نیروهای محرک پشت پذیرش کریپتو در آمریکای لاتین در سال 2022


تورم به رشد کریپتو در منطقه دامن زد و توکن سازی دارایی ها و توسعه زیرساخت حواله را تحریک کرد.

منابعی در منطقه به کوین تلگراف گفتند که تورم، پرداخت‌های فرامرزی، توکن‌سازی دارایی‌ها و توکن‌های غیرمتمرکز (NFT) از جمله محرک‌های اصلی پذیرش رمزنگاری در آمریکای لاتین در سال 2022 بوده‌اند که نمونه‌هایی از پیشرفت هیجان‌انگیز در بسیاری از کشورها وجود دارد.

آمریکای لاتین 9.1 درصد از ارزش جهانی کریپتوهای دریافتی در سال 2022 را به خود اختصاص داده است که بین ژوئیه 2021 تا ژوئن 2022 به 562 میلیارد دلار رسیده است که نشان دهنده رشد 40 درصدی در آن دوره است. در آخرین شاخص پذیرش جهانی Chainalysis، چهار کشور آمریکای لاتین در میان برترین پذیرندگان ارزهای دیجیتال بودند.

تحولات مهم در 12 ماه گذشته به این نتایج کمک کرده است. مقامات در حال کار بر روی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، اجرای استانداردها برای عملیات تجاری و شفاف سازی مقررات هستند. در همین حال، بسیاری از شرکت‌ها در آمریکای لاتین در حال بررسی راه‌هایی برای استفاده از فناوری بلاک چین و دارایی‌های دیجیتال برای حل چالش‌های مختلف کشورهای منطقه هستند.

سخنگوی صرافی ارزهای دیجیتال Bitso که در برزیل و آرژانتین و سایر کشورهای آمریکای مرکزی فعالیت می کند، گفت: “منطقه با فرصت های پذیرش ارزهای دیجیتال آماده است.”

برای آرژانتین و کلمبیا، اثرات تورم بسیاری را به استفاده از ارزهای دیجیتال سوق داده است. […] طبق گزارش بانکو د بوگوتا، برای کلمبیا، حواله‌ها یکی دیگر از محرک‌های اصلی پذیرش است، حتی از زغال سنگ به عنوان عامل درآمد دلاری در سال 2022 پیشی گرفته است.

Crypto Latam

پذیرش نهادی و تحولات نظارتی راه را برای مرکادو بیت کوین برای راه اندازی اولین استیبل کوین برزیل، MBRL، که یک به یک توسط ارز فیات برزیل پشتیبانی می شود، از طریق مشارکت با Stellar هموار کرد. بانک مرکزی این کشور در نظر دارد ارز دیجیتال را برای سال 2023 آزمایش کند و تا سال 2024 به طور کامل برای بیش از 200 میلیون نفر عرضه شود. همچنین، لایحه ای که اخیراً تصویب شده است، ارائه دهندگان دارایی مجازی را پس از سال ها بحث در کنگره تنظیم می کند.

“برزیل به چند دلیل یکی از بازیگران اصلی داستان اقتصاد کریپتو در آمریکای لاتین بوده است: پذیرش نهادی، پیشرفت‌های نظارتی و مشارکت عمومی عمومی. از این نظر، مشارکت بخش عمومی اجتناب‌ناپذیر است – این یک حرکت بسیار مثبت است. Mercado فابریسیو، مدیر بیت کوین، توتا گفت: «این صنعت دارایی های رمزنگاری را تقویت می کند و در عین حال امنیت بیشتری را برای سرمایه گذاران فراهم می کند.

کلمبیا همچنین قصد دارد شفافیت را افزایش دهد و ارز دیجیتال خود را معرفی کند که هدف آن جلوگیری از فرار مالیاتی است که تخمین زده می شود حدود 8 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل می دهد. در شیلی، بانک مرکزی برنامه های انتشار پزو دیجیتال شیلی را برای تجزیه و تحلیل عمیق تر از مزایا و خطرات به تعویق انداخت.

برای مبارزه با تورم در آرژانتین، شهرهایی مانند بوینس آیرس و مندونزا شروع به پذیرش ارزهای دیجیتال برای پرداخت مالیات کرده اند. همزمان، ایالت سانتافه قصد دارد فعالیت‌های استخراج ارز دیجیتال را برای جمع‌آوری سرمایه برای ارتقای زیرساخت‌های ریلی اجرا کند. به گفته اعضای پانل FocusEconomics، اینها ممکن است ابتکارات مناسبی باشند زیرا پیش بینی می شود نرخ تورم آرژانتین تا پایان سال 2022 به 73.5 درصد برسد.

رایان دنیس، مدیر ارشد بنیاد توسعه استلار گفت: آرژانتین در حال تبدیل شدن به قطب توسعه فناوری و آوردن منابع از بقیه جهان به آمریکای لاتین است. این امر به طور طبیعی به توسعه بلاک چین سرازیر می شود، با تعداد فزاینده ای از توسعه دهندگان و بنیانگذاران که با تعداد زیادی از استارت آپ ها در کشور و در نتیجه بلاک چین و کریپتو کار می کنند.

نمادسازی

فضای رمزنگاری لاتام همچنین از توکن‌سازی محصولات سرمایه‌گذاری سود برده است و دسترسی به محصولاتی را فراهم می‌کند که قبلاً فقط برای سرمایه‌گذاران بزرگ در دسترس بودند. دنیس گفت: «توکن سازی دارایی های دیجیتال در سال های اخیر افزایش یافته است، از جمله دارایی هایی مانند اوراق قرضه شرکتی و بدهی املاک و مستغلات.

یکی دیگر از دلایلی که به افزایش نشانه گذاری دارایی های مالی کمک می کند، نرخ بهره بالا در منطقه است. اکثر کشورهای آمریکای لاتین دارای نرخ بهره دو رقمی هستند که باعث می شود سرمایه گذاران به دنبال دارایی هایی با بازده قابل پیش بینی و نوسانات کمتر باشند. این یک سناریوی ایده‌آل برای شرکت‌های مالی است که روی توکن‌سازی و راه‌حل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) کار می‌کنند.

نمادسازی موسیقی و هنر نیز در آمریکای لاتین رواج دارد. دنیس گفت: «انقلابی که در LatAm اتفاق می‌افتد به هنرمندان دریچه‌ای به دنیای Web3 می‌دهد. هنرمندان زیادی وجود دارند که توانسته اند از جوامع محلی و کشورهای خود خارج شوند تا به شهرت بین المللی دست یابند.

چالش‌های صنعت کریپتو در منطقه مشابه چالش‌هایی است که در سراسر جهان دیده می‌شود: عدم آموزش در مورد فناوری بلاک چین، مقررات ناکافی و عدم اعتماد. سخنگوی Bitso گفت: «شرکت‌ها و پروژه‌هایی که در سال آینده کریپتو را در آمریکای لاتین رهبری می‌کنند، شرکت‌هایی خواهند بود که با دقت به نیاز به افزایش شفافیت و اعتماد رسیدگی کرده‌اند.»


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید