پاپ و قانونگذاران ایالات متحده در مورد خطرات هوش مصنوعی هشدار می دهند: قانون رمزگشایی شده است


رئیس کلیسای کاتولیک درباره خطرات احتمالی هوش مصنوعی به بشریت هشدار داده و توضیح داده است که برای کنترل آن چه باید کرد.

امروزه، همه درباره هوش مصنوعی (AI) و خطرات احتمالی آن نظر دارند. حتی پاپ فرانسیس، رئیس کلیسای کاتولیک، به بشریت در مورد خطرات احتمالی هوش مصنوعی هشدار داده و توضیح داده است که برای کنترل آن چه باید کرد. پاپ می خواهد شاهد یک توافق بین المللی برای تنظیم توسعه اخلاقی و استفاده از هوش مصنوعی باشد. او می گوید در غیر این صورت، ما در خطر افتادن در مارپیچ “دیکتاتوری تکنولوژیک” هستیم. او افزود که تهدید هوش مصنوعی زمانی به وجود می‌آید که توسعه‌دهندگان «شهوت سود یا عطش قدرت» داشته باشند که بر میل به وجود در آزادی و صلح غالب شود.

همین دیدگاه توسط شورای نظارت بر ثبات مالی (FSOC)، گروهی از تنظیم‌کننده‌های ارشد مالی به ریاست جانت یلن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، تکرار شد. این سازمان در گزارش سالانه خود تاکید کرده است که هوش مصنوعی دارای خطرات خاصی مانند امنیت سایبری و خطرات مدل است. توصیه می‌شود که شرکت‌ها و تنظیم‌کننده‌ها دانش و قابلیت‌های خود را برای نظارت بر نوآوری‌های هوش مصنوعی و استفاده و شناسایی ریسک‌های نوظهور بهبود بخشند. بر اساس این گزارش، برخی از ابزارهای هوش مصنوعی بسیار فنی و پیچیده هستند و چالش هایی را برای سازمان ها ایجاد می کنند تا به طور مؤثر آنها را توضیح دهند یا نظارت کنند. این گزارش هشدار می دهد که بدون درک جامع، شرکت ها و تنظیم کننده ها ممکن است نتایج مغرضانه یا نادرست را نادیده بگیرند.

حتی قضات در بریتانیا در مورد خطرات استفاده از هوش مصنوعی در کار خود فکر می کنند. چهار قاضی ارشد در بریتانیا دستورالعمل‌های قضایی برای هوش مصنوعی منتشر کرده‌اند که با «استفاده مسئولانه» از هوش مصنوعی در دادگاه‌ها سروکار دارد. این راهنما به نمونه‌های بالقوه مفید استفاده از هوش مصنوعی، عمدتاً در جنبه‌های اداری مانند خلاصه کردن متون، نوشتن ارائه‌ها و نوشتن ایمیل‌ها اشاره می‌کند. با این حال، بیشتر راهنمایی‌ها به قضات هشدار می‌دهد که از مصرف اطلاعات نادرست تولید شده از طریق جست‌وجوها و خلاصه‌های هوش مصنوعی خودداری کنند و مراقب هر چیز نادرستی باشند که توسط هوش مصنوعی از طرف آنها تولید می‌شود. استفاده از هوش مصنوعی برای تحقیق و تحلیل حقوقی به طور خاص منع شده است.

ادامه مطلب


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید