فیلیپین انتشار چارچوب کریپتو را به تاخیر انداخت


علیرغم یک سال پرتلاطم، تنظیم کننده مالی فیلیپین تصمیم گرفته است که در مورد چارچوب قانونی صنعت کریپتو که در ابتدا برای اواخر سال 2022 برنامه ریزی شده بود، عجله نکند.

علیرغم موج شکست بازار در سال 2022، تنظیم کننده مالی فیلیپین تصمیم گرفته است در چارچوب نظارتی صنعت کریپتو که قبلاً برای انتشار اواخر سال گذشته برنامه ریزی شده بود عجله نکند. با این حال، کار بر روی دستورالعمل ها ادامه دارد و نتایج ممکن است در سال جاری به اطلاع عموم برسد.

امیلیو آکوینو، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار فیلیپین به نقل از این رسانه محلی، اعلام کرد که مهلت‌های قبلی برای معرفی چارچوب ارزهای دیجیتال در این کشور تغییر کرده است. مرجع نظارتی برنامه ریزی کرده بود که دستورالعمل هایی را برای صنعت در سال 2022 معرفی کند، اما از تلاش خود برای بررسی دلایل سقوط بورس FTX برای اطمینان از حمایت از سرمایه گذاران صرف نظر کرد.

اما طبق گفته Aquino، این چارچوب ممکن است تا پایان سال 2023 منتشر شود:

ما در را نبستیم. واقعاً باید مطمئن شویم که مردم نسوزند.»

در اوایل سال جاری، SEC با مرکز حقوقی دانشگاه فیلیپین (UPLC) برای همکاری بر روی دستورالعمل‌هایی برای دارایی‌های دیجیتال همکاری کرد. در ژانویه 2023، کمیسیون ضوابط و مقررات اجرایی (IRR) قانون جمهوری شماره 11765 را که در سال گذشته تصویب شد، به مردم ارائه کرد. اما خود قانون حاوی یک کلمه واحد “کریپتو” یا “بلاک چین” نیست.

مرتبط با: رهبر رگولاتوری هنگ کنگ آن را به یک مرکز بزرگ رمزنگاری تبدیل کرده است

در سال گذشته، فشار بر این صنعت در فیلیپین افزایش یافته است. بانک مرکزی این کشور از شهروندان می خواهد که با صرافی های رمزنگاری ثبت نشده یا خارجی اقدامی انجام ندهند، SEC نیز همین ادعا را دارد. در ماه مه 2023، SEC براساس قوانین ملی، Gemini Derivatives را به عنوان یک محصول امنیتی ثبت نشده معرفی کرد.

با این حال، این کشور به طور فرضی مکانی جذاب برای ارزهای دیجیتال است. این کشور به عنوان یکی از سریع ترین اقتصادهای در حال رشد در جهان شناخته می شود، با بیش از 11.6 میلیون فیلیپینی که حضور دیجیتالی دارند و آن را در رتبه دهم در سراسر جهان از نظر پذیرش قرار می دهد.

مجله: Tornado Cash 2.0: مسابقه ای برای ایجاد میکسرهای سکه ایمن و قانونی


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید