آینده مالیات های کریپتو: درک چشم انداز همیشه در حال تغییر


در حالی که انتظار می رود کمی شفافیت وجود داشته باشد، مالیات کریپتو همچنان یک حوزه بحث برانگیز است.

نگاهی دقیق تر به وضعیت فعلی مالیات کریپتو در سرتاسر جهان، روندی را به سمت افزایش مقررات و بلوغ نشان می دهد، با توجه به اینکه بسیاری از دولت ها مزایای بالقوه فناوری بلاک چین را در صنایع مختلف تشخیص می دهند. از آنجایی که صنعت بلاک چین و ارزهای دیجیتال به تکامل خود ادامه می دهند و مقبولیت عمومی را به دست می آورند، چشم انداز نظارتی پیرامون آنها به سرعت در حال تغییر است.

تحقیقات کوین تلگراف اخیراً پایگاه داده مالیات رمزنگاری شده را منتشر کرده است که نگاهی دقیق تر به رویکردها و ویژگی های سطح کشور برای مالیات بر کریپتو دارد:

  • مروری جامع از مالیات رمزنگاری بر اساس کشور – یعنی نرخ های مالیاتی، قوانین مالیاتی و سیاست های مالیاتی.
  • تمایز واضح بین رویدادهای مشمول مالیات و غیر مشمول مالیات.
  • اطلاعات مفید برای سرمایه گذاران، مشاغل و سیاست گذاران علاقه مند به درک الزامات مالیاتی در حوزه های قضایی مختلف.

به عنوان مثال، ترویج فعال استفاده از فناوری بلاک چین در امور مالی، تدارکات و مراقبت های بهداشتی در اروپا وجود دارد. سازمان بورس و اوراق بهادار اروپا (ESMA) دستورالعملی را در مورد تنظیم عرضه اولیه سکه منتشر کرده است. پارلمان اروپا خواستار یک رویکرد جامع برای تنظیم ارزهای دیجیتال شده است.

پایگاه داده مالیات رمزنگاری شده توسط Cointelegraph Research را کاوش کنید

در آسیا، کره جنوبی اعلام کرد که قصد دارد بر مبادلات ارزهای رمزنگاری شده مالیات بگیرد و 20 درصد مالیات بر درآمد ارزهای دیجیتال اعمال کند که از ژانویه 2023 به 2025 موکول شد. یک مقیاس جهانی

درمان مالیاتی به طبقه بندی بستگی دارد

طبقه بندی یک ارز دیجیتال به عنوان دارایی، ارز یا دارایی در حوزه های قضایی مختلف برای افراد برای رعایت قوانین و مقررات مالیاتی بسیار مهم است.

زمانی که کشوری یک ارز دیجیتال را به عنوان دارایی طبقه بندی می کند، با آن مانند سایر انواع دارایی ها مانند سهام، اوراق قرضه یا کالاها رفتار می شود. این بدان معناست که سود و زیان حاصل از فروش یا تجارت ارز دیجیتال مشمول مالیات بر عایدی سرمایه است.

وقتی یک کشور ارز دیجیتال را به عنوان دارایی طبقه بندی می کند، مانند یک ماشین یا یک قطعه جواهر با آن رفتار می شود. به عنوان مثال، خدمات درآمد داخلی (IRS) ارزهای دیجیتال را به عنوان دارایی در ایالات متحده طبقه بندی می کند، به این معنی که مالیات دهندگان باید هرگونه سود یا زیان سرمایه را در اظهارنامه مالیاتی خود گزارش دهند.

نرخ مالیات بر درآمد ارزهای دیجیتال در ایالات متحده بسته به اینکه درآمد کوتاه مدت (یک سال یا کمتر) یا بلند مدت (بیش از یک سال) باشد، متفاوت است. به عنوان مثال، در سال 2023، نرخ استاندارد مالیات بر درآمد بسته به سطح درآمد افراد، از 10٪ تا 37٪ متغیر است. نرخ مالیات بر عایدی سرمایه بلندمدت برای سال 2023 بسته به سطح درآمد افراد از 0٪ تا 20٪ متغیر است.

اگر می‌خواهید درباره نرخ‌های مالیات مربوط به فعالیت‌های رمزنگاری مختلف در سراسر جهان اطلاعات بیشتری کسب کنید، حتماً از داده‌های جمع‌آوری‌شده در پایگاه داده‌های مالیات رمزنگاری تحقیقاتی کوین‌تلگراف استفاده کنید.

درآمدهای ارز دیجیتال و درآمد استخراج چگونه مدیریت می شود؟

الزامات گزارش مالیاتی مختلفی برای افراد و مشاغل وجود دارد. برخی از کشورها قوانین یا دستورالعمل هایی را با هدف رسیدگی به این نگرانی ها وضع کرده اند.

در آلمان، ارزهای دیجیتال به عنوان دارایی طبقه بندی می شوند و سود حاصل از فروش یا مبادله ارزهای دیجیتال مشمول مالیات بر عایدی سرمایه است. علاوه بر این، آلمان راهنمای جامعی برای محاسبه و مدیریت مالیات دارد که موضوعاتی از امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) تا توکن‌های غیرمتمرکز و حتی درآمدهای معاف از مالیات مشمول معافیت‌های خاص را پوشش می‌دهد.

به عنوان مثال، اگر مجموع سود سرمایه گذاری کوتاه مدت شما کمتر از 600 دلار در سال باشد، نیازی به پرداخت مالیات ندارید، یا اگر ارز دیجیتال خود را قبل از خرج کردن آن یک سال نگه دارید، از مالیات معاف هستید. با این حال، بیشتر کشورها هنوز برای تعیین بهترین رویکرد کار می کنند.

درآمد حاصل از استخراج یا سهام نیز یکی از نگرانی های اصلی در مورد مالیات کریپتو است. برخی از کشورها درآمد حاصل از استخراج یا سهام را به عنوان درآمد معمولی در نظر می گیرند، در حالی که برخی دیگر آن را به عنوان سود سرمایه طبقه بندی می کنند. این می تواند بر میزان مالیات بدهی و نحوه گزارش آن تأثیر بگذارد. در ایالات متحده، درآمد حاصل از استخراج یا سهام با نرخ مالیات نهایی 10٪ – 37٪ مشمول مالیات می شود، زیرا این یک فعالیت تجاری به جای یک سرمایه گذاری سرمایه ای در نظر گرفته می شود.

در کانادا، درآمد حاصل از استخراج یا شرط بندی نیز به طور کلی درآمد عادی در نظر گرفته می شود و مشمول مالیات بر درآمد فدرال با نرخ مالیات نهایی فردی از 20.5٪ تا 33٪ و مالیات های استانی اضافی از 0٪ تا 21٪ است. در مقابل، برخی از کشورها، مانند سنگاپور، درآمد حاصل از استخراج یا سهام را به عنوان سود سرمایه ای طبقه بندی می کنند که عموماً مشمول مالیات نمی شود، اگرچه افرادی که در فعالیت های معدنی یا سهامداری فعالیت می کنند ممکن است همچنان مشمول مالیات های دیگری باشند.

با تغییرات همراه باشید

همانطور که صنعت کریپتو به رشد و تکامل خود ادامه می دهد، روند رو به رشدی به سمت اتخاذ رویکردهای مالیاتی استاندارد وجود دارد که احتمالاً در آینده نیز ادامه خواهد داشت و شفافیت و شفافیت بیشتری برای دست اندرکاران این فضا وجود دارد. برای مثال، سوئیس معافیت‌های مالیاتی را برای فعالیت‌های مرتبط با رمزنگاری، از جمله نگهداری و انتقال ارزهای دیجیتال بین کیف‌پول‌ها، ارائه می‌کند و به طور کلی یک چارچوب قانونی تعریف‌شده برای کسب‌وکارهایی که در بخش ارز دیجیتال فعالیت می‌کنند، ارائه می‌کند.

افراد و کسب و کارها باید از آخرین مقررات به روز باشند و برای رعایت قانون و کاهش بار مالیاتی خود از مشاوره تخصصی بهره مند شوند. به عنوان مثال، اعلامیه ای توسط جرمی هانت وزیر دارایی در 15 مارس 2023 بر مالیات دهندگان بریتانیایی تأثیر می گذارد که باید به طور جداگانه سود رمزنگاری خود را از سال 2025 اعلام کنند.

نظرات بیان شده در این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و به منظور ارائه مشاوره یا توصیه خاصی در مورد هر شخص یا هر گونه اوراق بهادار یا محصول سرمایه گذاری نیست.

به عنوان یک سرمایه گذار یا معامله گر کریپتو، بسیار مهم است که از تغییرات قوانین مالیاتی و الزامات گزارش دهی در کشور یا منطقه خود آگاه باشید و برای جلوگیری از عواقب قانونی از این مقررات پیروی کنید. برای به روز ماندن در مورد کلیه قوانین مالیاتی، نرخ ها و رویدادهای مشمول مالیات در حوزه های قضایی مختلف، می توانید از موارد زیر استفاده کنید: پایگاه داده مالیات تحقیقات کوین تلگراف.


نویسنده: Cointelegraph Research

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *