بانک مرکزی هند در ماه دسامبر آزمایشی CBDC خرده فروشی را راه اندازی می کند

بانک مرکزی هند در ماه دسامبر آزمایشی CBDC خرده فروشی را راه اندازی می کند


روپیه دیجیتال به عنوان افزودنی به سیستم پرداخت موجود طراحی شده است، نه جایگزینی برای آن.

با آزمایش استفاده عمده از ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، بانک مرکزی هند (RBI) در حال آماده شدن برای اجرای آزمایشی خرده فروشی “روپیه دیجیتال” است. اجرای آزمایشی باید ظرف یک ماه آغاز شود.

به گزارش اکونومیک تایمز هند، RBI در آخرین مراحل آماده سازی برای راه اندازی آزمایشی روپیه دیجیتال خرده فروشی است. شرکت کنندگان عبارتند از بانک دولتی هند، بانک بارودا، بانک ICICI، بانک اتحادیه هند، بانک HDFC، بانک کوتاک ماهیندرا، بانک بله و بانک اول IDFC. بر اساس گزارش ها، در مقطعی پایلوت تمام بانک های تجاری کشور را تحت پوشش قرار خواهد داد.

هر بانکی که در این آزمایش شرکت می کند، CBDC بین 10000 تا 50000 کاربر را آزمایش می کند. بانک ها با پلتفرم های PayNearby و Bankit برای ادغام گزینه پرداخت جدید همکاری خواهند کرد. زیرساخت CBDC توسط شرکت پرداخت ملی هند (NPCI) ساخته خواهد شد. همانطور که منبع ناشناس به خبرنگاران هندی گفت:

«روپیه الکترونیکی در یک کیف پول ذخیره می‌شود، اسکناس‌ها به درخواست مشتری در دسترس خواهند بود، درست مانند درخواست پول نقد از دستگاه خودپرداز. بانک‌ها فقط در شهرهای خاصی این کار را راه‌اندازی می‌کنند.»

مربوط: مقررات رمزنگاری یکی از 8 اولویت برنامه ریزی شده تحت ریاست G20 هند – وزیر دارایی

هم مشتریان و هم تجار باید کیف پول های اختصاصی را برای CBDC دانلود کنند، اما بعداً، RBI قصد دارد آن را به طور کامل با خدمات بانکداری دیجیتال موجود ادغام کند. طبق گزارش ها، روپیه دیجیتال به عنوان مکملی برای سیستم پرداخت موجود طراحی شده است، نه جایگزینی برای آن.

آزمایشی بخش عمده فروشی برای روپیه دیجیتال توسط RBI در 1 نوامبر راه اندازی شد. کاربرد اصلی آن پرداخت معاملات بازار ثانویه در اوراق قرضه دولتی بود. با این حال، هیچ اطلاعاتی در مورد خاتمه موفقیت آمیز خلبانی عمده فروشی در زمان انتشار در دسترس نیست.


نویسنده: David Attlee

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉