آینده DeFi در ReFi است


کلید باز کردن این تحول و پیشبرد صنعت، پذیرش اقتصاد تجدیدپذیر است.

طرز فکر TradFi کریپتو را عقب نگه می دارد

اکوسیستم در حال تکامل مالی غیرمتمرکز (DeFi) به عنوان یک جایگزین پیشگامانه و آزمایشی برای مالی سنتی (TradFi) پدیدار شده است که پتانسیل عظیمی را نشان می دهد در حالی که همزمان با چالش های متعددی روبرو است.

به طرز متناقضی، برخی از رفتارهایی که برای مدت طولانی مشخصه TradFi بوده است – اولویت دادن به سودهای کوتاه مدت و شیوه های استثماری که به ضرر اکثریت افراد معدودی است – در دنیای DeFi نفوذ کرد و مانع از پیشرفت این فناوری انقلابی شد. به سمت هدف اول خود

اثرات مخرب TradFi در پیامدهای آن برای انسان ها، از طریق نابرابری ثروت، و بر روی کره زمین با کمک به تغییرات آب و هوایی آشکار است. در صنعت ما، ما این پیامد را از طریق شکست‌های فاجعه‌بار شرکتی، سوء رفتارهای بازیگران مرکزی و کلاهبرداری آشکار تجربه کرده‌ایم.

فضای کریپتو باید ارزش‌های خود را مجدداً تنظیم کند و تمرکز خود را همانطور که طراحی شده است به سمت دموکراتیک کردن دسترسی به ابزارهای مالی و بهبود شمول مالی تغییر دهد.

کلید باز کردن این تحول و پیشبرد صنعت، پذیرش اقتصاد تجدیدپذیر است.

ReFi چیست؟

Regenerative Finance (ReFi) از ابزارهای DeFi برای ایجاد یک سیستم اقتصادی نیروبخش استفاده می کند.

مفهوم اقتصاد احیا کننده عمدتاً به جان فولرتون اقتصاددان نسبت داده می شود که در مقاله سرمایه داری احیا کننده خود در سال 2015 چارچوبی جامع ارائه کرد. فولرتون با الهام از سیستم‌های اساسا احیاکننده‌ای که می‌توانیم در طبیعت مشاهده کنیم، اقتصاد تجدیدپذیر را به عنوان اقتصادی تعریف می‌کند که برای بازسازی منابع و توزیع عادلانه منافع بین همه شرکت‌کنندگان در سیستم ارزش قائل است.

ReFi مظهر مفهوم این سیستم اقتصادی خودپایه متمرکز بر پر کردن مداوم منابع است. تلاش های ReFi برای دموکراتیک کردن کنترل و دسترسی به خدمات مالی به همان اندازه مهم است.

چرا او خواهد آمد؟

Crypto مسلما امیدوارکننده ترین راه را برای پیاده سازی اقتصاد تجدیدپذیر تا کنون ارائه کرده است.

ReFi با رویکرد عملگرایانه خود با تلاش‌های پایداری موجود متفاوت است. ReFi سیستم را به‌طور کل‌نگر می‌گیرد و نقاط قوت بازارهای سرمایه‌داری را شناسایی می‌کند و در عین حال به کاستی‌های آنها می‌پردازد و اطمینان می‌دهد که رفاه انسانی و زیست‌محیطی در مرکز فرآیند تصمیم‌گیری باقی می‌ماند.

ReFi و DeFi ارزش فرآیندهای تصمیم گیری شفاف، مشارکتی و غیرمتمرکز را تشخیص می دهند که می تواند محیط اقتصادی را متحول کند.

همانطور که DeFi به تکامل خود ادامه می دهد و مفهوم اقتصاد محرک را در بر می گیرد، می تواند با بستن شکاف بین رشد اقتصادی و برابری اجتماعی به ابزاری قدرتمند برای هدایت تغییرات سیستمی تبدیل شود.

به جامعه ای بپیوندید که در آن می توانید آینده را متحول کنید. حلقه نوآوری Cointelegraph رهبران فناوری بلاک چین را برای اتصال، همکاری و انتشار گرد هم می آورد. امروز درخواست دهید

سازندگان چگونه می توانند با ReFi درگیر شوند؟

اولویت بندی منابع سرمایه پایدار

شرکت‌هایی که مایل به مشارکت در اقتصاد احیاکننده هستند باید به دنبال جریان‌های درآمد پایدار باشند و در عین حال روش‌های تولید سرمایه خود را نیز متنوع کنند. انجام این کار یک پایه مالی پایدارتر و انعطاف پذیرتر ایجاد می کند.

آنچه منبع درآمد پایدار را تشکیل می دهد بسته به ماهیت یک شرکت متفاوت است، اما می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. هزینه‌های پلتفرم یا پروتکل می‌تواند مانند پاداش‌های حاصل از کشاورزی بازده نماد، برنامه‌های کمک مالی یا مشارکت‌های صنعتی باشد.

اگرچه جمع‌آوری وجوه از طریق کانال‌های درآمد پایدار نسبت به روش‌های سنتی مانند جمع‌آوری سرمایه به زمان و تلاش بیشتری نیاز دارد، اما مزایای بلندمدت آن قابل توجه است.

یک جریان درآمد متنوع می‌تواند به شرکت‌ها کمک کند تا بهتر در برابر نوسانات بازار مقاومت کنند، از ثبات مالی حمایت کنند و در توسعه و حفظ یک اکوسیستم مالی نیروبخش کمک کنند.

ارزش ارائه دهید و از همکاری استقبال کنید

برای ارزیابی کیفی رابطه ما با یک سیستم احیا کننده، می توانیم یک سوال ساده از خود بپرسیم. آیا ما بیش از آنچه از آن به دست می آوریم به سیستم ارزش اضافه می کنیم؟

در حالی که ارزش افزوده سیستم را می توان به وضوح در محصولات و خدماتی که ارائه می کنیم مشاهده کرد، راه های بی شمار دیگری برای افزودن ارزش وجود دارد. با همکاری با سایرین در این زمینه و ایجاد شفاف، می‌توانیم کل صنعت را به میزان قابل توجهی تقویت کنیم.

تاثیر دنیای واقعی را هدف قرار دهید

هیچ چیز به اندازه حل مشکلات دنیای واقعی به نفع سلامت بلندمدت و تکثیر کریپتو نیست. این بدان معناست که ارزشی که ما فراتر از اکوسیستم کریپتو ایجاد می کنیم می تواند تأثیرگذارتر از ارزشی باشد که در درون ایجاد می کنیم.

اگر بتوانیم مشکلات را در چندین صنعت حل کنیم، می‌توانیم سودمندی کریپتو را بیشتر گسترش دهیم، منابع قوی سرمایه ایجاد کنیم و انعطاف‌پذیری اقتصاد تجدیدپذیر خود را افزایش دهیم.

تأثیر دنیای واقعی فراتر از کار با دستمزد برای شرکت‌های دیگر صنایع است. ما نمی توانیم تأثیری را که شرکت های رمزنگاری بر جوامع، مشارکت کنندگان و شرکای خود می گذارند دست کم بگیریم. در حالی که تعیین کمیت آن دشوار است، ارزش ایجاد شده برای افراد در یک سیستم با داشتن احساس واقعی مالکیت و قدرت تصمیم گیری، انگیزه مهمی است که افراد را در یک سیستم احیاکننده درگیر نگه می دارد.

یک مدافع و مربی شوید

اتخاذ طرز فکر ReFi از شرکت‌ها می‌خواهد که اهداف کوتاه‌مدت خود را با دقت در نظر بگیرند و با چشم‌انداز بلندمدت‌تر و متمرکز بر پایداری سیستمی هماهنگ شوند.

به عنوان یک شرکت در حال گذار از وضعیت موجود به رویکردهای نوآورانه، برقراری ارتباط موثر با اعضای جامعه، همکاران، مشتریان و سرمایه گذاران بسیار مهم است. به اشتراک گذاشتن چشم انداز شرکت و نحوه همسویی آن با ReFi به ایجاد انتظارات درست و افزایش اعتماد کمک می کند.

در نتیجه، هیچ سازمان یا فردی به تنهایی نمی تواند یک سیستم مالی نیروبخش ایجاد کند. برای مشارکت واقعی، ایجاد شبکه ای از افراد و سازمان هایی که استعدادهای مشابهی را کشف کرده اند، مهم است.

در حالی که با پیامدهای اجتماعی و زیست‌محیطی نهادهای قدیمی ما مقابله می‌کند، ReFi یک مدل امیدوارکننده و عمل‌گرایانه است که از بافضیلت‌ترین اهداف DeFi در جستجوی اقتصادی منصفانه‌تر، شفاف‌تر، منصفانه‌تر و پایدارتر استفاده می‌کند.

مانند هر چیزی که به ارزهای دیجیتال مربوط می شود، وضعیت فعلی عدم قطعیت نظارتی، آزمایش هایی را که می توان انجام داد محدود می کند. اصول ReFi منجر به فرهنگ سالم خودتنظیمی می‌شود، در نتیجه پیامدهایی را که منجر به نوعی مقرراتی می‌شود که مانع نوآوری می‌شود، محدود می‌کند.

به همان اندازه که کار پذیرش ReFi فراگیر چالش برانگیز است، سطح امکان الهام‌بخشی دارد. زمانی که شرکت‌کنندگان ارزهای دیجیتال به مزایای بلندمدت ReFi پی برده و متعهد به پیشرفت آن می‌شوند، اکوسیستم مالی پایدارتر و فراگیرتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

پارکر مک کورلی به‌عنوان یکی از بنیان‌گذاران و مشارکت‌کنندگان کلیدی در Decent Dao، عصر دیجیتالی جدیدی را رهبری می‌کند.


این مقاله از طریق حلقه نوآوری Cointelegraph منتشر شده است، یک سازمان بررسی شده از مدیران ارشد و کارشناسان در صنعت فناوری بلاک چین که در حال ساختن آینده با قدرت ارتباطات، همکاری و رهبری فکری هستند. نظرات بیان شده لزوما منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست.

درباره حلقه نوآوری Cointelegraph بیشتر بیاموزید و ببینید آیا واجد شرایط هستید یا خیر


نویسنده: Parker McCurley

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید