابزار برای دستیابی به حریم خصوصی در رمزنگاری وجود دارد. این ابزار توسط کاربران روزمره و در برخی موارد توسط افراد بد استفاده می شود – درست مانند پول نقد. یا به عبارت دقیق‌تر، مجرمان از ابزارهای رمزنگاری و حفظ حریم خصوصی کمتر از پول نقد استفاده می‌کنند.

اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده پروژه خاصی به نام Tornado Cash را به عنوان موثرترین ابزار حفظ حریم خصوصی در اتریوم تایید کرده است. در مورد تحریم و تهدیدی که قانون تحریم در کلمه بیانگر آن است، مطالب زیادی نوشته شده است، و دو دادخواست برای رد تلاش های OFAC تنظیم شده است.

آنچه در درام FTX در هفته های اخیر گم شده است، مانورهای مبتکرانه OFAC برای بهبود موقعیت استراتژیک خود در این پرونده است. در 8 نوامبر، OFAC نام Tornado Cash را بر اساس اطلاعات جدید تغییر داد.

دو چالش عمده حقوقی چند هفته پیش نشان دادند که حفره‌های موجود در انتصاب OFAC احتمالاً منابع “اطلاعات جدید” هستند. OFAC فقط می‌تواند گروه‌ها را تأیید کند، نه کد رایانه‌ای، و به نظر می‌رسد OFAC در دومین تکلیف خود نظریه جدیدی را مطرح می‌کند که سازمان مستقل غیرمتمرکز اطراف Tornado Cash بخشی از یک گروه است، حتی اگر DAO قدرت تغییر کد را ندارد. کلید مدیریت سوخته است

حامیان این نامگذاری استدلال می کنند که دستیابی به اهداف امنیت ملی به طور کلی تجارت منصفانه است. دلیل اعلام شده برای شناسایی این بود که تورنادو کش “حرکت پنهان بیش از 455 میلیون دلار در مارس 2022” توسط هکرهای کره شمالی به سرقت رفت.

اما آیا واقعا این اتفاق افتاد؟ ابزارهای حفظ حریم خصوصی برای کار کردن به یک تنظیم ناشناس بزرگ نیاز دارند. این تنها راهی است که اقدامات کوچک توسط کاربران عادی را می توان در یک جمعیت بزرگ پنهان کرد. و تنها زمانی که ابزارهای حفظ حریم خصوصی به درستی استفاده شوند، بدون اشکالات حریم خصوصی مانند بازتاب انتقال و خروج از دارایی های محافظت شده در مدت زمان کوتاهی کار می کند.

مربوط: داستان من از گفتن “من به شما گفتم” به SEC در FTX

در نظر بگیرید که وقتی هکرهای کره شمالی این انتقال خاص را انجام دادند، 20٪ از کل استخر نقدی تورنادو را تشکیل می داد. حجم زیاد اتریوم کره شمالی که تلاش می کند از طریق پروتکل Tornado Cash عبور کند به این معنی است که با استفاده از این ابزار حریم خصوصی معنی داری به دست نمی آورد. این تصویری کمیک از گودزیلا را تداعی می کند که سعی می کند خود را با یک برگ انجیر بپوشاند.

وزارت خزانه داری می توانست با اجازه دادن به هکرهای کره شمالی برای حفظ حس اعتماد کاذب و ادامه استفاده از ابزار در حین جاسوسی از تراکنش های آنها با استفاده از تحلیل ردیابی آماری، دستاوردهای بیشتری برای امنیت ملی داشته باشد. آنچه OFAC در عوض انجام داده است چیزی بیش از تئاتر امنیت ملی است.

در همین حال، اتریوم آسیب واقعی به بلاک چین وارد کرده است. به عنوان مثال ثبت شده است توسط ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، جایی که Tornado Cash کمک های مالی را برای حمایت از اوکراین ناشناس اعلام کرد. اگر اجرای Tornado Cash توسط وزارت خزانه داری مجاز باشد، می تواند همه چیز را از کد رایانه و برنامه های کاربردی گرفته تا دارایی های خاص تحریم کند.

مربوط: Coinbase با نزدیک شدن SEC به Tornado Cash پاسخ می دهد

خوان زاراته، مقام سابق وزارت خزانه داری، در مصاحبه اخیر خود استدلال کرد که وزارت خزانه داری باید تقریباً به لزوم استفاده «خلاقانه تر» از قانون میهن پرستان برای تأیید همه کلاس های دارایی در رمزارز اشاره کند. از آنجا، یک قدم کوتاه برای تایید سکه های طلا یا سایر دارایی های روزمره است.

جامعه تحریم چیزها را فقط به این دلیل که مجرمان از آنها استفاده می کنند، تایید نمی کند. جنایتکاران در جاده ها رانندگی می کنند. آنها از ابزارهای موجود در فروشگاه سخت افزار استفاده می کنند. آنها از اینها برای پیشبرد جنایات خود استفاده می کنند.

اگر تحریم مبهم OFAC “Tornado Cash” مجاز به اعمال باشد، می تواند هر پروتکل یا دارایی در رمزارز را تحریم کند. و هر گونه چشم انداز معنادار از آینده کریپتو را تهدید می کند.

جی دبلیو ورت او دانشیار دانشکده حقوق جورج میسون است. او یک حسابدار پزشکی قانونی رمزارز است و همچنین قانون اوراق بهادار را در Lawrence Law LLC انجام می دهد. او عضو شورای مشورتی هیئت استانداردهای حسابداری مالی، عضو هیئت مدیره بنیاد Zcash و عضو سابق کمیته مشاوره سرمایه گذار SEC است. او همچنین رهبری آزمایشگاه آزادی کریپتو را بر عهده دارد، یک اتاق فکر که برای تغییر خط مشی مبارزه می کند تا از آزادی و حریم خصوصی توسعه دهندگان و کاربران کریپتو محافظت کند.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: J.W. Verret

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید