پیگیری فدرال رزرو برای "اثر معکوس ثروت" کریپتو را تضعیف می کند

پیگیری فدرال رزرو برای “اثر معکوس ثروت” کریپتو را تضعیف می کند


فدرال رزرو در تلاش است تا با تزریق هرج و مرج به بازارها، سرمایه گذاران را مجبور به ارزیابی مجدد پرتفوی خود کند.

استراتژی فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره ممکن است ادامه یابد و بازگشت صنعت کریپتو را دشوارتر کند. برای اینکه دارایی‌های کریپتو به محافظی در برابر تورم تبدیل شوند، صنعت باید راه‌هایی برای جدا کردن کریپتو از بازارهای سنتی بیابد. مالی غیرمتمرکز (DeFi) ممکن است با دور شدن از مدل‌های مالی قدیمی، راهی برای خروج ارائه دهد.

سیاست های فدرال رزرو چگونه بر کریپتو تاثیر می گذارد؟

در دهه 1980، پل ولکر، رئیس هیئت مدیره فدرال رزرو، سیاست افزایش نرخ بهره را برای کنترل تورم معرفی کرد. ولکر با افزایش نرخ بهره بالای 20 درصد و کاهش ظرفیت خرید مردم، اقتصاد را وارد رکود کرد. این استراتژی جواب داد و شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) از 14.85 درصد به 2.5 درصد کاهش یافت. حتی در حال حاضر، فدرال رزرو همچنان از همان روش برای کاهش نرخ تورم بالا استفاده می کند.

در سال 2022، تورم اصلی ایالات متحده به بالاترین حد خود در 40 سال گذشته رسید و باعث شد که فدرال رزرو نرخ بهره را به طور مداوم در طول سال افزایش دهد. این امر بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر منفی گذاشت. مایک مک گلون، استراتژیست ارشد کالای بلومبرگ توضیح داد که «پتک» فدرال رزرو امسال «ارزهای رمزنگاری شده» را تحت فشار قرار داده است. مک گلون معتقد است که سیاست های فدرال رزرو می تواند منجر به سقوطی بدتر از بحران مالی سال 2008 شود.

داده های بازار الگوی واضحی را نشان می دهد که در آن افزایش نرخ بهره فدرال رزرو با کاهش قابل توجه قیمت ارزهای دیجیتال مطابقت دارد. به عنوان مثال، قیمت بیت کوین (BTC) پس از نشست فدرال رزرو در 3 و 4 می کاهش یافت تا نرخ بهره را 0.5٪ در 6 می افزایش دهد. به طور مشابه، بیت کوین پس از نشست فدرال رزرو در 14 و 15 ژوئن به 17500 دلار کاهش یافت، جایی که آنها نرخ بهره را 0.75 درصد افزایش دادند.

افزایش نرخ در ماه ژوئن یک عامل کلیدی برای ارزهای رمزپایه مانند BTC و Ether (ETH) برای کاهش 70 درصدی نسبت به بالاترین سطح خود بود. همانطور که نمودارهای قیمت نشان می دهد، سیاست های فدرال رزرو با نوسانات بازار کریپتو ارتباط مستقیم دارد. این عدم قطعیت مانع از بازگشت قطعی صنعت کریپتو می شود. از آنجایی که ارزهای رمزنگاری شده یک طبقه دارایی پرخطر هستند، سرمایه گذاران در بحبوحه افزایش نرخ بهره و ترس از رکود، خطرات کریپتو خود را کاهش می دهند.

فدرال رزرو در ماه نوامبر 0.75 درصد دیگر نرخ بهره را افزایش داد. فدرال رزرو اعلام کرد که در تلاش است تا تورم را در بلندمدت 2 درصد پایین نگه دارد. کمیته فدرال رزرو به افزایش نرخ های وجوه فدرال به 3 تا 4 درصد ادامه خواهد داد. او پیش‌بینی می‌کند که افزایش مستمر در محدوده هدف برای دستیابی به یک سیاست پولی به اندازه کافی محدودکننده برای بازگرداندن تورم به ۲ درصد در طول زمان مناسب است.

مربوط: جروم پاول رنج اقتصادی ما را طولانی می کند

با بالا ماندن تورم، هیچ دلیلی وجود ندارد که باور کنیم فدرال رزرو به زودی افزایش نرخ بهره را متوقف خواهد کرد. متأسفانه، این خبر خوبی برای دارایی های پرخطر مانند ارزهای دیجیتال نیست.

مسیر آینده سیاست های فدرال رزرو

به احتمال زیاد، فدرال رزرو بر اساس بازخورد داده های بازار به افزایش نرخ ها ادامه خواهد داد. بانک آمریکا نوشت، فدرال رزرو وابستگی به داده ها را برجسته خواهد کرد […] آنها دو نسخه NFP و CPI دیگر را قبل از شروع دریافت خواهند کرد. [December] ملاقات؛ اگر داغ بماند، 75 bps بیشتر روی کارت ها وجود دارد، در غیر این صورت کاهش سرعت تا 50 bps ممکن است. استراتژیست ها افزودند: «فدرال رزرو تا زمانی که داده ها این را نگویند، راه رفتن را تمام نکرده است.

تیم تحقیقات اعتباری بارکلیز نیز این عقیده را تکرار کرد و گفت: “فدرال رزرو باید شاهد بازگشت تورم باشد… قبل از اینکه به هر طریقی معنی دار شود.” بنابراین، به احتمال زیاد بانک مرکزی حتی در صورت کاهش نرخ افزایش، به افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داد. بسته به ارقام تورم، فدرال رزرو ممکن است از ماه دسامبر اقدامات سختگیرانه نقدینگی خود را کاهش دهد، اما بلافاصله از استراتژی های کاهش تورم خود دست نخواهد کشید. بنابراین، سرمایه گذاران باید برای نوسانات طولانی مدت بازار کریپتو آماده باشند.

مربوط: بازار به این زودی ها افزایش نمی یابد – پس به روزهای تاریک عادت کنید

هدف فدرال رزرو ایجاد یک اثر ثروت معکوس برای سرمایه گذاران برای ارزیابی مجدد پرتفوی ارزهای دیجیتال است. آن‌ها می‌خواهند با کاهش تقاضا، وضعیت بی‌ثباتی در بازار ایجاد کنند، اما همچنین مراقب هستند که از هرج و مرج جلوگیری کنند. علیرغم انقباض تولید ناخالص داخلی ایالات متحده برای دو فصل متوالی، فدرال رزرو مشتاق ارزیابی و اجرای سیاست های دردناک است. بنابراین، صنعت کریپتو نیاز به یافتن روش‌های جایگزین برای مقابله با مشکل فدرال رزرو دارد.

سناریوی فعلی بازار نشان می دهد که قیمت دارایی های کریپتو با سهام و بازارهای سهام در هم تنیده شده است. سرمایه گذاران هنوز آنها را به عنوان دارایی های پرریسک نگاه می کنند و در مورد سرمایه گذاری در زمان تورم بالا تردید دارند. بنابراین، ضروری است که صنعت کریپتو از سایر طبقات دارایی های پرخطر سنتی فاصله بگیرد. خوشبختانه، گزارش بانک مرکزی ایالات متحده نشان می دهد که درک ریسک نسبت به کریپتو به تدریج در حال تغییر است.

بر اساس گزارش بانک فدرال رزرو نیویورک، ارزهای رمزپایه دیگر در میان 10 مورد برتری که به عنوان خطرات بالقوه برای اقتصاد ایالات متحده ذکر می شوند، نیستند. این تغییر قابل توجهی را در ذهنیت سرمایه‌گذار نشان می‌دهد و نشان می‌دهد که کریپتو در نهایت به یک طبقه دارایی بدون ریسک تبدیل خواهد شد. با این حال، اگر کریپتو به پیروی از مدل مالی قدیمی ادامه دهد، این اتفاق نخواهد افتاد. برای غلبه بر تورم و تثبیت سیاست‌های فدرال رزرو، صنعت کریپتو باید از تامین مالی غیرمتمرکز برای یک اقتصاد قوی در آینده استقبال کند.

برند استاکل او یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد محصولات Palmswap است که یک پروتکل تجاری قرارداد دائمی غیرمتمرکز است.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Bernd Stockl

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉